Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Migracja z Ligtroom do...?

Widok wątkowy

  1. #32
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Migracja z Ligtroom do...?

    Cytat Zamieszczone przez maczekg Zobacz posta
    A ja zapytam, czy ktokolwiek z Was próbował kiedykolwiek Corel Aftershot?
    Robiłem dwukrotne podejście do wersji 3-ej. Wpierw był gift z rok temu, nie wytrzymał nawet porównania z ACDSee.
    Tydzień temu zainstalowałem triala.
    Po dwóch dniach wyleciał. Używanie tego to dla mnie była mordęga, nie wytrzymał porównania z DxO PhotoLab. Oprócz tego aby uzyskać takie kolory jakie miałem mieć to się nie udawało.
    Wpierw picker do WB - niby trafiał dobrze, ale za każdym razem inaczej odjechana kolorystyka i to drastycznie.
    Jak był obrazek na wysokim ISO to włączenie odszumiania robiło z niego taką "sieczkę", że już lepiej to robi ACDSee. Wywaliłem i dość.

    Może zabrakło mi cierpliwości, ale jak mam to samo po kilkoma suwaczkami DxO, to po jakie licho się z nim męczyć.

    Już wolałem swoje presety z RawTherapee 5.3.

    Nie mówię, że to zły soft - tylko, że mnie kompletnie nie przypasował.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Adlatus Zobacz posta
    Darktable kładzie na łopatki Aftershot-a jakością obrazu na wyjściu, maskami, demozaikowaniem, odzyskiwaniem prześwietleń i ilością presetów.
    Spróbowałem wersję pod windę, ale dla mnie to jakoś mało czytelny i nie intuicyjny program.
    Moim zdaniem już lepiej używać (jak się wprawi)- RawTherapee 5.3. Ma teraz bazę szkieł - imponującą

    --- Kolejny post ---

    Tak patrząc z perspektywy czasu, to warto popróbować różnych narzędzi, ale używać tych które najbardziej komu pasują.

    Mnie pasuje DPP do kotletów i portretów, kolorystyka na zawołanie i nie do pobicia.
    Także do przyrody i fotek z teleobiektywów - DPP przez to, że ma DLO.

    Za to do landszaftów i fotek w "mojej wersji" kolorystycznej czegoś tam - to DxO lub RT.

    W każdym z tych trzech softów mam ustawiony "bezpośredni" import/eksport do Affinity Photo i to usprawnia pracę. Tak oto znalazłem swój "złoty środek" i na razie zaprzestaję poszukiwań.

    --- Kolejny post ---

    P.S . Ale się rozpisałem, aż się sobie dziwię
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 31-10-2017 o 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •