Strona 45 z 140 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #441
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Kiedy mam sie zgłosić "na stos" za herezje ? ������
    Palenie surowo wzbronione.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 17-05-2018 o 06:10
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  2. #442

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Optyczni napisali prawdę. Za 10k PLN otrzymujemy aparat klasy 6d2 czy Nikona d750. Przy czym w istotnych z punktu widzenia fotografa pozycjach Sony nieznacznie ustępuje starszym i tańszym konkurentom. Jak zawsze jednak jest lepsze w filmowaniu. Ot i kwintesencja produktów Sony - drogo, do filmowania i z perfekcyjnym marketingiem dla podatnych na działanie reklamowych haseł.
    Trochę tylko żal chłopaków z optycznych, bo teraz nie wiadomo czy im Szabla da bilety na wycieczkę.
    A teraz dla odmiany obronię SONY

    W temacie śledzenia obiektów SONY jest przynajmniej o klasę przed Canonem. Tu 6d2 nie ma jakichkolwiek szans.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #443
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A teraz dla odmiany obronię SONY

    W temacie śledzenia obiektów SONY jest przynajmniej o klasę przed Canonem. Tu 6d2 nie ma jakichkolwiek szans.
    Tym razem się nie zgodzę Oczywiście chodzi mi o tryb LV w 6d2. Bo w trybie OVF to praktycznie 6d2 nie ma śledzenia...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-05-2018 o 10:27

  4. #444
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A teraz dla odmiany obronię SONY

    W temacie śledzenia obiektów SONY jest przynajmniej o klasę przed Canonem. Tu 6d2 nie ma jakichkolwiek szans.
    Ba! Ja pójdę dalej - jak już cena a7III spadnie do realnej wartości ok. 5000PLN, to powiem nawet, że to fajne bezlustro :-) Jak do tego zrobią cenę 2500 za Sony 24-105 to będzie to realna konkurencja. Bo jak na razie to korzystając z bardzo dobrego marketingu czeszą swoich fanów niczym dzieci na premierze playstation.

  5. #445
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nie wiem czy to dobrze, ale w przypadku a7III przemawia do mnie ten komentarz z optycznych:
    "Wyprzedaży zapasów magazynowych podzespołów niewypału A9 ciąg dalszy."
    Bo miał a9 zaorać rynek, a tymczasem sam się zaorał.

  6. #446
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Nie wiem czy to dobrze, ale w przypadku a7III przemawia do mnie ten komentarz z optycznych:
    "Wyprzedaży zapasów magazynowych podzespołów niewypału A9 ciąg dalszy."
    Bo miał a9 zaorać rynek, a tymczasem sam się zaorał.
    Nie za bardzo wierzyłbym w komentarze - ja je w 99% traktuje jako element do pośmiania się.

    A9 to raczej test technologii i marketing (napinanie się), wiadomo było, że profy totalnie oleją ten sprzęt a już widzę jak amatorzy rzucają się na a9 jak reksio na kiełbasę (nie ta cena). Ten korpus się Sony raczej nie zwróci... chyba, że kiedyś im się system rozwinie...

  7. #447
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nie za bardzo wierzyłbym w komentarze - ja je w 99% traktuje jako element do pośmiania się.

    A9 to raczej test technologii i marketing (napinanie się), wiadomo było, że profy totalnie oleją ten sprzęt a już widzę jak amatorzy rzucają się na a9 jak reksio na kiełbasę (nie ta cena). Ten korpus się Sony raczej nie zwróci... chyba, że kiedyś im się system rozwinie...
    Ależ oczywiście, że nie wierzę w komentarz i wiem, że jest on w zasadzie docinkiem. Natomiast przemówił do mnie fakt, że dopiero dzięki temu wpisowi w ogóle przypomniałem sobie, że jest coś takiego jak a9. Zawodowcy olali ten model, choć nawet na naszym forum wieszczono, że to przełom i realna konkurencja dla profi korpusów. G... nie konkurencja. Sony sprzedaje się dobrze w segmencie a7 - bo kupują go poszukiwacze przygód oraz osoby, dla których zakup ff za 4 czy 5 tysięcy złotych po prostu stał się atrakcyjny wobec cropa. Przyznam, że gdybym dziś kupował sprzęt od "zera" to być może zastanawiałbym się nad nowym, niedawno opracowanym body ff za relatywnie niską cenę (piszę oczywiście o a7II). Tyle, że czar prysnąłby zapewne po przyłożeniu tego do oka lub zastanowieniu się co tam przypiąć. Sądzę, że sony niebawem zakończy swoją historię wzlotu w segmencie aparatów fotograficznych (niczym nomen omen niejaka nowoczesna). Chyba, że zejdą z cenami w ten sposób, że zaczną tymi starszymi ff-ami konkurować w segmencie zaawansowanych kompaktów (od dołu rynek ten podkopują telefony, a od górnej granicy cenowej faktycznie można klientów skłonić do zakupu taniego ff bez lustra, a potencjał sprzedażowy się nieco zwiększa, bo jakieś tam obiektywy ci ludzie kupować do tego będą).

  8. #448
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: sony A7III

    https://www.optyczne.pl/400.9-Test_a...sumowanie.html

    kiepski wygląd darków („świecenie” z lewej strony kadru),
    a wcześniej w tekście https://www.optyczne.pl/400.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    Niepokojący jest natomiast wygląd samych darków. Mniej więcej od ISO 6400 obserwujemy wyraźne jasne plamy po lewej stronie kadru, których najbardziej prawdopodobnym źródłem jest grzejąca się elektronika. Intensywność tego zjawiska jest całkiem spora, nawet nie uwzględniając czułości programowych. Można także dostrzec lekkie ślady bandingu.
    Panie Macieju Latałło, trafiłeś Pan w dziesiątkę. Tak to wygląda na przykładzie A7R III:

    https://www.youtube.com/watch?v=QWWt...utu.be&t=22m4s
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 17-05-2018 o 12:49

  9. #449
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    2.
    Większość fotografujących nie robi dużych powiększeń lub ogląda zdjęcia tylko na monitorze, dla tych użytkowników duża precyzja AF nie jest priorytetem.
    Ja mam "gorzej", ma matrycę o dużej rozdzielczości bez filtra AA, obiektywy o dużej rozdzielczości (i robię duże powiększenia)
    Bywa że gdy porównuje na monitorze 1:1 dwa kolejne zdjęcia "tego samego" to oba ostre ale widać różnice ostrości

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    2.
    Omawiany wykres przedstawia rozrzut (przy pomiarze MTF50) ostrości 40 wykonanych zdjęć
    Wszystkie wyniki, może z wyjątkiem K-1 + FA 24-70 są bardzo dobre.
    Różnica ostrości pomiędzy ostrością maksymalną a o 7,5% mniejszą jest praktycznie "ocznie" trudno/nie zauważalna na wydrukach/monitorze

    jp
    Zgłupiałem, to w końcu widać tę różnice czy nie.

  10. #450
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zgłupiałem, to w końcu widać tę różnice czy nie.
    Prawdopodobnie zaraz oberwiesz Czego nie rozumiesz i po co dyskutujesz sam ze sobą? Tak ma być i koniec!

Strona 45 z 140 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •