Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 208

Wątek: E-TTL II FAQ. Jak działa nowy system i czego wymaga...

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    O tym czy EX wspolpracuje z e-ttl II nie decyduje "opis" w instrukcji. O e-ttl II i funkcjach body z e-ttl II na forum bylo wielokrotnie.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  2. #2

    Domyślnie

    No to teraz kumam...Dzięki...
    Tylko po so tyle zamieszania w tych systemach...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To nie jest zamieszanie.
    Firmy nie zatrudniaja prorokow czy wrozek, nie zdradzaja swoich planow i nie beda pisac w papierach do lampy dwa lata wczesniej ze jest zgodna z czyms czego jeszcze nie ma na rynku, czy wrecz nie maja pojecia ze bedzie
    Taka sama praktyka obowiazuje dla przykladu przy plytach glownych gdzie na liscie procesorow w instrukcji nigdy nie ma nic wydanego po momencie premiery danej plyty mimo ze dziala z nowszymi modelami.
    ...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    I byc moze chocby i z tego powodu warto inwestowac w lampy Canona EX, majac nadzieje, ze Canon nie schrzani wspolpracy z tymi lampami w nowych body.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Juz oni (Canon) znajda za jakis czas cos, dzieki czemu bedzie trzeba znowu wymienic pol zestawu... Albo i caly...

    Historia z niedzialajacymi Metz'ami na 20D i 350D, ktore ze dzialaly ze starszymi body jest podobna do historii starych Sigm... Takie kwiatki sie trafiaja i jest to typowy element walki o klienta.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 15-04-2005 o 15:53
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    Tez mam tandem 350D + 44 AF4C - dokładnie ten sam problem. Ale nie ma tez co wieszac psów na Metz'u - lampy z nowszym softwarem (obsługujące 350D) są na rynku gdzieś od listopada.

    P.S. Macko - wyczekaj chwile - kontaktowałem się z Fototechniką, planują kupic urządzenie do przeprogramowywania pod koniec kwietnia. Kosz 15-20 euro.

    P.S.2 Ja tam ich nie lubie (choćby dlatego, że sam ich musiałem uświadamiać, że taki problem istnieje, zresztą o możliwości przeprogramowania lampy też nie wiedzieli ) - imho lepiej wychodzi dobrze sprzedać lampę i kupić the same, but new -that's my way

  7. #7

    Domyślnie

    hmmm... a tak modyfikując nieco bieg dyskusji... wstyd mi się przyznać, pewnie mam wolne oczy... ale ja żadnego przedbłysku przy mojej 580EX nie zaobserwowałem...
    5DII/ 20D/ Tamron 17-35 2,8-4/ Tamron 28-75 2,8/ 70-200 4L/ CZ 50 1,4 / 580EX/ 550EX / LightSphere II / COCO Ringflash Adapter

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaceq
    hmmm... a tak modyfikując nieco bieg dyskusji... wstyd mi się przyznać, pewnie mam wolne oczy... ale ja żadnego przedbłysku przy mojej 580EX nie zaobserwowałem...
    Lampe ustaw na E-TTL na pewno a nie M, aparat na tryb Tv, czas np 2 sekundy w ciemnym pomieszczeniu, w custom functions sprawdz czy masz na 2nd curtain wlaczony, powinien blysnac dwa razy - raz pomiarowo przed otwarciem migawki i drugi raz normalnie na zamkniecie migawki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Lampe ustaw na E-TTL na pewno a nie M, aparat na tryb Tv, czas np 2 sekundy w ciemnym pomieszczeniu, w custom functions sprawdz czy masz na 2nd curtain wlaczony, powinien blysnac dwa razy - raz pomiarowo przed otwarciem migawki i drugi raz normalnie na zamkniecie migawki.
    hmmm... i jak rozumiem - jeszcze przed tym włączyć lampę, tia?
    no nie rób ze mnie takiego jelenia

    Jakoś nigdy mi nie preszkadzało, że nie ma przedbłysku... przyjąłem, że w E-TTL II właśnie tak jest... chociaż intrygowało mnie trochę skoro jest to Thru The Lens... to co on tam sobie mierzy przez ten Lens, skoro nic nie błyska... hm. Mimo to foty wychodziły zawsze OK. Nawet z LSII.
    Trzymam się swojej wersji - u mnie nie ma przedbłysku. Tak, mam ustawione E-TTL
    Zawsze długie czasy robiłem na first curtain bo taki mi było wygodniej... i na efekty nigdy nie narzekałem.
    Zgodnie z sugestią Viteza zrobiłem próbki zdjęć "kombinowanych" i... i qrde... nie ma drugiego błysku nawet na second curtain! i to niezależnie czy Tv, czy Av... w CF zmieniam na second curtain, a on mi błyska raz na początku (już po otwarciu migawki) i tyle!
    To co - wina sprzętu czy jednak odrobina "jelenia" przy konfiguracji lampy?
    5DII/ 20D/ Tamron 17-35 2,8-4/ Tamron 28-75 2,8/ 70-200 4L/ CZ 50 1,4 / 580EX/ 550EX / LightSphere II / COCO Ringflash Adapter

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Masz wolne oczy albo ustawiles lampe na M
    W e-ttl jest dwa blyski... Ciezko zauwazyc, jak pisalem.
    Jak bedziesz ogladal w tv jakas relacje jak ida rozni tacy znani po czerwonym dywanie to przygladnij sie. Widac zwykle duzo lepiej takie serie po dwa...
    ...

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •