Strona 188 z 410 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190198238288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 871 do 1 880 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1871
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Xing Liu będzie najprawdopodobniej przez kilka najbliższych filmików porównywał ze sobą R-kę z RP. W tym wstępniaku przedstawia swoje ustawienia dla obydwu aparatów.



    Zauważyłem że w RP zmieniły się trochę proporcje parametrów w stylach obrazów (np. dla "Standard" zawsze było to 3,4,4 a tu jest 4,2,4) no i przy włączonym "SERVO AF" w przeciwieństwie do R-ki działa "Eye Detection AF".

    Filmiki będzie można znaleźć tutaj:

    https://www.youtube.com/channel/UC3d...able_polymer=1

  2. #1872
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Dziękuję pięknie!
    Ciekawy jestem, czy faktycznie potwierdzą się Twoje obawy...
    ja bym miał jednak z tyłu głowy, że to nie nie jest system do sportu reklamowany i promowany, ale na pewno nie odmówię sobie przyjemności przetestować na pokazach.

  3. #1873
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mam na myśli AF, w sensie takim, że na dużych szybkościach samolotów podejrzewam, że nie wyrobi, a druga sprawa to chwilowe mrożenie obrazu przy robieniu serią - tutaj IMHO lustro ma zasadniczą przewagę.
    Niestety.. trzeba wyłączyć podgląd zdjęcia po zrobieniu, żeby to zamrażanie nie było uciążliwe.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #1874
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Dziękuję pięknie!
    Ciekawy jestem, czy faktycznie potwierdzą się Twoje obawy...
    Ej no, ten Canon się reklamował, że ma najszybszy af na świecie - to który miałby nadążyć?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #1875
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Ej no, ten Canon się reklamował, że ma najszybszy af na świecie - to który miałby nadążyć?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    "Najszybszy" to będzie dopiero w kolejnym modelu jak procesor się zacznie wyrabiać na zakrętach. Może go zdublują w kolejnych wersjach (miejmy nadzieję). Obecnie dostaje zadyszki przy czymkolwiek co dotyczy szybszej i ciągłej pracy (FPS i video) https://www.youtube.com/watch?v=AJI5goAK4AI&t=3s Było o tym pisane.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2019 o 21:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1876
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mowa była o one shot o ile pamiętam. Zresztą myślę że w Canonie się pomylili, bo wedle powszechnej, znanej i ustalonej wiedzy AF w Sony jest najszybszy we Wszechświecie - szczególnie przy zdjęciach tygrysa ....

    Dla dociekliwych tak to wygląda wedle Canona:
    Stan na 13 lutego 2019 roku. Dotyczy bezlusterkowych aparatów cyfrowych z wymienną optyką wyposażonych w pełnoklatkową matrycę 35 mm z autofokusem opartym na detekcji kontrastu i autofokusem opartym na detekcji fazy w płaszczyźnie obrazu. Wartość obliczono w ramach pomiaru szybkości AF zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association (wartość zależy od warunków fotografowania i używanego obiektywu). Do dokonania pomiaru użyto metod wewnętrznych. Warunki pomiaru: 12 EV (temperatura otoczenia, ISO 100), tryb ręczny, obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM (ogniskowa 24 mm), ustawienia: migawka zwalniana spustem migawki, 1-punktowy AF (centralny AF), One-Shot AF
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1877
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mowa była o one shot o ile pamiętam. Zresztą myślę że w Canonie się pomylili, bo wedle powszechnej, znanej i ustalonej wiedzy AF w Sony jest najszybszy we Wszechświecie - szczególnie przy zdjęciach tygrysa ....
    Ale teraz to się chwalisz, czy żalisz ?
    "Canon chwali się, że ich najnowszy model ma najszybszy na świecie AutoFocus w aparatach pełnoklatkowych. Czas ustawiania ostrości ma wynosić 0,05 s."

    Stan na styczeń 2019: "A6400 najszybszy na świecie system AF, ustawiający ostrość w 0,02 sekundy, oraz nowe, zaawansowane funkcje „Real-time Eye Autofocus" i „Real-time Tracking". Urządzenie umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością do 11 kl. i automatyką AF/AE, nagrywanie filmów 4K.

    BTW - bardzo często wybieram manuale oraz hiperfokalną i szybkość AF-a w "one shot" jest dla mnie zupełnie nieistotna o ile AF trafia w wybrany punkt za każdym razem.

    Mówiąc szczerze mam bardzo głęboko to, czy aparat wyostrzy mi we wspomnianym "one shot" w przeciągu 0,05 s. czy 0,02 s. Bardziej zależy mi na FPS w trybie ciągłym z AFem. A jeszcze głębiej mam to jakiej firmy jest aparat, którego używam.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2019 o 22:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1878
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mówiąc szczerze mam bardzo głęboko to, czy aparat wyostrzy mi we wspomnianym "one shot" w przeciągu 0,05 s. czy 0,02 s. Bardziej zależy mi na FPS w trybie ciągłym z AFem. A jeszcze głębiej mam to jakiej firmy jest aparat, którego używam.
    Jasne. I dlatego cały czas piszesz na forum Canona jakie to Sony jest wspaniałe ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-03-2019 o 23:40
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1879
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jasne. I dlatego cały czas piszę na forum Canona jakie to Sony jest wspaniałe ....
    Ale Ty to napisałeś. Nawet trafiłeś
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    AF w Sony jest najszybszy we Wszechświecie
    Pomijam kwestię, że jak pisałem wyżej mam to bardzo głęboko, czy AF jest szybszy 0,03 s. czy też nie. Ale być może dla innych to niezmiernie ważna cecha w specyfikacji puszki.

    Mnie brakuje w C wyłącznie dobrej matrycy i procka, który uciągnie konieczną ilość danych, aby nie obcinali FPS i video kastrując jak leci każdą puszkę. Pięć lat temu S było jedynym wyborem i cały czas nie widzę rozsądnego zamiennika.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2019 o 23:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1880
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Niestety.. trzeba wyłączyć podgląd zdjęcia po zrobieniu, żeby to zamrażanie nie było uciążliwe.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    Ale ja nie mam włączonego podglądu po zrobieniu... i tak jest lekki stop, ułamek sekundy ale widać.

Strona 188 z 410 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189190198238288 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •