Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

  1. #81
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jagodziński
    A mi się to zdjęcie po prostu nie podoba. Bo już widzę, że ogólna opinia jest taka, że "wszyscy" dzielą się na tych, którzy powiedzieli "ach!" i resztę, którą tak zatkało, że nie możne z siebie tego "ach" wydusić.
    :-) :-) :-)

    http://www.fredmiranda.com/A12_Straydog/

    pkt 6:
    Other peoples’ opinions of your work are not valid. Yes, a comment about a technical item may be appropriate, but YOUR composition isn’t negotiable! They are only telling you how THEY would have taken the photo if they were there, which they weren’t. Trust your own heart…Remember-Picasso would probably have flunked art class!

    Janusz

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jagodziński
    A mi się to zdjęcie po prostu nie podoba. Bo już widzę, że ogólna opinia jest taka, że "wszyscy" dzielą się na tych, którzy powiedzieli "ach!" i resztę, którą tak zatkało, że nie możne z siebie tego "ach" wydusić.
    i dobrze, i nie mam nic przeciwko De gustibus non est disputandum.
    Czuję jednak przez skórę, że nie raczyłeś przeczytać tego postu dokładnie i od początku. Opinie o zdjęciach czy to Jarka czy innych wyrażaj do woli w forum z galeriami - po to jest. Tutaj chodzi, o to, żeby się ludzie nauczyli jak robić lepsze zdjęcia, i jak można inaczej patrzeć na fotografię. Oczywiście tylko ci, którzy chcą się nauczyć, nikt nikogo nie zmusza.

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    pkt 6:
    Other peoples’ opinions of your work are not valid
    Janusz, bardzo dziękuję Myślę, że na tym można by oprzeć zasady dla tego podforum (oczywiście w odniesieniu do zdjęć autora lekcji, bo tu swoich nie publikujemy).
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 02-01-2006 o 20:08
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jagodziński
    A mi się to zdjęcie po prostu nie podoba. Bo już widzę, że ogólna opinia jest taka, że "wszyscy" dzielą się na tych, którzy powiedzieli "ach!" i resztę, którą tak zatkało, że nie możne z siebie tego "ach" wydusić.
    Marcin, napisz kolejna lekcje, temat dowolny... ja z wielka przyjemnosci przeczytam kazda lekcje...

    ps. pisze to bez ironi

  4. #84

    Domyślnie

    No dobrze, ja rozumiem, ze nie podoba Ci sie zdjecie moje, czy jakies inne, rozumiem tez, ze linijka nie mierzy sie zdjec. Ale napisz choc kilka slow czemu Ci sie nie podoba
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski
    Ale napisz choc kilka slow czemu Ci sie nie podoba
    ... i najlepiej we właściwym wątku, a nie tutaj

  6. #86
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jagodziński
    ...dla innej osoby może być kiepskie i kiczowate....
    a uwagi techniczne faktycznie przydatne.
    Ale tu chyba nie chodzi wogóle o krytykę zdjęcia a tylko o dyskusję na tematy techniczne tj. JAK dane zdjecie zostało zrobione.


    Kubaman:

    Moze wzorem Mirandy rozdzielić to trochę. Jeden dział "Critique" - tj. mr X zamieszcza swoje zdjecie i prosi o rzeczowa krytykę. Wiem - jest plfoto ze stekiem bzdur ale... cała sprawa w moderowaniu i ograniczeniu ilosci zamieszczanych zdjec. Tam Pan Y mogłby powybrzydzać, że "makaron w zupie krzywy". I drugi dział "Technique" :-) czyli tak, jak rozumiem, było w zamierzeniach tego podforum. NIE KRYTUKUJEMY - to czy zdjęcie mi się podoba czy nie ZATRZYMUJEMY DLA SIEBIE. Ewentualnie zadajemy pytania o techniczno-taktyczne sprawy. TYLKO pytania bez komentarzy. Komentarze zwlaszcza takie nic nie wnoszące - "mi się nie podoba bo jest brzydkie a mi się podoba tylko moja Maryśka" powinny być bezwzględnie usuwane przez Moderatora.

    Pozdrawiam
    Janusz

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jagodziński
    ale to łacińskie przysłowie nie oznacza bynajmniej faktu, że "dobre" jest "obiektywnie i bezdyskusyjnie dobre".
    Dokładnie tak. Ale nikt nigdzie nie mówi o "obiektywnie i bezdyskusyjnie dobrym". Kropka

    i trochę nie fair jest w następnym zdaniu dzielenie na tych, którzy się chcą nauczyć i tych, którzy nie chcą. ale to jak zauważyłeś nie to miejsce i nie to forum.
    Po pierwsze, to znów niedoczytałeś bo ja napisałem, że o zdjęciu możesz wyrażać opinie w galeriach użytkowników. O zasadności naszego pomysłu możesz rozmawiać właśnie w tym wątku. Po drugie proszę - nie obrażaj się, nie upatruj przykrej napaści na siebie. To, co napisałem nie jest niesprawiedliwe. Bo niby dla kogo? I dlaczego? Przepraszam, ale do jasnej cholery, czy to jest takie trudne przeczytać wątek i zrozumieć jaka jest idea tego pomysłu? Tutaj opinie nie są istotne, tu chodzi o co innego I to się niestety tyczy wielu naszych forumowiczów, nie tylko ciebie. Każdy by chciał mówić innym jak to by zrobili lepsze zdjęcie, jakie to mają pomysły itd. Tylko nikt nigdy nie widział tych ich lepszych zdjęć, a pomysły nigdy nie zostały zrealizowane (mówię ogólnie -bez urazy). Uczmy się trochę pokory i spróbujmy wykorzystać wiedzę innych.

    Marcin, bardzo cię proszę przeczytaj wątek, spróbuj się zastanowić o co nam chodzi i czy ci to odpowiada. Jeśli nie to trudno, jeśli jednak tak to odwiedź wątek z propozycjami i zaproponuj zdjęcie, które sobie cenisz - pod warunkiem, że autor będzie chętny je opisać.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    odwiedź wątek z propozycjami i zaproponuj zdjęcie, które sobie cenisz - pod warunkiem, że autor będzie chętny je opisać.
    I grono opiniotwórcze zatwierdzi Ano właśnie, miały te propozycje być jakoś filtrowane - masz jakąś koncepcję?

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    Ale tu chyba nie chodzi wogóle o krytykę zdjęcia a tylko o dyskusję na tematy techniczne tj. JAK dane zdjecie zostało zrobione.
    a także o naukę spojrzenia na zdjęcie, fotografię, filozofię robienia zdjęć w zupełnie inny sposób. Nikt nie jest doskonały (nawet na tym forum ) więc chyba każdy chce się rozwijać i kształtować własną fotograficzną świadomość i drogę. Czasami banalne i złe zdjęcie może nam poprzez taki opis autora bardzo ważne rzeczy uzmysłowić. Nie sądzicie?

    Kubaman:

    Moze wzorem Mirandy rozdzielić to trochę. Jeden dział "Critique" - tj. mr X zamieszcza swoje zdjecie i prosi o rzeczowa krytykę.
    Janusz pomysł chyba trzeba będzie urzeczywistnić, ale raczej przez forum z galeriami, bo tutaj to się mess zrobi i wykłady będą dodatkiem do wzajemnej licytacji co kto myśli. Trzeba to IMHO odseparować.

    Jarku, czyt mógłbyś w Galeriach założyć swój nowy wątek z tym, i tylko tym zdjęciem i podlinkować go do twojej lekcji? Tam każdy może sobie pomarudzić albo się pozachwycać.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    I grono opiniotwórcze zatwierdzi Ano właśnie, miały te propozycje być jakoś filtrowane - masz jakąś koncepcję?
    szczerze mówiąc na razie nie do końca, ale propozycji nie ma na tyle, rzebyśmy mieli jakiś problem póki co. IMHO musi być nieco mało demokratycznie, bo inaczej albo nic nie ustalimy, albo będziemy publikować super gnioty jako przykłady.

    Myślałem o gronie moderatorskim (z moim ewentualnym supportem )
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •