Strona 159 z 410 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 581 do 1 590 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1581
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A7/9 wystartował 5 lat temu, jest już około 30 obiektywów FF systemowych tylko Sony a 5 jest zapowiedzianych w tym roku.
    I są też obiektywy Zeissa a Sigma ma w projektowaniu systemowe obiektywy pod ML FF.

    Szklarnia do R dopiero powstaje a jaka będzie ich jakość to się dopiero okaże w niezależnych, profesjonalnych testach.

    Zgadzam się że Canon powinien powrócić np. z jakością techniczną obiektywów na czołowe miejsce.
    W tej chwili w testach obiektywów EF (DxO) Carl Zeiss, Sigma wypadają lepiej od oryginalnych obiektywów Canona

    jp
    Canon nie potrzebuje nigdzie wracać.
    Te testy są zupełnie bez znaczenia dla normalnych uźytkowników. Większość obecnie produkowanych obiektywów wypełnia z nawiązką oczekiwania większości użytkowników. Ważne jest ile jest tych szkieł dostępnych, w jakich zakresach cenowych, jaką mają relacje ceny do jakości, jaka jest dostępność szkieł używanych, ile jest rodzajów szkieł specjalistycznych - długich tele - tych jasnych i tych ciemnych, szerokokątnych, szerokokątnych specjalnych (tilt-shift), macro, zwykłych tanich dobrej jakości zoomów "do pracy" itd.
    Podniecanie się cyferkami jest może dobre na forum, ale jak przychodzi do konkretnych zadań to liczy się to co jest dostępne tu i teraz i za ile. Na tym bazuje Canon i Nikon i dlatego te systemy mają tak silną pozycję rynkową mimo różnych niedostatków. W obu systemach szkieł są setki, najróżniejszych. Nie wiem jak w Nikonie ale u Canona praktycznie poza serią eM wszystkie w pełni kompatybilne i używalne z eRką.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1582
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    ...
    Już kiedyś pisałem - Nokia też wydawała się mieć niepokonaną pozycję na rynku. A wiemy jak to się skończyło.

    P,paw
    Nokia miała produkt na 2 lata za $200. Canon robi szkła na 20 lat. One mają mocowanie do czegoś co się wymienia co 5 lat. I na to się wydaje x razy $2000, a nie $200. Może dla zarabiających sprzętem foto, zmiana systemu jest relatywnie łatwiejsza niż dla pstrykaczy o przebiegu 25k zdjęć rocznie. Między produktami Nokii i Canona (nie-kompaktami) nie ma żadnej analogii.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #1583
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    ...
    p.s dzisiaj testowałem Af trochę dokładniej ze zmianą taką, że sterowanie Af mam w lewym dolnym rogu ekranu. Zaczyna podobać mi się to rozwiązanie.
    To chyba tylko z lekkim obiektywem..?

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #1584
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    z 50L. Z 85L wykrywanie twarzy wystarczy, ale też się da.

  5. #1585
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    z 50L. Z 85L wykrywanie twarzy wystarczy, ale też się da.
    Mnie jednak wygodniej prawym kciukiem suwać po prawym górnym rogu ekranu.. no i nosem się nie tyka

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #1586
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Problem Sony jest taki, że dali bardzo dużo za niewiele a Canon na drugim miejscu może decydować co dać a czego nie, by gonić "królika"
    To faktycznie okrutny "problem" i jak widać powyżej na załączonym obrazku (albo raczej tekście) zupełnie nie do przejścia dla wielu osób, że w Sony "dali bardzo dużo za niewiele".

    Gdyż/albowiem nie od dziś wiadomo, że lepiej nie mieć owego "problemu" i kupić canona w którym dali bardzo mało za takie wiele, bo przecież "Canon na drugim miejscu może decydować co dać a czego nie".

    BTW - azaliż przeto CREDO onego wątku (pamiętać, aby zanotować na tablicy ZŁOTYCH MYŚLI złotymi zgłoskami)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-01-2019 o 19:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1587
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Panowie, czy jest szansa, by w tym wątku pojawiły się relacje/zdjęcia, jakie udało się zrobić tytułowym aparatem, dzięki tej "nowej/przełomowej" technologii, a o których można tylko pomarzyć mając "przestarzałą lustrzankę"?

  8. #1588
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Panowie, czy jest szansa, by w tym wątku pojawiły się relacje/zdjęcia, jakie udało się zrobić tytułowym aparatem, dzięki tej "nowej/przełomowej" technologii, a o których można tylko pomarzyć mając "przestarzałą lustrzankę"?
    Może warto założyć osobny temat ze zdjeciami. Tylko żeby nie spotkał go taki los jak tutaj ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1589
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może warto założyć osobny temat ze zdjeciami. Tylko żeby nie spotkał go taki los jak tutaj ....
    Lepiej chyba miejsce gdzie można wysyłać i skąd ściągać pliki RAW z Rki

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1590
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Panowie, czy jest szansa, by w tym wątku pojawiły się relacje/zdjęcia, jakie udało się zrobić tytułowym aparatem, dzięki tej "nowej/przełomowej" technologii, a o których można tylko pomarzyć mając "przestarzałą lustrzankę"?
    To w tą stronę nie działa . Jak już zrobisz dobre zdjęcie to nikt nie rozpozna czy robione było lustrzanką czy bezlustrem. Należałoby zrobić miejsce gdzie wrzuca się wszystkie NIEUDANE technicznie zdjęcia. Wtedy może by się okazało, że tych z bezluster jest mniej, bo tam łatwiej zrobić poprawne technicznie zdjęcie. Patrząc na czyjeś zdjęcia nigdy się nie dowiesz ile fajnych ujęć poszło do kosza, bo np. AF nie trafił tam gdzie trzeba.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 159 z 410 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •