Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: [Shantae] Świat moimi oczami.

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    dawno mnie nie było ale powracam z kilkoma nowymi fociszczami jak zawsze konstruktywna krytyka bardzo mile widziana!:} Pozdrawiam!:}:}
    42.43.44.45.46.47.48.
    Ostatnio edytowane przez Shantae ; 29-08-2013 o 04:28
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    W tym ostatnim secie podoba mi sie spójność image i stylizacji modelki z kolorystyką - takie lata 50 (epoka Marlin M) :-) Ale wtedy nie nosiło się mini tylko szerokie piękne suknie!! Wg mnie to była ostatnia epoka modzie gdy wyglądały jak kobiety a nie jak wieszaki czy wymalowane dziwadła. Namawiam do głębszego wejścia w temat i przepracowania raz jeszcze z tą modelką!
    Reszta?...
    hmmm...przy tak płytiej głebi ostrości oczekiwałbym precyzyjniejszego i bardziej widocznego jej łapania w celowych miejscach. To małe zdjątka więc jak juz coś ma być ostre - to ma być to widać. A nie widać...
    Proponuję więcej poczytać o rozpiętości tonalnej zdjecia i metodach jak ją osiągnąć. HDR to ekstrema ...i chyba wychodzi z mody. Zdjecia w których światło gra główną rolę nie powinny być bure i nie powinnaś aż tak wiele tresci tracić w cieniach które są po prostu czernią.
    Weź do tego samego ujęcia analoga i natychmiast zobaczysz o czym mowa. A i jemu gdzież do tego co nasze oczy widzą? A u ciebie na zdjeciach...wycinek...
    Zdjęcia z bobasem sa takim ekstremalnym przykładem: siny z mnóstwem paskudnych cieni! Brrr...
    Koncertówki też: jak masz czytelność postaci to swiatła ...fiuuuu...poooszły!!!! A DA SIĘ INACZEJ ;-)
    I - litości - wciąż wracam: z o s t a w kreowanie dynamiki zespołowi a ty ją tylko rejestruj.
    Całość portfolio wygląda mi tak: mam "parcie", dużo oglądam, dużo próbuję...a jaby tak zaczać od podręczników? Podstaw? Nie da się bez tego - naprawdę!
    To tak jak z aparatem - znajomość instrukcji (czytaj: teorii) nie jest niezbędna - ale mocno pomaga :-)
    no...ale się nagadałem ...;-)

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    WOWOW Dzięki za słowa krytyki!!:}:}:}
    Ale co do szerokich sukien, zdjęcia miały być w klimacie pin-up a tam i w tamtych czasach kobiety do sesji ubierano i jeszcze bardziej skąpo , więc wydaje mi się że akurat ze stylizacją powiedzmy że jest wszystko ok. po prostu jest trochę bardziej nowocześnie, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.;]
    Tak już wiem że mam problem z głębią ostrości, ale tak bardzo lubię bokeh że nie może się opanować i zawsze ustawiam mniejszą niż powinna być albo ewentualnie w ten sposób próbuje trochę rozjaśniać (koncerty), ale ostatnio staram się już tego pilnować;].
    Co do rozpiętości tonalnej i odpowiedniej ekspozycji naczytałam się już że hoho tyle że mam manie podkręcania kontrastów i przez to tracę wartości w cieniach i przepalam ;/ no ale cóż nie raz już się przekonałam że nie do końca poprawne technicznie fotografie mają to coś dlatego nie trzymam się wszystkich zasad kurczowo, bo czym innym jest poszukiwanie swojego stylu jak nie wychodzenie poza ramy. A nie ma co porównywać ilości tonów uzyskiwanych z analoga i z lustrzanek bo tylko te profesjonalne im jakoś tam dorównują .
    A zdjęcia z dzieciaczkiem to jeden wielki eksperyment który nie do końca wyszedł i zdaję sobie z tego sprawę teraz bym inaczej to zrobiła.
    Już przekonałam się że zdjęcia koncertowe to nie moja bajka za dużo zmiennych nad którymi nie panuje , może po prostu mam jeszcze za mało doświadczenia.
    A moje portfolio wygląda tak bo cały czas szukam testuje uczę się na własnych błędach
    Jeszcze raz wielkie dzięki za rady a może masz jakieś konkretne porady których mogła bym spróbować w praktyce?? Aby jakoś bardziej ogarnąć te moje zdjęcia:}?
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    Ależ droga Shantae - nie traktuj tego jako słów krytyki! - ja wyrażam swoją opinię a że one nie jest zgodna z twoimi oczekiwaniami?... ;-)
    Ale - że się nie obrażasz jak wiekszość artystów którzy pokazują tu by powalić (to tez moje zdanie :-) - kontynuujmy.
    Masz ZAPLANOWANĄ sesję.
    Masz pomysł; masz świetną modelkę - dociagnij do do końca!
    Nie rób zdjęć tak żeby się d o m y ś l l i tylko tak żeby przekaz był oczywisty! Świetnie zrobilaś kolor; masz boską modelkę; czujesz temat - nie idź nigdzie naskróty! Ma być pi up girl - to ja zrób tak a nie zostawiasz tak...w pół drogi. Nie obniżaj sobie poprzeczki tylko po to by zaliczyć skok! POZIOM się liczy a ten jest w szczegółach.
    Uwielbiasz bokeh?
    Ach jak ja cię rozumiem!
    Ale to narzędzie...ostre jak brzytwa!
    I tak używaj: nie wyszło - wywal bez żalu albo rób tak aż będzie perfect.
    Jakże inaczej chcesz z a i s t n i e ć - serwując "jakoś" zamiast "jakość"?!
    Teraz o kontrastach; rozpiętości tonalnej i koncertówkach.
    Nie zwalaj na aparat - nie on to dyktuje - prędziej szkło.
    Swiatło przechodzi (i ginie!!!) przez szkło a to co za nim ustawisz - tylko rejestruje!
    Jesli robisz jpga - to twój aparat a nie twoje oczy "robi zdjęcie"
    JPEG to zło konieczne!!!
    Pytasz o rady?
    Rób w RAWach bo to ty a nie automat macie tworzyć finalny obraz.
    Poczytaj o możliwościach matryc cyfrowych...tu jest oooogromna kopalnia ;-)
    Zanim c o k o l w i e k dodasz do zdjęcia - zrób je technicznie poprawnie: balans bieli; kadr; ostrość itp.Niech człowiek ma ludzką skórę a nie ...brrr....
    i - bądź dla siebie bezlitosna: wywalaj od ręki cokolwiek co generuje cień wątpliwości..
    Bo znasz zasadę:
    W oku bliźniego widzi się słomkę - we własnym - belka nie przeszkadza ...;-)
    Pozdrawiam!
    aaa...tak się "czepnąłem sesji pinup bo ma naprawdę ogromny potencjał!"

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    Nie ma na co się obrażać :} tylko trzeba nad sobą pracować Konstruktywne rady zawsze mile widziane
    Robię w RAW ale jak pisałam, wiem że to nie wina aparatu tylko moich nie umiejętności.
    Aparat mam dobry szkło też, teorie też ogarniam, wydaję mi się że aktualnie muszę uczyć się na swoich błędach i robić dużo zdjęć a przede wszystkim słuchać i czytać rad na bieżąco z różnych środowisk, jak napisałeś w pracach innych łatwo wytykać błędy a u siebie często ich się nie zauważa.
    Ale chyba jeszcze nie dorosłam do tego aby być bezlitosną dla swoich kadrów, potrafię zostawić zdjęcie które jest nie poprawne ale spodoba mi się jego pewien fragment i koniec kropka nie mogę go wyrzucić :}.
    Łudzę się że jeśli nie będę trzymała się tak sztywno kanonów to może szybciej wpadnę na ścieżkę którą mam podążać bo póki co to szukam i to bardzo .
    Z tą modelką na pewno będę jeszcze coś tworzyć, świetnie mi się z nią współpracowało i na 99% w podobnej stylistyce ponieważ wiem że bardzo dobrze się w niej czuje i myślę że widać to na zdjęciach a i ja bardzo lubię zdjęcia stylizowane na ten klimat.
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    Cytat Zamieszczone przez hekselman Zobacz posta
    Bo znasz zasadę:
    W oku bliźniego widzi się słomkę - we własnym - belka nie przeszkadza ...;-)
    A czy Ty znasz tą zasadę? Bo widzisz, nie musiałem oglądać jak beztrosko ludzi porozciągałeś UWA, żeby dojść do wniosku że jednak NIE!!!
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    A czy Ty znasz tą zasadę? Bo widzisz, nie musiałem oglądać jak beztrosko ludzi porozciągałeś UWA, żeby dojść do wniosku że jednak NIE!!!
    ale - o czym ty?...
    Widzę że nie tylko "sprzęt cię ogranicza" :-)
    Ostatnio edytowane przez hekselman ; 31-08-2013 o 13:39

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    Cytat Zamieszczone przez hekselman Zobacz posta
    Widzę :-)
    Widzisz tylko czubek swojego nosa...i nic więcej.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [Shantae] Świat moimi oczami.

    huhuhuhuh troszkę mnie nie było więc czas aby nadrobić zaległości ;]
    Jak zawsze wszelka konstruktywna krytyka mile widziana ;].
    49.
    50.
    51.
    52.
    53.
    54.
    Canon 5d mk I ->Canon 5D mk II + Canon EF 50mm f/1.4 + Canon 70-200mm f/2.8 + Halios 85mm f/1.5 http://www.facebook.com/pages/Shantae/420466737998507

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •