Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: ImageBrowser EX

  1. #1

    Domyślnie ImageBrowser EX

    Od wielu lat używam lustrzanki Canona od D30 przez 10D a teraz 5D. Do zgrywania i wstępnej obróbki używam z powodzeniem ZoomBrowser ale ostatnio wyczytałem że ZoomBrowster zastąpiony został przez ImageBrowster EX ale nijak nie mogę znaleźć tego programu by wgrać na komputer i wypróbować. Niby w Canon Polska wymieniają ten program ale ta strona ostatnio się dość zmieniła i jak to bywa na gorsze--mniej czytelne.
    Jednym słowem mam pytanie do Kolegów gdzie znajdę ten program ?. Mam kilka płyt Canona i jest tam wymieniany ale dla Maca a ja używam Windows 10-64bit
    Będę wdzięczny za podpowiedź

  2. #2
    Bywalec Awatar 1glider
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Głubczyce
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    Wygląda na to że Canon zrezygnował z tego programu. Można go jeszcze zainstalować z płyty Solution Disc 29,1A. Leży tutaj:http://www.canon.pl/support/consumer...OWS 7 (64-bit)

  3. #3
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    ja na płycie z 6D miałem ten nowy Image Browser EX z czarnym interfejsem - ale wolę stary i w nim sobie przeglądam co trzebaChodzi pod windows 10 be problemu (oba zresztą)

    szukaj image browser a nie browster - jak podałeś, może ta literówka coś zmieni, ale chyba kolega w poprzednim poście podał najnowszą wersję
    Ostatnio edytowane przez biodar ; 11-10-2016 o 19:56

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    ten nowy soft to jakaś parodia
    wywaliłem, używam starego

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 384

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    ten nowy soft to jakaś parodia
    wywaliłem, używam starego
    W istocie! Zrobiłem to samo. Nie ma mz sensu pakowanie się w Image Browser EX, bo to jest szopka, w której nie wiadomo, o co chodzi. Najpierw nie mogłem dotrzeć do żadnych zdjęć po normalnej ścieżce dostępu, bo jej nie ma ("Ctrl+O" nie działa), a jak już dotarłem, to mi przekopiował cały katalog na partycję systemową. Tego było już dla mnie za wiele, więc go wywaliłem. Stary Zoom Browser ma użyteczny podprogramik, który jeszcze chodzi i pod Windows 8, i pod Windows 10, tj. Memory Card Utility. Wyciągnąłem ikonę na pulpit i bez problemu ściągam zdjęcia z karty do zadanej lokalizacji, z automatycznym podziałem na katalogi wg daty. Dalej to już DPP , FastStone i Photoshop, samego Zoom Browsera nawet nie używam, bo i po co?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #6

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    Bardzo dziękuję za porady --wiedziałem,że na Kolegów można liczyć.W końcu dogadałem się z Canon Poland i przysłali mi link do programu IB EX i tak na marginesie: dawniej były podane programy w różnych wersjach a teraz podporządkowali to poszczególnym aparatom i w efekcie trudno się połapać i tak zastanawiam się po co zmieniać coś co dobrze działało.Świetnym przykładem tego są ostatnie zmiany na Allegro.
    Sam program ImageBrowser EX jest faktycznie delikatnie mówiąc dość dziwny i przypomina trochę pierwszy Zoom Browser dodawany do pierwszej lustrzanki D30 ale przyznacie,że i DPP też jest zupełnie inny od reszty programów.Może Canon stawia na inność,oryginalność ?
    Nowa wersja DPP zapowiada się ciekawie ale czy na tyle by przekonać do siebie użytkowników ? Wątpię.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc

  7. #7
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: ImageBrowser EX

    Cieszy mnie kolego że się cieszysz, radość ma będzie jeszcze większa gdy zaczniemy się cieszyć obaj z tego samego. A spowodować to może dodanie przez Ciebie linka o którym wspominasz wyżej a którego nie udało mi się uzyskać drogą którą Ty do niego doszedłeś ani żadną inną.
    W win10 to mogę sobie co najwyżej popatrzeć na komunikat : "Klasa-niezarejestrowana" zamiast mojego ZoomBrowsera. A szukanie na stronach canona kończy się zawsze tym samym - ofertą sprzedaży dla firm ich produktów. DPP i EOS Utility to jeszcze można było ściągnąć ale o ImageBrowser EX to chyba zapomnieli.
    Zatem jeżeli zależy Ci (lub komukolwiek innemu, kto czyta ten wątek) na podniesieniu stanu ogólnej radości na świecie, to dodaj ten link
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •