Witam.
Mam problem z ustawieniem rozdzielczości monitora EIZO CG223W w systemie Win 10 na wartość 1680x1050, rekomendowaną przez aplikację ColorNavigator 6 (integralna część oprogramowania do tego monitora).
W „Ustawieniach”, Win 10 dopuszcza zmianę rozdzielczości jedynie w oparciu o stałe wartości: 1280x1024; 1280x960; 1024x768 (zalecana przez System) i 800x600 – nie ma dowolności w tej kwestii (zaraz po instalacji Systemu pojawiła się wprawdzie jeszcze opcja 1400x1050, ale po ponownym uruchomieniu komputera, postanowiła się już nie ujawniać).
Każda z powyższych możliwości powoduje rozciąganie obrazu w poziomie, co utrudnia mi robotę ze zdjęciami i grafiką.
Ponadto System nie rozpoznaje monitora jako EIZO CG223W, ale jako „Standardowy monitor PnP”, a naciśnięcie przycisku „Identyfikuj monitory” we „Właściwościach karty” w zakładce „Zarządzanie kolorami” tej identyfikacji nie aktywuje.
Pomyślałem, że problem może tkwić w sterownikach monitora. Sięgnąłem więc do strony Product Database CG223W | EIZO CORPORATION, ale tam nie ma żadnych sterowników dla EIZO CG223W, zoptymalizowanych pod Win 10.
Dodam jeszcze, że problem z rozdzielczością i właściwą identyfikacją monitora nie występuje pod Win 7.
Proszę więc Szanownych Forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu zasygnalizowanych problemów.

Z poważaniem:

- Dziadek Bugsy