Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Kusza możliwością rozbudowy i finalnie kończysz w rozkroku z workiem klamotow
    Istnieje takie niebezpieczeństwo Ale jestem jego świadom i powoli redukuję EF/EF-S w kierunku EF-M. Dodatkowo przyszłość EF-M jest niejasna w kontekście bezlustra FF, ale i tak zakładam najgorszy wariant i wcale mnie to nie przeraża.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta

    Problem są obiektywy bo w zasadzie jest tylko efm 22/2
    Przy założeniu, że ma to być zestaw amatorski, jest wszystko co trzeba, choć przyznaję niewiele. Mi wystarcza wspomniany, bardzo dobry zresztą 11-22. Jestem zachwycony 28/3.5 do tego stopnia, że przestałem prawie używać 22/2 i zastanawiam się powoli nad jego sprzedażą. Ale fakt, to jest mój wysoce subiektywny punkt widzenia, nie potrzebuję jasnych stałek np. 1.4, zresztą nigdy ich się nie spodziewałem w tym systemie.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 09-01-2018 o 17:30

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Istnieje takie niebezpieczeństwo Ale jestem jego świadom i powoli redukuję EF/EF-S w kierunku EF-M. Dodatkowo przyszłość EF-M jest niejasna w kontekście bezlustra FF, ale i tak zakładam najgorszy wariant i wcale mnie to nie przeraża.
    Mój zestaw EF już jest zamknięty, mam wszystko co chce i więcej już nie potrzebuje w bliżej nieokreślonym czasie - tyle, ze bez 100-400 wypełnia on całe BP300 i trochę waży
    EF-M mogło by kusić a dokup to lub tamto

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Przy założeniu, że ma to być zestaw amatorski, jest wszystko co trzeba, choć przyznaję niewiele. Mi wystarcza wspomniany, bardzo dobry zresztą 11-22. Jestem zachwycony 28/3.5 do tego stopnia, że przestałem prawie używać 22/2 i zastanawiam się powoli nad jego sprzedażą. Ale fakt, to jest mój wysoce subiektywny punkt widzenia, nie potrzebuję jasnych stałek np. 1.4, zresztą nigdy ich się nie spodziewałem w tym systemie.
    22/2 bardziej dlatego, że jest malutki i jest to odpowiednik czegoś ulicznego, choć wolałbym coś pokroju 18/2(.8). Mnie interesuje maleństwo co może być zawsze zabrane, z jednym obiektywem (zmiana obiektywów rozleniwia, zabija kreatywność i dodatkowo powiększa zestaw).
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 09-01-2018 o 17:52

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Mój zestaw EF już jest zamknięty, mam wszystko co chce i więcej już nie potrzebuje w bliżej nieokreślonym czasie - tyle, ze bez 100-400 wypełnia on całe BP300 i trochę waży
    ja mam podobnie i jesli ktoś myśli że kupie cos co nie bedzie pasowało do tej szklarni dla 600g mniej w torbie to sie grubo myli - wiec albo bezlustro ff canona bedzie miało mocowanie ef - albo kasa pójdzie na wycieczki właściwie to już sie ciesze

    z mnieszych systemów mam w domu nikona 1 - kupiłem kiedyś małżowince - mi sie podoba nawet jeszcze kupie jakies szkło, a może nawet szkła, system ma jasne szkło, ma supertele jak ktoś lubi kase wydawac - zdjec jakie zwykle robie to sie tym robic nie daje - za mała matryca i szumi i filtry mi nie pasują bo nie mam takiej małej reducji , chyba nie ma możliwości podpiecia weżyka ale nie jestem pewien, nie wiem czy może robic naświetlenia dłuższe niż 30s - wiem brzmi absurdalnie ale do pamiątkowych zdjec - tu byłem tu jadłem widziałem katedre i dorożki - jest fajny, lekki ale metalowy, stabilizacja, przyjemny dizajn - mydelniczka z gripem pod kciukiem - system jest niepopularny nawet u wielbicieli nikona - zupełnie nie wiem dlaczego bo jestem pewien że w normalnych warunkach robi zupełnie podobne (nie do odróżnienia jak nie wiesz które było czym robione) zdjecia do tych bardziej kultowych systemów, w końcu jakie to ma znaczenie czy krop wynosi 2 czy 2.7 czy nawet 1.5 przecież wielkośc sensora nie ma znaczenia .
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 09-01-2018 o 20:49
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #104
    Coś już napisał Awatar lucas_g
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Miodzio? To chyba foty z innego aparatu TU wstawili.
    Podlinkowałeś foty z innegro Ricoha, dokładnie takiego:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Ricoh_GR_Digital_II

    Ja posiadam takiego z matrycą APS-C:

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...coh-gr-ii.html

    Wskazuje na to np. f/2.4 czy ISO 80. Mój GR II ma f/2.8 na pełnej dziurze. Tak na szybko strzał sprzed chwili, ISO 1250, f/2.8, 1/125 sek.

    Ostatnio edytowane przez lucas_g ; 09-01-2018 o 21:45

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    system jest niepopularny nawet u wielbicieli nikona - zupełnie nie wiem dlaczego
    Mnie do zakupu G7XII namówił posiadacz D810 z pięknym zestawem szkieł i tegoż Canonka.
    Tak czy owak coś lżejszego każdy posiadacz FF chce mieć pod ręką. Niekoniecznie ze swojej "stajni".
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #106
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Szczerze powiedziawszy, mimo, że mam też Sony (niestety), to nie wyobrażam sobie na dłuższą metę działania w dwóch systemach.
    Dlaczego? Sporo osób mających bezlustra ma nadal lustrzankę. Wielu lustrzankowców ma kompakty. Niektórzy mają MF (chocby analogowy). Niektórzy zawodowcy są wręcz zmuszeni do pracy na różnym sprzęcie, bo w systemie X nie mają tego co w systemie X i na odwrót. No i praca na cudzym sprzęcie. Bywa, że ma się swój sprzet z jednego systemu, a w firmie pracują na innym. No i wypożyczalnie - umówmy się, że mało kto kupi hasela na jedną sesję w roku a bywa, że nagle potrzebny jest taki aparat (wymóg agencji, klienta).
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Wreszcie całościowe wyniki za 2017 rok w poszczególnych asortymentach:
    https://www.mirrorlessrumors.com/cip...es-value-2016/

    Bezlusterkowce ILC zatakowały konkretnie: 31% wzrostu na sztuki, 42% wartość sprzedaży.
    Lustrzanki niby się bronią - spadek 10% to nie dramat. Sam miałem coś kupić no ale jak nie było co to pasuję.

    No i zdumiewający wzrost kompaktów - myślę (patrząc po sobie), że to zatwardziali tragarze lustrzanek dokupili sobie po przyzwoitym kompakcie
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #108

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wreszcie całościowe wyniki za 2017 rok w poszczególnych asortymentach:
    https://www.mirrorlessrumors.com/cip...es-value-2016/

    Bezlusterkowce ILC zatakowały konkretnie: 31% wzrostu na sztuki, 42% wartość sprzedaży.
    Lustrzanki niby się bronią - spadek 10% to nie dramat. Sam miałem coś kupić no ale jak nie było co to pasuję.

    No i zdumiewający wzrost kompaktów - myślę (patrząc po sobie), że to zatwardziali tragarze lustrzanek dokupili sobie po przyzwoitym kompakcie
    Hmm, jak to tempo się utrzyma to w 2019 będzie więcej sprzedanych bezlusterkowców niż lustrzanek. Nieźle.

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Sam miałem coś kupić no ale jak nie było co to pasuję.
    Hmm. A co Ciebie, jako aktualnego posiadacza 5d2, sprowokowałoby do zakupu? Jaki musiałby być ten nowy aparat, żeby mógł dwójkę godnie zastąpić? Czy poszedłbyś w znaczący rozwój lustrzanki (coś na poziomie nikona d850), czy jednak oczekujesz na bezlustro ff od naszego szacownego producenta drukarek? A może jednak dotarliśmy już do punktu, w którym zmiana body nawet po X latach od premiery aktualnie posiadanego, tak naprawdę już nie wnosi nic wielkiego? Może jednak okazuje się, że ważniejsze jest posiadanie wiedzy i umiejętności oraz dobrego szkła?

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    ... A może jednak dotarliśmy już do punktu, w którym zmiana body nawet po X latach od premiery aktualnie posiadanego, tak naprawdę już nie wnosi nic wielkiego? Może jednak okazuje się, że ważniejsze jest posiadanie wiedzy i umiejętności oraz dobrego szkła?
    Piękne trafienie Tak to wygląda, że jeśli nie nastąpi jakiś przełom technologiczny, to 5D2 ma u mnie dożywocie. Obrazek wypluwa przedni, a inne drobiazgi mnie nie ruszają. Bezlusterkowce wydają mi się nieco przereklamowane. W sensie dosłownym. Jak widzę taką nachalną reklamę, to z automatu zapala mi się lampka ostrzegawcza.

Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •