Strona 16 z 69 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #151
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    wydaje się że w naszym kraju jest to niezgodne z prawem, ceny sugerowane nie wiążą w żaden sposób sprzedawcy, już nawet ustalanie czegoś takiego jest jak cena sugerowana może być niezłym tematem dla UOKIK
    Zyjesz w utopii!

  2. #152
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Dlatego są różne inne zapisy w umowach dystrybucyjnych, które pozwalają zerwać umowę pod jakimś pretekstem wg zasady "jak się chce psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie".

  3. #153
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Canon Polska i np. Canon USA działają w zupełnie innych warunkach ze względu na wielkość rynku. W USA Canon podaje głośno i publicznie cenę nowego produktu i jest on sprzedawny przez wszystkie sklepy zaraz po wejściu na rynek tylko i wyłącznie dokładnie w tej cenie. Dlaczego? Bo takie kolosy jak BHphoto idą na ilość, dostają masową ilość od Canona, zarabiają na masowej sprzedaży i nie pozwalają podnieść ceny. Sprzedają ogromną większość a drobne sklepiki obchodzą się smakiem.
    To jest w Polsce niemożliwe, bo przy niewielkich ilościach, czasem ograniczonych początkowo dostawach, na skromnej marży zarobić się nie da. Więc trzeba korzystać z nowości i zarabiać od napalonych na każdej sztuce.
    Zaniżanie cen, to może być problem na wielkim rynku, ale w Polsce na takim towarze raczej nie. Jak może sprzedawca przeżyć na zaniżonych cenach produktów po 20 000 pln, których sprzeda pojedyncze sztuki dziennie? To by była działalność dobroczynna.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #154
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    u nas sporo osob kupuje taki sprzet na fakture wiec w zakup USA i tak odpada
    a amatorów co kupia puszke za 15 k jest pięciu na krzyż w calym kraju
    to kto by sie nimi przejmował?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #155
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Ja sobie myślę, że ta cena to nie jest jeszcze wszystko na co stać polskich sprzedawców. Poczekajcie aż zrobią cashback. Cena jeszcze wzrośnie

  6. #156
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Canon musi jeszcze wyprzedać jakies tam zapasy mkIII. W Japonii i Stanach tego nie zrobi, bo tam już kupują (zamawiają) wer. IV - po co kupować stare jak jest nowość? W Państwach gdzie relacja zarobków di ceny jest ok. tez kupią nowość. Pozostaje wiec upchnac zapas w krajach powiedzmy delikatnie drugiego świata, jak np. nasz kochany kraj. Wiec relacja pomiędzy cenami III i IV musi być odpowiednia, tak by ci którzy ewentualnie na IV czekali czekać przestali i za jedyne 10k zł kupili trójkę. Jak proces sie zakończy to cena IV spadnie do docelowych 15k pln, a koledzy na nikoniarzach będą mogli spokojnie napisać, ze mkIV traci szybko na wartości 20%, a Nikon nie :-)
    PS.
    Zapomniałem dodać, ze zrobi się wtedy miejsce dla nowego mniejmajacego 6dII za dychacza i bezlusterkowcow za jedyne 7-8k zł dla konkurencji z Fuji/Sony.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 27-08-2016 o 14:02

  7. #157
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Patrząc na politykę cenową canona,to następcy 6D można się będzie spodziewać pewnie za około dychę...

  8. #158
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Canon musi jeszcze wyprzedać jakies tam zapasy mkIII. W Japonii i Stanach tego nie zrobi, bo tam już kupują (zamawiają) wer. IV - po co kupować stare jak jest nowość? W Państwach gdzie relacja zarobków di ceny jest ok. tez kupią nowość. Pozostaje wiec upchnac zapas w krajach powiedzmy delikatnie drugiego świata, jak np. nasz kochany kraj. Wiec relacja pomiędzy cenami III i IV musi być odpowiednia, tak by ci którzy ewentualnie na IV czekali czekać przestali i za jedyne 10k zł kupili trójkę. Jak proces sie zakończy to cena IV spadnie do docelowych 15k pln, a koledzy na nikoniarzach będą mogli spokojnie napisać, ze mkIV traci szybko na wartości 20%, a Nikon nie :-)
    jeszcze 3 lata temu widziałem w sklepie nówkę sztukę nie śmiganą 5D clasic w Vietkongu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #159
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    jeszcze 3 lata temu widziałem w sklepie nówkę sztukę nie śmiganą 5D clasic w Vietkongu
    Ale sprawdziłeś czy to był Canon czy Kwanon :-)

  10. #160
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zyjesz w utopii!
    niejeden już tak twierdził, wystarczy że ktoś pęknie i pójdzie na współpracę z urzędem i utopia się skończy
    kara wysokości 10% przychodu oczyszcza umysł i ciało
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 27-08-2016 o 14:21
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 16 z 69 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •