Strona 115 z 133 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 141 do 1 150 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ja od prawie roku bez zastrzeżeń używam. Fajne puszki.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #1142
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 677

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witajcie.
    Dawno sprzętowo u mnie nic się nie działo, ale stało się – nabyłem 6d mk II. Stara 6-tka, zostaje jako drugie body i na pamiątkę, bo mam do niej duży sentyment (w końcu to była moja pierwsza pełna klatka), aktualnie ma nastukane ok. 70 tys. klatek przez prawie 5 lat.
    Używam sprzętu głównie do samolotów, miałem duży dylemat czy dokupić 6d mk II, czy jednak 7d mk II. Szybkość 7d mk II kusiła, ale doszedłem do wniosku, że nowa 6-tka i tak jest znacząco szybsza od starej, a poza tym to jednak pełna klatka.
    Po ok. 2 tygodniach użytkowania mogę stwierdzić, że generalnie nie zawiodłem się. Co do samego wykonania to nie mam żadnych zastrzeżeń porównując do starej 6-tki.
    Co do funkcjonalności to z mojego punktu widzenia, porównując do starej 6-tki, dużym plusem są przede wszystkim:
    - AF i możliwość jego konfiguracji (chodzi mi o to, że mogę sobie wybrać np. te 9 pól lub inną konfigurację)
    - szybkość serii
    - auto ISO w trybie M (tego mi bardzo brakowało w starej)
    - może to bajer, ale naprawdę fajnie działa dotykowy ekran i dotykowe ustawianie ostrości – zaprzyjaźniam się z tą funkcją coraz bardziej, oczywiście nie dotyczy to samolotów, ale na nich pewnie też spróbuję

    Niemniej, by nie było tak kolorowo mam jednak wrażenie, że używając tylko tego niby najdokładniejszego jednego punktu AF z moimi C 50/1.4 i C 24-105/4 L jest trochę back focus (co ciekawe sprawdzałem z trzema body i każdy tak miał z tymi szkłami), ale przełączając AF na 9 punktów (taki kwadracik 3x3) problem znika. Nie ma tego problemu natomiast z C 135/2 L czy C 100-400 i Sigmą 150-600 S – taka ciekawostka.

    Więcej, pod kątem samolotowym, napiszę po pokazach w Krakowie, gdzie będzie chrzest bojowy. „Pod płotem” radzi sobie bardzo dobrze, zero uwag.

  3. #1143
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Widzę tu dużo utyskiwania na plastikowość i delikatność ale czy komuś faktycznie coś się uszkodziło? Łapie rysy? Wszystko łapie rysy. Ale czy poza nimi coś innego złego się dzieje?

    Miałem u siebie 6d2 przez kilka tygodni ale to za mało żeby ocenić trwałość.

  4. #1144

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Witajcie.
    Dawno sprzętowo u mnie nic się nie działo, ale stało się – nabyłem 6d mk II. Stara 6-tka, zostaje jako drugie body i na pamiątkę, bo mam do niej duży sentyment (w końcu to była moja pierwsza pełna klatka), aktualnie ma nastukane ok. 70 tys. klatek przez prawie 5 lat.
    Używam sprzętu głównie do samolotów, miałem duży dylemat czy dokupić 6d mk II, czy jednak 7d mk II. Szybkość 7d mk II kusiła, ale doszedłem do wniosku, że nowa 6-tka i tak jest znacząco szybsza od starej, a poza tym to jednak pełna klatka.
    Po ok. 2 tygodniach użytkowania mogę stwierdzić, że generalnie nie zawiodłem się. Co do samego wykonania to nie mam żadnych zastrzeżeń porównując do starej 6-tki.
    Co do funkcjonalności to z mojego punktu widzenia, porównując do starej 6-tki, dużym plusem są przede wszystkim:
    - AF i możliwość jego konfiguracji (chodzi mi o to, że mogę sobie wybrać np. te 9 pól lub inną konfigurację)
    - szybkość serii
    - auto ISO w trybie M (tego mi bardzo brakowało w starej)
    - może to bajer, ale naprawdę fajnie działa dotykowy ekran i dotykowe ustawianie ostrości – zaprzyjaźniam się z tą funkcją coraz bardziej, oczywiście nie dotyczy to samolotów, ale na nich pewnie też spróbuję

    Niemniej, by nie było tak kolorowo mam jednak wrażenie, że używając tylko tego niby najdokładniejszego jednego punktu AF z moimi C 50/1.4 i C 24-105/4 L jest trochę back focus (co ciekawe sprawdzałem z trzema body i każdy tak miał z tymi szkłami), ale przełączając AF na 9 punktów (taki kwadracik 3x3) problem znika. Nie ma tego problemu natomiast z C 135/2 L czy C 100-400 i Sigmą 150-600 S – taka ciekawostka.

    Więcej, pod kątem samolotowym, napiszę po pokazach w Krakowie, gdzie będzie chrzest bojowy. „Pod płotem” radzi sobie bardzo dobrze, zero uwag.
    jeśli dobrze pamiętam to w 6D jest autoiso w M....

  5. #1145
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 677

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez przem00 Zobacz posta
    jeśli dobrze pamiętam to w 6D jest autoiso w M....
    Sorry, racja, chodziło mi o korektę ekspozycji do auto ISO w M.

  6. #1146
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Z 6DII jest jeden problem, jeśli chodzi o lampy i sterowanie.

    Korzystam z systemu Pixel King Pro + lampy + lampy systemowe na przelotowym Pixel King Pro.
    Mniej więcej jak na zdj.

    Lampa Canona na przelotowym Pixel Pro działa, w sensie naświetlania, ale niestety nie działa w niej wspomaganie AF w postaci AF-assist beam. I obojętne jaką lampę nałożę na Pixel King -czy Canon czy Pixel - po prostu nie działa wspomaganie AF w lampie wtedy. W 5DI jest OK. Może jak pojawi się nowy software do Pixel będzie OK.

  7. #1147
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    W długoterminowym użytkowaniu chyba lepiej przejść na system canona RT. Przy nowym sprzęcie zawsze coś zmieniają i produkty firm trzecich mają problemy. Ja muszę zaktualizować sigmę 35 a nie mam docka ...ech, ciągła walka z rzeczywistością
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1148
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Mi younguo 622 wywala komunikat o błędzie, ale działa. Wspomagania af chyba tez nie ma.

  9. #1149
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Mi younguo 622 wywala komunikat o błędzie, ale działa. Wspomagania af chyba tez nie ma.
    U mnie również ten komunikat się pojawia przy YN 622 ale działa wszystko poprawnie ( sterowanie, wyzwalanie, zmiana ustawień ), używam z lampami YN 685, na wyzwalaczach mam YN 560II wszytko działa, wspomaganie AFu jest wyświetlane z wyzwalaczy - oczywiście nieco za wysoko ale ten typ wyzwalaczy tak ma.

    Komunikat pojawia się tylko przy potwierdzeniu zmiany ustawień mocy błysku, zmiany się wprowadzają potem wywala ten błąd, jakaś niedoróbka w sofcie.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 12-06-2018 o 14:28
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  10. #1150
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Czyli nawet przez 622II nie jest przenoszony wspomagacz AF do lampy?

    Pixel odpowiada mi guzikologia, bardzo latwo zdalnie wlacza sie poszczegolne lampy, zmienia ich mode czy zoom.
    Jedyne wyjdzie to na 6DII zamiast Pixel trigera uzywac po prostu lampy Pixel - troche gorsza uzywalnosc.

Strona 115 z 133 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •