Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nie widać zdjęć z karty pamięci

  1. #1

    Domyślnie Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Witam,
    robiłam dziś zdjęcia w studio pożyczonym Canonem 6D, który ma kartę SD i żeby zabrać je do domu musiałam zgrać je na swoją kartę. A że posiadam Canona 400D to karta już jest inna. Podłączając aparat z kartą do mojego komputera widać, że na karcie jest ponad 3 GB danych, ale jak otwieram foldery to w żadnym nic nie ma, ponadto mój aparat też pokazuje, że na karcie nie ma żadnych zdjęć. Czy ktoś orientuje się jak można się do nich dostać? Bardzo mi na nich zależy a nie mam pojęcia co robić w zaistniałej sytuacji.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Jeszcze raz zdjęcia w studio
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Cytat Zamieszczone przez slivafrancisco Zobacz posta
    Witam,
    robiłam dziś zdjęcia w studio pożyczonym Canonem 6D, który ma kartę SD i żeby zabrać je do domu musiałam zgrać je na swoją kartę. A że posiadam Canona 400D to karta już jest inna. Podłączając aparat z kartą do mojego komputera widać, że na karcie jest ponad 3 GB danych, ale jak otwieram foldery to w żadnym nic nie ma, ponadto mój aparat też pokazuje, że na karcie nie ma żadnych zdjęć. Czy ktoś orientuje się jak można się do nich dostać? Bardzo mi na nich zależy a nie mam pojęcia co robić w zaistniałej sytuacji.
    Próbowałaś przez czytnik kart? No i jak zgrałaś zdjęcia z karty SD na swoją kartę?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Czytnik kart i/albo program do odzyskiwania danych.

    Nic na tej karcie nie zapisuj ! Powinno dać się odzyskać.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Zdjęcia były zgrywane w studio na komputer, a następnie przez czytnik na moją kartę. Ja w domu czytnika nie posiadam więc jedyną opcją jest zgranie zdjęć przez aparat za pomocą kabla. Podskoczę jutro jeszcze do studio ze swoim laptopem i spróbuję przez czytnik, może zadziała...

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Myślę, że czytnikiem kart CF zgrasz wszystko bez problemu. Nagrałeś na swoją kartę zdjęcia zrobione nowym Canonem. Twój aparat ich "nie zna". Nie zna, więc po podłączeniu aparatu kablem do komputera też ich nie "wystawia" (tak mi się wydaje). Jak masz pendrive, może być lżej, niż nosić laptopa.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Polecam program Recuva, kilka razy uratował mi zdjęcia

  8. #8

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Cytat Zamieszczone przez slivafrancisco Zobacz posta
    Zdjęcia były zgrywane w studio na komputer, a następnie przez czytnik na moją kartę. Ja w domu czytnika nie posiadam więc jedyną opcją jest zgranie zdjęć przez aparat za pomocą kabla. Podskoczę jutro jeszcze do studio ze swoim laptopem i spróbuję przez czytnik, może zadziała...
    Po zgraniu zdjęć na swoja kartę CF ,- sprawdziłaś czy zdjęcia są zapisane na twojej karcie (po zapisie), (a nie w domu) bo może się okazać że odzyskiwanie zdjęć z karty CF nic nie da , ewentualnie można by się pokusić o odzyskanie fot z karty SD
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Nie widać zdjęć z karty pamięci

    Tylko czytnik kart. Zdjęcia są na karcie, ale 400D ich nie może otworzyć bo są zbyt duże dla niego.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •