Strona 9 z 28 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 271

Wątek: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

  1. #81
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    .... $3199 (body only)
    Tylko korpus to 3199$, więc rzeczywiście mniejsza od 17 000 zł za Leica Q bo ta z już super obiektywem
    Canon 5D mark III w momencie premiery kosztował 3299 euro, a 5Ds 3699$ więc jednak Sony z 3199$ pozycjonuje swego flagowca najniżej, czy może się mylę?

    |
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i do tego bateria, ktora nominalnie daje 290 zdjec. a w zimowy dzien jak dobrze pojdzie 100...
    Testowałeś, czytałeś czy z palca wyssałeś tą stówkę? Deprecjonujesz jej możliwości już na wstępie. Inna sprawa kto robi ponad 100 zdjęć na mrozie i nie nosi zapasowej baterii? A Canon na długich ekspozycjach i live view na mrozie to ile zdjęć zrobi? 100 da radę? Możliwe że nie.
    Ja jakoś zawsze mam przy sobie 2-3 baterie niezależnie czy jest mróz, czy robię 15 zdjęć czy 500. 300 zdjęć na baterii którą wymieniam kilka sekund to nie jest wielki problem.


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jasne. Ja już patrzeć na Canona nie mogę. Kupiłem sobie na znak protestu smartfona szajsunga i póki Canon nie wypuści czegoś czym się da robić zdjęcia będę nim focił .
    Krzywa popytu i podaży, przedmiot jest warty tyle ile ktoś chce za niego zapłacić. A tych co chcą kupić profesjonalny sprzęt Canona czy Nikona jest i będzie coraz mniej. Jeśli ludzie masowo migrują do segmentu smartfonów i bezlusterkowców, a bezlusterkowce pojawiają się już u profesjonalistów, to ilość osób chętnych na kupno przykładowej 85L jest mniejsza. Mniejszy popyt, niższa cena. Ilość szkieł na rynku taka sama lub większa więc nie ma mozliwości by płacono za nie tyle samo co kiedyś w momencie największej sprzedaży lustrzanek.
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 11-06-2015 o 10:33

  2. #82
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 962

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    Testowałeś, czytałeś czy z palca wyssałeś tą stówkę? Deprecjonujesz jej możliwości już na wstępie. Inna sprawa kto robi ponad 100 zdjęć na mrozie i nie nosi zapasowej baterii?
    tu masz specyfikacje:
    Sony a7R II has 42.4MP on 4K-capable full-frame BSI CMOS sensor: Digital Photography Review

    taka sama zywotnosc jest nominalnie dla baterii np Fuji X-E1 czy Canona 600D. oba mialem, w obu przypadkach wynikalo z tego okolo 100 fot w mrozny zimowy dzien. fizyka jest taka sama dla Sony

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    A Canon na długich ekspozycjach i live view na mrozie to ile zdjęć zrobi? 100 da radę? Możliwe że nie.
    na jednym LP-E6 w zimie robie okolo 250-300 zdjec. dlugosc ekspozycji nie ma az tak wielkiego znaczenia, wlaczony GPS troche zre
    Live View nie uzywam. w DSLR nie jest to niezbedne, to raz. dwa ze jestem zwyczajnie przyzwyczajony do celownika, nie do ekraniku...


    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    Ja jakoś zawsze mam przy sobie 2-3 baterie niezależnie czy jest mróz, czy robię 15 zdjęć czy 500. 300 zdjęć na baterii którą wymieniam kilka sekund to nie jest wielki problem.
    jesli wracasz skonany po calym dniu focenia o 21.00 do jakiegos taniego hotelu, czasem z jednym gniazdkiem pradu, i masz do naladowania 3 akumulatory (i jeszcze komorke),
    a budzik do nastawienia na 5.00 kolejnego dnia (chyba ze w lecie, to jest juz 23.00 a budzik na 3.00)... to jest to, owszem, spory problem...

    przerobilem w praktyce nieraz. zdarza mi sie musiec 2 sztuki LP-E6 ladowac, to sie z jednym budzeniem w nocy da zrobic. w przypadku bezlusterkowcow (bo to jest ogolny problem
    w tej kategorii sprzetu, nie tylko tego modelu Sony) trzeba niestety inwestowac w podwojne ladowaki i duza ilosc zapasowych akku...


    dla mnie jest to bardziej uwaga do producentow majacych aspiracje bezlusterkowcow. jesli to ma byc sprzet do profesjonalnych zastosowan, to tam nie mozna robic glupich kompromisow
    w postaci na sile zmniejszany korpus z kiepska zywotnoscia baterii. zwlaszcza w przypadku Sony, gdzie korpus jeszcze jest maly, ale pierwszy lepszy porzadny obiektyw do niego i tak jest
    wielkosci wiaderka...



    chcesz to sobie kup to A7R, przeciez nie zabraniam. ja juz mam bezlusterkowca z bateria na 200 zdjec. fajny na wypad na miasto, ale jak mam jechac na duzy wyjazd foto gdzie 3-4 dni
    foce od bladego switu po ciemny zmierzch - biore lustro, bo jestem nim znacznie bardziej niezalezny od gniazdek z pradem...
    www albo tez flickr

  3. #83

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i do tego bateria, ktora nominalnie daje 290 zdjec. a w zimowy dzien jak dobrze pojdzie 100...
    spokojnie mój nex-7 ma napisane że robi 430 zdjęć na batce! ja zrobiłem najwięcej bez ładowania ponad 1200 ~!
    a z tego co pamiętam ( nigdy nie testowałem ) na mrozie spokojnie ponad 300 !
    dodam że batka hula z 2 lata i nadal trzyma jak nowa, a aparat przebiegu 60 000 i z paręnaście godzin filmów !
    70D | C 10-18 STM | C 18-135 STM | C 50/1.8 | To 11-16/2.8 | Ta 150-600 VC | S 180/3.5 Macro
    A100 | A700 | nex7 | i inne cccp

  4. #84
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    ja również nie mam zamiaru zmieniać systemu (na ten moment) ale dobrze mieć jakąś alternatywę, a nie tylko duopol nikon-canon i sony przy odrobinie chęci od strony koncernu może taką alternatywą być - a7RII jakiś batis i dwa standardowe obiektywy już stanowi alternatywę dla takiego amatora jak ja - ja nie potrzebuję dużo sprzętu wręcz przeciwnie staram się ograniczać - słabo mi idzie w tych staraniach ale staram się np. nie mam zooma Lki w zakresie 24-70 bo go po prostu nie potrzebuję .
    był post na temat canononowego obrazowania - tu się zgadzam obrazek z naszego najwspanialszego systemu jest bardzo przyjemny - też go lubię.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #85
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 962

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez dj_exon Zobacz posta
    spokojnie mój nex-7 ma napisane że robi 430 zdjęć na batce! ja zrobiłem najwięcej bez ładowania ponad 1200 ~!
    no ale jakbym 6D zaczal napierniczac seria do wyczerpania baterii, to pewnie licznik zatrzymalby sie kolo 2500 fot, bo LP-E6 jest niewiarygodnie wydajny. tylko nie o to mi tu chodzi...

    w warunkach jakie mnie interesuja, czyli 5-10 godzin czystego focenia w ciagu dnia, takiego ze sie lazi z aparatem na szyi/statywie i wykonuje srednio z 50 fot na godzine (wiec korpus
    przez wiekszosc czasu pracuje, czy w menu aparatu czy zasilajac IS badz AF obiektywu)... to uzyskiwane ilosci fot z akumulatora sa u mnie bardzo wyraznie nizsze niz deklarowane.
    nawet w lecie, bo w zimie to oczywiscie jest jeszcze gorzej...


    Cytat Zamieszczone przez dj_exon Zobacz posta
    a z tego co pamiętam ( nigdy nie testowałem ) na mrozie spokojnie ponad 300 !
    dodam że batka hula z 2 lata i nadal trzyma jak nowa, a aparat przebiegu 60 000 i z paręnaście godzin filmów !
    no i moze tez tak byc, ze ten A7R II wytrzyma spokojnie i te 300 w zimie, tego typu uzytkowania jak moje. oby, bo to oszczedzi frustracji (i pieniedzy) uzytkownikom, mysle...


    jak juz napisalem - mnie tylko nieodmiennie dziwi, czemu producenci tych majacych aspiracje aparatow ida na takie dziwne kompromisy. one naprawde powinny miec deklarowana
    zywotnosc minimum 500 fot. to chyba nie jest wielki problem powiekszyc te korpusy (chocby uchwyty), zeby miescily sie duzo pojemniejsze baterie???
    www albo tez flickr

  6. #86

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak juz napisalem - mnie tylko nieodmiennie dziwi, czemu producenci tych majacych aspiracje aparatow ida na takie dziwne kompromisy. one naprawde powinny miec deklarowana
    zywotnosc minimum 500 fot. to chyba nie jest wielki problem powiekszyc te korpusy (chocby uchwyty), zeby miescily sie duzo pojemniejsze baterie???
    przecież dla takich potrzeb jak Twoje możesz podpiąć GRIP, w czym problem ?
    70D | C 10-18 STM | C 18-135 STM | C 50/1.8 | To 11-16/2.8 | Ta 150-600 VC | S 180/3.5 Macro
    A100 | A700 | nex7 | i inne cccp

  7. #87
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 962

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez dj_exon Zobacz posta
    przecież dla takich potrzeb jak Twoje możesz podpiąć GRIP, w czym problem ?
    nie w ta strone kombinujesz. zmiana baterii mnie nie boli.
    chodzi mi glownie o ladowanie. zeby sie nie powtarzac tylko podlinkuje: http://www.canon-board.info/sprzet-f...ml#post1284682
    www albo tez flickr

  8. #88
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Redaktorzy z dpreview piszą, że AF bardzo ładnie działa ze szkłami Canona Na myśl zatem przychodzi mi zestaw np. z 135/2.0, 200/2.8 czy 400/5.6 Wszystkie wymienione szkła Canona są taniutkie w porównaniu do konkurencji (lub nawet nie mają wcale odpowiedników) i z A7IIR dodatkowo (teoretycznie) zyskują stabilizację

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Redaktorzy z dpreview piszą, że AF bardzo ładnie działa ze szkłami Canona Na myśl zatem przychodzi mi zestaw np. z 135/2.0, 200/2.8 czy 400/5.6 Wszystkie wymienione szkła Canona są taniutkie w porównaniu do konkurencji (lub nawet nie mają wcale odpowiedników) i z A7IIR dodatkowo (teoretycznie) zyskują stabilizację


    jak znam sony to bedzie obraz rewelka , wszystko fajnie , tylko wbuduja na koniec jakas glupia funkcje , ktora postawi sens zakupu pod znakiem zapytania.

    ot chocby w innym modelu jako przyklad - zeby wykorzystac AEB trzeba caly czas wciskac spust.
    oznacza to ze AEB jest na dlugich czasach ze statywu nieuzywalne w ogole , gdyz w ten sposob poruszymy zdjecia.

    takich glupot jest wiecej .
    ale w sumie widac ze sony rozdaje karty - matryca BI w FF !!

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7 czyli FF + bezlusterkowiec

    Zrobienie matrycy stricte fotograficznej o porównywalnych parametrach (w tym BSI, o ile ono w praktyce da cokolwiek istotnego w tym przypadku) nie powinno dla Canona stanowić żadnego problemu już w tej chwili i bez specjalnych inwestycji. Gorzej będzie z całym, nazwijmy to, wysokoprzepustowym backbone i tym samym pochodnymi związanymi z AF, video etc. Mnie bezlesturkowiec nie interesuje w kwestii tego, że jest mniejszy o centymetr tu i tam (i niestety tutaj różnię się zasadniczo z Canonem - patrz EOS M oraz jego japońskimi odbiorcami). Sens takiego korpusu sprowadza się dla mnie do możliwości fotografowania, które nie są (i nie będą) dostępne w lustrzankach. Czyli np. 30fps i więcej. Choć na początek na mojej liście figuruje bezgłośna (a nie tylko cicha!) migawka (o lustrze przez litość nie wspomnę)
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 11-06-2015 o 14:40

Strona 9 z 28 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •