Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Osobiście bym wybrał jednak EF-S i świetle 2,8, co powinno się dobrze spisywać do Twoich potrzeb.
    Raczej nie canona 17-55, bo jest strasznie drogi i może zabraknąć kasy na lampę i stałkę (stałki) w założonym budżecie.

    --- Kolejny post ---

    Proszę, oto Matt_K-K, był pierwszy, ale obaj myślimy o świetle 2,8.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 18-03-2014 o 19:23

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Cytat Zamieszczone przez kasiafot Zobacz posta
    17-55 2.8 is czy C EF 17-40mm f/4L USM?
    Zdecydowanie polecam 17-55 is usm f2.8 miałem ten obiektyw, silnik super, jest stabilizacja i oczywiście jaśniejszy. Jedynym minusem jest to, że zasysa sporo paproszków do środka. Średnica filtrów 77mm może dać w kość cenowo. Jest to tzw. "elka na cropa"

    17-40 f4 - gorsze światło, na brzegach gorzej sobie radzi od powyższego. I ten czerwony paseczek...

    Z puszek to już kwestia tego, która leży Ci lepiej w dłoni. Pozdrawiam!

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Sytuacja trochę się zmieniła, mam budżet 5000 zł.
    To mi się pozytywnie pokomplikowało teraz... i dajcie mi proszę jakieś sugestie co z tym fantem zrobić,
    dodatkowa stałka? lepsze body? lepszy zoom? Chcę stworzyć możliwie najlepszy jakościowo i dający sporo możliwości do fotografii ślubno-porterowej pakiet w tej kwocie (i oczywiście lampa się w tym zawiera, myślalam o 430ex (ale używanej oczywiście).

  4. #14

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Cytat Zamieszczone przez kasiafot Zobacz posta
    Sytuacja trochę się zmieniła, mam budżet 5000 zł.
    Body 50D i do tego najlepsza "stałka" pod APS-C czyli Sigma 18-35 f1.8.

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    używany 60D jest ok 500 zł droższy niż 50D (czy dużo lepszy?) - ergonomia mi odpowiada ze względu na dwa pokrętła sterujące (przyzwyczaiłam się do tego w Minolcie, to bardzo mi usprawniało pracę bo nigdy nie robiłam zdjęć nawet na półautomacie), ale czy to jest argument za tym, żeby go wybierać? (odchylany ekranik to chyba tylko do podróży się przyda na robienie fotek z rodzinką lub do zdjęć z lotu ptaka żeby bardziej kontrolować kadr) . Co o tym sądzicie?

  6. #16

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Cytat Zamieszczone przez kasiafot Zobacz posta
    używany 60D jest ok 500 zł droższy niż 50D (czy dużo lepszy?)
    Nie nie jest lepszy, brak mikroregulacji, mniej solidna budowa. Na plus tylko odchylany ekran. 50D tez ma 2 pokrętła sterujące.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Roznica jakosciowa miedzy 50D a 60D jest - na lekki plus tego drugiego, dwa pokretla sterujace maja oba te aparaty. W 60D najwazniejsza zmiana jest mozliwosc filmowania no i ten obracany ekranik.

    Wieksza roznice da zastosowanie lepszego obiektywu. Sigma 18-35 to bardzo dobry zawodnik, choć należałoby go moim zdaniem czymś wspomóc w zakresie teleobiektywu. Niemniej jednak ciekawa propozycja, nie wiem tylko czy uda sie zmiescic w budzecie.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Sigma 18-35 jest bardzo droga, wyczerpałabym budżet nawet z małą nadwyżką, czy nie zwiększę swoich możliwości dokupując dodatkowy obiektyw do Canona 17-55? np 85mm 1.8?

  9. #19
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Cytat Zamieszczone przez kasiafot Zobacz posta
    czy nie zwiększę swoich możliwości dokupując dodatkowy obiektyw do Canona 17-55? np 85mm 1.8?
    no jasne że zwiększysz choć teraz u ślubniaków na topie są FF i foty na sali przy świetle zastanym na ISO rzędu 10.000. 4 tys to mz za mało kasy, aby kupić sprzęt do sensownego ogarnięcia ślubów (nawet używki na cropie) światło 2.8 na cropie to wcale nie jest jasno i nie daje komfortu bezstresowej pracy w każdych warunkach, nawet z zamocowanym palnikiem. Jęsli sigma 18-35 za droga to rozejrzyj się ca canonem 50/1.4, da się tym zrobić fajne foty ślubne (przetestowałem)...
    Ostatnio edytowane przez centur ; 18-03-2014 o 23:38
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  10. #20
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Jeżeli masz więcej czasu to poczekaj chociaż w sumie bardziej wyczekaj jakąś fajną ofertę na 50D. Ja swoją kupiłem podczas licytacji od 1zł za 1250zł z przebiegiem niecałych 8tyś. Zanim doszedł to miałem stracha, że przebieg lewy, ale jak doszedł od ręki sprawdzałem i okazał się prawidłowy.

    Do tego dokupiłem wspomnianą Sigmę 18-35mm, używaną 3 miesiące za 2600zł, więc wyszło mnie to 3850zł, więc w Twoim przypadku zostałoby jeszcze 1150zł na jakąś lampę, albo drugie szkło. Choć dodam od siebie, że póki co jedyną lampę jaką mam już od prawie roku jest YN-580EXII i odpukać w niemalowane nić złego jeszcze się z nią nie działo. Myślę, że na początek byłby to dobry wybór jeżeli chodzi o cenę (ok. 800zł w Polsce, jak masz kogoś w UK to można kupić tam przeliczając na PLN za 600zł), a z czasem jak się zarobi to kupić jakąś "systemówkę". Przy tym rozwiązaniu parę groszy by zostało np. na 50mm f1.8.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •