Strona 17 z 410 PierwszyPierwszy ... 715161718192767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #161
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Gdyby dali Ibis i drugą kartę to nie byłoby na co narzekać
    Być może w kolejnej puszce będzie Ibis i druga karta, ale Canon napewno tego "nie da" tylko cena puszki będzie w cenie Sonego A9

  2. #162
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    To byłoby dziwne posunięcie, najpierw dać IS w nowej serii szkieł by zaraz potem wsadzić ibis. Druga karta też nie prędko, bo nacisku ze strony pro aż takiego nie będzie, by silić się na super specyfikację w nowym systemie.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  3. #163
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Gdyby dali Ibis i drugą kartę to nie byłoby na co narzekać
    Poczekałbym z taką deklaracją do niezależnych, wiarygodnych testów np. dla obiektywów lustrzankowych skuteczności AF lub IS na korpusie R

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #164
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Premiera systemu EOS R skłoniła mnie w końcu do refleksji nad bezlusterkowcami i doszedłem do wniosku, że zdecydowanie wolę pozostać przy klasyce DSLR.

    Zmieniać cały sprzęt dla oszczędności 100g na wadze (różnica między EOS R a 6D MKII), do tego jak dla mnie mniej poręczne, ilość zdjęć na baterii to jest jakaś kpina, że o cenie nowej puszki i szkieł do systemu nie wspomnę.

    Można założyć obiektywy EF za pomocą adaptera, ale w tym momencie zwiększamy wagę (wychodzi nam tyle co 6D MKII).

    Pamiętam jak wychodziły kolejne puszki EOS i ludzie po kolei się czepiali: ilość zdjęć na baterii (co tak mało, chcemy więcej) gdzie i tak zawsze oscylowało w okolicach 1000 fotek na jednym ładowaniu, później doszło czepianie się do wagi a i tutaj wielkich różnic nie ma, następnie ergonomia - a bo to źle się trzyma i mały paluszek mi zjeżdża z korpusu, no i nieszczęsny JEDEN slot na kartę - no jak tak można, jak my do tej pory bez niego żyliśmy?!

    Generalnie zawsze było się do czego doczepić (cebulandia pełną gębą), a tu proszę nagle te wszystkie wady, które nadal są przy bezlusterkowcach, nagle przestają przeszkadzać.

    Marketingowcy w poszczególnych firmach właśnie siedzą i piją szampana pogryzając kawiorem

    Koniec moich wypocin, ja póki co na dłużej zostaje przy lustrach i mam tylko nadzieję, że w najbliższym czasie zaczną (chociaż trochę) spadać ceny luster żeby kupić sobie drugiego 6D MKII
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #165
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Poczekałbym z taką deklaracją do niezależnych, wiarygodnych testów np. dla obiektywów lustrzankowych skuteczności AF lub IS na korpusie R

    jp
    Jedynym wiarygodnym i niezależnym testem jest mój osobisty. Na pewno nie DXO

  6. #166
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Gdyby dali Ibis i drugą kartę to nie byłoby na co narzekać
    Jestem dziwnie spokojny, że coś by się znalazło

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nowe szkła :
    https://www.canonrumors.com/patent-c...4-5-6l-is-usm/
    Ciekawe jak będzie z rozmiarami. Myślę, że cud się nie wydarzy i cały zestaw będzie mniejszy o grubość adaptera. No ale szkła lekko urozmaicone w stosunku do odpowiedników EF (w jednym IS, w drugim dodatkowe 24-28mm).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #168
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Witać, albo i nie widać Czekam na porównanie z 50A
    Jeśli nowe 50/1.2 byłoby gorsze od 3x tańszej Sigmy to byłbym trochę zaskoczony. Ten obiektyw powinien być pod każdym względem dużo lepszy. W Sigmie do szczęścia brakuje mi jedynie stabilizacji, ale to i tak bardzo sporadycznie. Nie lubię fotografować ludzi na dłuższych czasach migawki niż 1/125s a ten czas jest już bezpieczny dla ogniskowej 50mm. I zastanawiam się czy przysłona szersza o 1/3 EV robi tu dużą różnice dla plastyki obrazu. Natomiast pewnie poprawia działanie AF w absolutnych ciemnicach.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Na razie źle się mają a na pewno EF 85mm f/1.4L IS USM.

    https://youtu.be/Uxp1h97Yx-Y?t=8m41s
    Źle? Autor w filmie twierdzi, że dobrze. Wspomina jedynie, że nie udało mu się ustawić ostrości zaledwie kilka razy. Biorąc pod uwagę w jak trudnych warunkach wykonywał zdjęcia (pewnie nowy model był prezentowany w tak trudnych warunkach oświetleniowych, aby zademonstrować możliwości DPAF w szczególności, gdy brakuje światła) wątpię, aby "lusterokwcą" zdarzyło się nie pomylić bądź trochę nie "pokręcić" silnikiem AF w takich samych okolicznościach. Nawet już sam @jan pawlak wkleja linki do stron, z których wynika, że EOS R będzie miał najlepszy AF z pośród wszystkich ML. A to już jest chyba duże osiągniecie :P W końcu ta stara technologia wkładana już do lustrzanek począwszy od 70d wydaje się być puki co sprawniejsza niż inne bardzo innowacyjne rozwiązania

    P.S. proszę nie traktować dwóch ostatnich zdań poważnie.

  9. #169
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Premiera systemu EOS R skłoniła mnie w końcu do refleksji nad bezlusterkowcami i doszedłem do wniosku, że zdecydowanie wolę pozostać przy klasyce DSLR.

    Zmieniać cały sprzęt dla oszczędności 100g na wadze (różnica między EOS R a 6D MKII), do tego jak dla mnie mniej poręczne, ilość zdjęć na baterii to jest jakaś kpina, że o cenie nowej puszki i szkieł do systemu nie wspomnę.

    Można założyć obiektywy EF za pomocą adaptera, ale w tym momencie zwiększamy wagę (wychodzi nam tyle co 6D MKII).

    Pamiętam jak wychodziły kolejne puszki EOS i ludzie po kolei się czepiali: ilość zdjęć na baterii (co tak mało, chcemy więcej) gdzie i tak zawsze oscylowało w okolicach 1000 fotek na jednym ładowaniu, później doszło czepianie się do wagi a i tutaj wielkich różnic nie ma, następnie ergonomia - a bo to źle się trzyma i mały paluszek mi zjeżdża z korpusu, no i nieszczęsny JEDEN slot na kartę - no jak tak można, jak my do tej pory bez niego żyliśmy?!

    Generalnie zawsze było się do czego doczepić (cebulandia pełną gębą), a tu proszę nagle te wszystkie wady, które nadal są przy bezlusterkowcach, nagle przestają przeszkadzać.

    Marketingowcy w poszczególnych firmach właśnie siedzą i piją szampana pogryzając kawiorem

    Koniec moich wypocin, ja póki co na dłużej zostaje przy lustrach i mam tylko nadzieję, że w najbliższym czasie zaczną (chociaż trochę) spadać ceny luster żeby kupić sobie drugiego 6D MKII
    Porównanie wymiarów 6D2 z R przy tym samym obiektywie
    https://imgur.com/SrAKbt3

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #170
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Jedynym wiarygodnym i niezależnym testem jest mój osobisty. Na pewno nie DXO
    Gratuluję !

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 17 z 410 PierwszyPierwszy ... 715161718192767117 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •