Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Canon 6D vs Nikon D600

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Generalnie sklaniam sie ku 6d. Na dodatek na firme nowka wychodzi w bardzo dobrej cenie.

    softgbs a Tobie ktorym lepiej sie fotografuje? nie patrzac juz na same kwestie techniczne ;]
    no comment...

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez softgbs Zobacz posta
    a 6D mniej detalu w cieniach + banding wszystkim dobrze znany
    6D też ma banding przecież to tak łatwo skorygować na poziomie oprogramowania aparatu...
    No tak, teraz poprawiliśmy (ale nie naprawiliśmy) AF, za kilka lat zmienimy oprogramowanie

    Stały pionowy banding to niedokładna kalibracja fabryczna (posiada to każda puszka Canona)
    The Importance of Loading Digital Data

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    W tej cenie? Jakie?
    w cenie 6D kupisz 7D i jeszcze zostanie. AF pod katem akcji to 7D ma zdecydowanie lepszy, nie oszukujmy sie
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w cenie 6D kupisz 7D i jeszcze zostanie. AF pod katem akcji to 7D ma zdecydowanie lepszy, nie oszukujmy sie
    tylko ze 7d to crop ;]

    do tej pory zaden crop nie sprawdzal sie tak dobrze na slubach w porownaniu do pelnej klatki w kwestii jakosci zdjec ;]
    no comment...

  5. #15

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w cenie 6D kupisz 7D i jeszcze zostanie. AF pod katem akcji to 7D ma zdecydowanie lepszy, nie oszukujmy sie
    W dobrym oświetleniu tak. Crop też może być zaletą sam w sobie(przyroda,sport,lotnictwo) ale w domyśle chodziło o FF i prace w marnych warunkach oświetleniowych.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Fajną rzeczą której nie uświadczyłem w nikonie, a która mnie wpieniała w N to praca wspomagania w lampie
    Miałem pecha i moja SB700 fiksowała, za to w CLS bez problemu
    W C możesz wyłączyć błysk i używac lampy jako wspomaganie AF w słabym swietle lub nawet bocznych czujników, a robi się to w menu aparatu, łatwy dostep, z takim wspomaganiem to jak 1D
    Juz nawet 430ex II kryje wszystkie punkty w 5D II i 6D, ale 6D ma 11, chyba tak...

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    tylko ze 7d to crop ;]
    a lyzka na to niemozliwe...

    a tak serio - no i co z tego ze crop? ma wade w postaci mniejszego zakresu stosowalnych ISO (wzglednie po prostu gorszego obrazka przy tym samym),
    w zamian jest wiecej GO i punkty AF rozlozone po calym kadrze. a w tym konkretnym przypadku 6D vs 7D jest jeszcze korpus duzo mocniej uszczelniany,
    zbudowany do wbijania gwozdzi i z duzo bardziej rozbudowanym i szybszym ukladem AF. po co konkretnie ktos mialby upierac sie, zeby wybrac do tego
    tematu 6D zamiast 7D (poza oczywistym wyjasnieniem: "bo to jest FF" - czyli magiczne haslo ktore, za przeproszeniem, wydluza lepiej niz wszelkie tabletki )...

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    do tej pory zaden crop nie sprawdzal sie tak dobrze na slubach w porownaniu do pelnej klatki w kwestii jakosci zdjec ;]
    zgadzam sie. tez ma takie wrazenia co do obrazka.
    z tym ze mialem na mysli fotografie akcji w szerszym sensie. i jesli w gre wchodzi sport, to jednak wolalbym 7D od 6D.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-04-2014 o 21:38
    www albo tez flickr

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a lyzka na to niemozliwe...

    a tak serio - no i co z tego ze crop? ma wade w postaci mniejszego zakresu stosowalnych ISO (wzglednie po prostu gorszego obrazka przy tym samym),
    w zamian jest wiecej GO i punkty AF rozlozone po calym kadrze. a w tym konkretnym przypadku 6D vs 7D jest jeszcze korpus duzo mocniej uszczelniany,
    zbudowany do wbijania gwozdzi i z duzo bardziej rozbudowanym i szybszym ukladem AF. po co konkretnie ktos mialby upierac sie, zeby wybrac do tego
    tematu 6D zamiast 7D (poza oczywistym wyjasnieniem: "bo to jest FF" - czyli magiczne haslo ktore, za przeproszeniem, wydluza lepiej niz wszelkie tabletki )...


    rozumiem. ale fotografia akcji to nie tylko kotlet...
    nie traktuj mnie jak kompletnego amatora i ignoranta ;]
    fakt fotografowalem zawodowo tylko kilka lat ale kilkadziesiat imprez, koncertow etc oraz ponad 100 slubow, nie mowiac juz o innych sesjach, wystarczy mi zeby wiedziec co potrzebuje ;]
    a ze nie siedze od jakiegos czasu w sprzecie na biezaco i nowosci nie testowalem stad temat

    sprzet ma mi sluzyc wlasnie do kotletow, z pozostalymi tematami jak fotografowanie architektury oraz rodziny poradzi sobie tym bardziej

    zaden krop ktory mialem nie sprostal slubniakom pod wzgledem jakosci

    pracuje prawie zawsze bez lampy i ma to dla mnie duze znaczenie
    no comment...

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    zaden krop ktory mialem nie sprostal slubniakom pod wzgledem jakosci
    no przy tym punkcie wyjscia (w pelni rozumiem, sam mam i cropa i FF) to faktycznie nie ma sie co ogladac na puszki nie cropowe.
    z tym ze niewatpliwie AF czy to w 5D mkII czy 6D to na pewno nie bedzie najlepsze, co sie da za te pieniadze kupic, niestety.

    z tej dwojki nieodmiennie wybieram 6D, bo ta matryca jest wyraznie lepsza
    www albo tez flickr

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Generalnie sklaniam sie ku 6d. Na dodatek na firme nowka wychodzi w bardzo dobrej cenie.

    softgbs a Tobie ktorym lepiej sie fotografuje? nie patrzac juz na same kwestie techniczne ;]
    Generalnie wolę Canona - po prostu czuję ten aparat

    a i jeszcze jeden fakt - D600 i D800 mają jedną cholernie wkurzającą bolączkę - wbudowaną lampę błyskową, która nagminnie mi wyskakiwała (używam 2 body na szelkach reportera dual x). Wystarczy taką urwać i jest gwarantowany error w body = koniec roboty na tym aparacie. Ja sobie poradziłem zaklejając taśmą samą lampę i przycisk ale wyglądało to komicznie :P
    lovestorymakers com

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •