Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    Michał, nie upieram się ale dlaczego nie miałobybyć jak to nazwałeś badyli? co mam qrde z kosą chodzić? ;-)
    9 jw
    10 ja o dziwo dużo widzę ;-) a też mam monitor niespecjalny
    11 badyle ;-)
    12 przecietny zachod slonca, nie za wiele do rozumienia to fakt, nigdy nie robiles rozumiem? Na szybko zrobiłem test z kartka i linijką (pobrałem gotowca z netu) i wychodzi, że focus jest ok, sam już nie wiem czekam do soboty i podjade do sklepu może mi coś doradzą. Napewno napiszę co dalej w sobotę.

    Pozdrawiam

    Adam
    Z kosą chodzić nie musisz, ale jeśli chcesz robić przyzwoite zdjęcia to nie możesz badyli zawierać w kadrze w ten sposób - tzn. jest kilka przypadkowych badyli na granicy ostrości - nie są ostre, ale też nie są całkowicie rozmyte, nie tworzą żadnego wzoru ani tła ani nic ciekawego nie wnoszą, jedyne co to odciągają wzrok od głównego tematu zdjęcia.

    Co do maka to w domu trochę szczegółów na płatkach widzę, ale dalej zdecydowanie za mało, zdjęć maków w sieci jest mnóstwo, wybierz sobie kilka które Ci się podobają i porównaj ze swoim.

    Co do zachodu słońca to domyślam się, że o niego chodzi, ale nie rozumiem czy drzewo jest tu celowo czy przez przypadek, jeśli celowo to czemu jest nie w całości czemu jest nieostre, po co w kadrze są szosa i słupy telegraficzne.

  2. #22

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Z kosą chodzić nie musisz, ale jeśli chcesz robić przyzwoite zdjęcia to nie możesz badyli zawierać w kadrze w ten sposób - tzn. jest kilka przypadkowych badyli na granicy ostrości - nie są ostre, ale też nie są całkowicie rozmyte, nie tworzą żadnego wzoru ani tła ani nic ciekawego nie wnoszą, jedyne co to odciągają wzrok od głównego tematu zdjęcia.

    Co do maka to w domu trochę szczegółów na płatkach widzę, ale dalej zdecydowanie za mało, zdjęć maków w sieci jest mnóstwo, wybierz sobie kilka które Ci się podobają i porównaj ze swoim.

    Co do zachodu słońca to domyślam się, że o niego chodzi, ale nie rozumiem czy drzewo jest tu celowo czy przez przypadek, jeśli celowo to czemu jest nie w całości czemu jest nieostre, po co w kadrze są szosa i słupy telegraficzne.
    Zrozumiałem, maka ustrzelę następnym razem, co do zachodu to jak widać dużo przypadkowości w kadrowaniu , zwrócę większą uwagę następnym razem, za oknem pada i nie chce przestać bo bym zaraz polazł bo mam tą miejscówkę pod domem ;-)

    Pozdrawiam

    Adam

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    Michał, nie upieram się ale dlaczego nie miałobybyć jak to nazwałeś badyli? co mam qrde z kosą chodzić? ;-)
    9 jw
    10 ja o dziwo dużo widzę ;-) a też mam monitor niespecjalny
    11 badyle ;-)
    12 przecietny zachod slonca, nie za wiele do rozumienia to fakt, nigdy nie robiles rozumiem? Na szybko zrobiłem test z kartka i linijką (pobrałem gotowca z netu) i wychodzi, że focus jest ok, sam już nie wiem czekam do soboty i podjade do sklepu może mi coś doradzą. Napewno napiszę co dalej w sobotę.

    Pozdrawiam

    Adam
    jak wolisz żeby na zdjęciach był bałagan to tak rób ale nie oczekuj pochwał...rób zdjęcia badyli, śmieci i co tam lubisz...może lepiej poczytaj trochę poradników to zrozumiesz o co chodzi bo jak na razie ciężko Cie przekonać...ktoś Ci pisze że zdjęcia nieostre a Ty pytasz " a czy muszą być ostre ?"...wysmaruj sobie telewizor smalcem i oglądaj na nim film...przecież nie musi być dobry obraz, zawsze można się domyśleć co leci nie ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    wysmaruj sobie telewizor smalcem
    Dobre!!!

  5. #25

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    jak wolisz żeby na zdjęciach był bałagan to tak rób ale nie oczekuj pochwał...rób zdjęcia badyli, śmieci i co tam lubisz...może lepiej poczytaj trochę poradników to zrozumiesz o co chodzi bo jak na razie ciężko Cie przekonać...ktoś Ci pisze że zdjęcia nieostre a Ty pytasz " a czy muszą być ostre ?"...wysmaruj sobie telewizor smalcem i oglądaj na nim film...przecież nie musi być dobry obraz, zawsze można się domyśleć co leci nie ?
    Problem jest taki, że na dzień dobry leci na świerzaka wiadro pomyj i hejtu a porady w stylu nieostre, poczytaj poradniki (czytam) niestety niewiele wnoszą. Wiem już co robię źle i postaram się to poprawić, ostrość i kadrowanie, ale można to było przekazać w normalny sposób.

    Pozdrawiam

    Adam

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  6. #26

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Piotrus117 Zobacz posta
    Dobre!!!
    Nawet bardzo, tylko ze ja nie mam tv ☺ wysmaruje sobie obiektyw wzamian

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    wysmaruje sobie obiektyw wzamian
    Tego nie rób. Byłby to akt straszliwej desperacji!

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    nie ma czegoś takiego jak "świerzak"
    jest koń, krowa czy jeżozwierz itp
    dorwałeś aparat wyszedłeś na ulice , zrobiłeś zdjęcia wszystkiemu co się rusza albo stoi nieruchomo i masz pretensje ze się nie podoba
    te zdjęcia to zwykły śmietnik

    1 pooglądaj ładne zdjęcia na necie bądź na forum
    2 rób zdjęcia świadomie, nie spiesz się (taki znak i tak nigdzie nie ucieknie)
    3 porób tak zdjęcia przez parę miesięcy
    4 cofnij się do tych dzisiejszych i znajdź różnicę
    5 jak już się trochę ogarniesz i sam zaczniesz dostrzegać różnicę i np. nieostre zdjęcia będziesz od razu wywalał z poziomi aparatu to wtedy pochwal sie na forum
    bo teraz ciężko doradzić komuś komu nie przeszkadza mydło i bajzel w kadrze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    Problem jest taki, że na dzień dobry leci na świerzaka wiadro pomyj i hejtu
    Problem jest taki, że nie jesteś w stanie przyjąć oceny innych, więc nie powinieneś wrzucać zdjęć do oceny. Dostałeś mnóstwo porad, jedne bardziej konkretne inne bardziej ogólne, jedne w prost inne ironiczne, ale wszystkie sensowne. Co z nimi zrobisz to Twoja sprawa, skoro oceniasz je jako pomyje i hejt, to odrzucasz je i raczej nie skorzystasz.

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    Problem jest taki, że na dzień dobry leci na świerzaka wiadro pomyj i hejtu a porady w stylu nieostre, poczytaj poradniki (czytam) niestety niewiele wnoszą. Wiem już co robię źle i postaram się to poprawić, ostrość i kadrowanie, ale można to było przekazać w normalny sposób.

    Pozdrawiam

    Adam

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    to nie jest hejt i pomyje...ale jeżeli ktoś Ci doradza że badyli nie ma prawa być w kadrze a Ty odpowiadasz "to co kurde mam z kosą chodzić ?" oznacza, że nie bardzo jesteś w stanie przyjąć krytykę...może warto pokombinować, poszukać innego kadru a nie strzelać bez zastanowienia...jeżeli czytasz poradniki to wyciągaj coś z tego czytania..my nie jesteśmy mądrzejsi od tych co je napisali...sam się uczę

    czasami porady na forum takie są...jakiś czas temu wrzuciłem zdjęcie z Tatr z bezchmurnym niebem a ktoś mi napisał "poczekaj aż pojawią się chmury na niebie"....chyba bym musiał tam 2 dni stać i czekać na te chmury :P

    najważniejsze to robić zdjęcia...mnóstwo zdjęć...rób jedną scenę na 10 sposóbów
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •