Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Wymiana obiektywu

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    jest XXI w , era interntów
    wszystko do znalezienia w max 5 min
    wystarczy tylko....chcieć
    nawet na tym forumie, którego nie miałeś jeszcze czasu przejrzeć, jest masa ciekawych porad i już założonych tematów(a jesteś na nim już od 5 lat)

    aczkolwiek, zgodzę się ze łatwiej jest pitolić o czymś nieuchwytnym, wymianie sprzętu i rzucaniu kłód pod nogi przez nature


    ale moja porada, najważniejsza moim zdaniem

    rozpakuj instrukcje obsługi i ja przejrzyj
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-07-2018 o 10:48
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    cropy (pewnie nie wszystkie bo miałem kiedyś 350D i fajne zdjęcia robił) canona to takie sobie rozwiązania w temacie jakości zdjęć, uniwersalny obiektyw też tego nie polepsza ale prezentowane zdjęcia są bardziej w jakości telefoniczno kompaktowej aż tak źle nie powinno być

    rób rawy i jpegi - jest duża szansa że anonimowy inżynier canona zrobi wywołanie lepiej

    sprawdź czy nie masz jakiegoś front czy back focusa - pewnie nie

    miałem kiedyś taki fantastycznie i fantastycznie drogi (jak na swoją jakość) obiektyw 17-85 - produkt marketingowy, ale testerzy (nie umiałem wtedy czytać testów - trzeba czytać między wierszami) pisali że to dobry obiektyw, miał taki okres że AF ustawiał ostrość na odległość mniej więcej 1/3 tego co powinien - serwis załatwił sprawę

    postaw aparat na statyw i zrób jakieś zdjęcia, którym punktem ostrzysz? może to jest problem - ty ustawiasz gdzie ma być ostro czy aparat sam sobie wybiera i ostrzy

    a na koniec dodam że jakość techniczna jest zwykle najmniejszym problemem zdjęć i często lustro z wymiennymi obiektywami jest nadmiarowe w stosunku do efektów

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Sprzedaj to co masz i kup Nikona, jeśli podtrzymujesz szklankę małym palcem od dołu może być i Sony. Sprawdź DxO Canony zdjęć nie robią a jak już, to masz mydło jak u Ciebie.

    Aha, nie kupuj nic poniżej D850 lub A7R3 po pierwszych fotach spadną Ci kapcie i przywołasz wspomnienia, które czułeś gdy robiłeś te zdjęcia.

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Pytałem tylko o poradę techniczną, bo nie wiedziałem czy to wina sprzętu, czy może źle łapie ostrość (zła technika), także nie rozumiem skąd ta fala krytyki. Człowiek prosi o poradę a dostaje sarkastyczne wyśmiewanie się, to ja dziękuję za taką pomoc .

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    jaka tam krytyka - pytasz znaczy nie wiesz, a sprawy są dość podstawowe
    przeczytałem posty na nikoniarzach twój obiektyw nie jest parafokalny, takie cuda to nie w tych cenach i raczej obiektywy do filmowania, a nie fotograficzne - moim zdaniem nie ma prawa być ostro - ustaw jeden centralny punkt AF i nie kręć zoomem jak ustawisz ostrość, a jak nadal nie będzie ostro to kup stabilny statyw (ale nie taki pro z supermarketu za 100zł) bo nikt nie wie co wyczyniasz z rekami i jak naciskasz spust robiąc zdjęcia - becek ma rację te tematy są w instrukcji obsługi zaraz na początku - jak stać, jak trzymać, jak ustawić ostrość, jak nacisnąć spust.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-07-2018 o 13:18

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    sprzęt jest ok,tylko ty nie masz pojęcia co zrobić z tym aparatem
    tzn widzę ze przypadkowo kręcisz i wciskasz guziki, efekt wychodzi taki jak na zdjęciu

    instrukcja obsługi
    instrukcji obsługi
    instrukcja obsługi
    to dla ciebie powinna być Biblia


    czytając porady kolegów wychodzi na to ze ja jedyny zajrzałem do exifa
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-07-2018 o 13:21
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Możesz mi uwierzyć, że wiele razy czytałem instrukcje i szukałem ciekawych opcji aparatu. Też czytałem forum i dużo z szerokiego kadru. Bodaj 3 książki "Fotografii bez tajemnic", ale jakoś specjalnie nie prosiłem nigdy o ocenę pod kątem technicznym i możliwe, że tutaj był błąd.

    Dopiero dostając rady na temat tego co mogę zrobić źle (np. to, że łapałem ostrość powiększając najpierw element a potem dopiero oddalając po złapaniu ostrości i kadrując), nigdy nikt mi na to nie zwrócił uwagi, więc nie widziałem tego jako błąd. Może też z tego tytułu dużo zdjęć jest nieostrych? Dla porównania czasami faktycznie jestem bardziej zadowolony z tego jaką jakość prezentuje mój telefon:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180709_195729.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,32 MB
ID:	994

    Ale nie chcę się ograniczać do automatu, chcę się po prostu nauczyć i pokazywać świat takim jak go widzę, ładnym i kolorowym, może stąd irytacja, że sprzęt nie chce współpracować. A ogólnie same koncepcje zdjęć są poprawne czy też aż tak źle jest?

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Becek instrukcja obsługi jest dla rowerów terenowych.

    Jeśli chodzi o statyw nie zapomnij kupić wskaźnika laserowego. Ustalisz czy jest stabilny itd.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    kolego jesteś na forum 5 lat, sporo ludzi z takim stażem przeszło na zawodowstwo i żyją z robienia zdjęć
    ty stoisz w miejscu i tupiesz
    f16? t1/10?
    to nie problem kadrowania ani ostrosci, uwierz mi

    zacznij robić z ustawieniem na zielony kwadracik, zdjęcia zaczną ci wychodzić
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-07-2018 o 13:43
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Wymiana obiektywu

    Można zarzucać mi, że nie mam już nie wiadomo jak dobrych umiejętności, ale nie każdy ma podobną ilość obowiązków. Muszę pracować, studiuję dochodzi do tego treningi, przygotowanie do zawodów, dom, rodzina ja wiem, że każdy ma swoje problemy i swoje życie, ale nie powinno się każdego porównywać ze sobą, nie uważam by było to dobre rozwiązanie.

    To tak jakbyś krytykował w tej chwili każdego co od iluś lat jeździ na rowerze, a nie potrafi jechać przynajmniej 2 godzin z prędkością 35km/h - niech lepiej przejdzie sobie na autobus, będzie więcej pożytku...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •