Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: zoom pod sluby ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    ...
    na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects...e-lens-holster, kuurde chcę to mieć
    Fajne.
    Od dawna myślę o zrobieniu czegoś podobnego, czyli częściowo usztywnione sakiewki sięgające tak do 3/4 moich większych obiektywów, a na spodzie przymocowane dekielki. Wkładam przekręcam i siedzi. Czyli całkiem podobnie
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Dzięki @ginterb za komplementy
    Lubię dzielić się wiedzą, kilka prostych wskazówek może na prawdę pomóc. Co do obiektywu to 16-35 to bardzo dobre szkło ale zastanów się nad czymś bardziej uniwersalnym a po obstawiaj się stałkami. Ja tak robię i powiem szczerze, że to bardzo dobra strategia. Z czystym sumieniem mogę polecić tego canona L 24-105mm f4 IS. Jakościowo jest świetny, przy możliwościach 5D mkII w większości kościołów da radę. Oczywiście im jaśniejsze szkło tym lepiej ale w parze z jasnością idzie cena:/

    Co do stałek to sam używam S 35 f1.4 Art i jestem bardzo zadowolony. Uważaj natomiast na AF. Ja mój egzemplarz wybierałem spośród 5 sztuk. AF potrafi zachowywać się bardzo losowo.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    "Fotosz" - fajny bajer ten system wymiany szkieł, choć z drugiej strony strach pomyśleć jak w pośpiechu źle się wyceluje obiektywem w mocowanie.
    Heh albo jak ktoś za głęboko przysiądzie... Wszystkie obiektywy łubudu o ziemię - szczególnie te dłuższe... Tak czy siak jak to wyjdzie na rynek to pewnie trafi w moje łapy

    @tlustyx, no w sumie to na tym polega ale samoróbki bym się bał... Szklarnia droższa niż body :P
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Jak chce zoom i to na śluby - to tylko 24-70 2.8 czy to I czy II = wiadomo za dobre szkiełko trzeba zapłacić ale jak nie wyobrażam sobie braku tego szkiełka w mojej szklarni - chodź też mam "stałki" jak przedmówcy

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    ...

    @tlustyx, no w sumie to na tym polega ale samoróbki bym się bał... Szklarnia droższa niż body :P
    W tym rzecz, że nawet gdyby obiektyw się źle wpiął (czy coś w tym rodzaju) to i tak pozostaje w sakwie - dlatego musiałaby być dopasowana wielkością do obiektywu. Z jednej strony dekielek byłby dodatkowym zabezpieczeniem, z drugiej można go "ściągnąć" jedną ręką, drugą ściągając obiektyw z body.
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 18-03-2015 o 00:22
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    kupie wiecej niz 1 szklo ale sluby robie okazyjnie dlatego UWA na pewno kupie ale pytanie cos czysto pod sluby 24-70 I (II na prawde przegieli z cena, to juz chetniej 70-200/2.8 IS) jest bezpieczne ale tak standardowe ze az nudne dlatego myslalem nad artami z braku laku C 35/2 is ... fundusz na ten moment pozwoli mi na kupno 2-3 obiektywow ;/

    oczywscie strategie ze najpierw standardowe a pozniej stalki jest ok. ale jak wspomnialem chyba musze sie zadowolic wersja I bo mozna ja kupic dwa razy taniej niz II ...
    Ostatnio edytowane przez ginterb ; 18-03-2015 o 01:27

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •