Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    ps czy zdjęcia muszą być zawsze w 101% ostre, dobrze wykadrowane itd, żeby można je było uznać za fajne?
    Jasne że nie.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    popatrz w necie na zdjecia
    jak sa kadrowane
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 15-06-2016 o 08:25
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    Zdjęcia są z 5dmark2 + Sigma 24-135mm ostrość była ustawiona w punkt, obróbkę zrobiłem, co nie znaczy, że wszystkie suwaczki w lr na maxa ;-) jakieś porady mile widziane, również dopiero się uczę tego programu. Ogólnie są to zdjęcia z imprezy lotniczej i ciężko nieraz "złapać" czysty kadr bez niechcianych dodatków. Jeszcze kilka słów o obróbce, starałem się tak kadrować, żeby "coś" co bylo tematem (dla mnie) było w tzw mocnym punkcie podam przykład zdjęcie nr 1 tematem jest tablica z nazwą miejscowości.

    Dzięki za ocenę Michał.

    --- Kolejny post ---



    Aparat jak i obiektyw mam od niedawna, ślepy niby nie jestem ;-) ale może coś jest nie tak z obiektywem bądź może to kwestia ustawień aparatu, też mile widziane porady.

    dodam jeszcze co autor miał na myśli:


    1 tablica
    2 chłopiec wskazujący palcem (może za mało go ew inaczej wykadrowac, ale wtedy "zwieje" z kadru ten pojazd :-(
    3 tu mnie rozśmieszyło 2ch gości jeden pcha drugi ciągnie samolot ;-)
    4 po prostu wnętrze samolotu
    5 eskorta samolotu klm
    6 znudzona dziewczyna
    7 wiadomo co ;-)

    pozdrawiam


    Adam
    ad 1. ale co tablica ? co w niej takiego niezwykłego ? chciałeś pokazać tablicę a pokazałeś w sumie nic bo dookoła jest wszystko i za nią także więc nie wiadomo na czym się skupić

    ad2. to samo pytanie jak do 1...czemu chciałeś pokazac chłopca który wskazuje palcem ? że niby murzynka nigdy nie widzieliśmy ? :P

    ad.6 czemu ta znudzona dziewczyna ma kogokolwiek zainteresować ? w sumie to myślałem że bardzij chodzi Ci o ten śmieszny rower bo wygląda jak zrobiony z rurek po papierze toaletowym

    i jedna rada...jeżeli masz więcej takich mega nieostrych zdjęc to wywal je od razu do kosza i nie wrzucaj nigdzie bo nie widzę w tym najmniejszego sensu

    masz puszkę o której ja mogę pomarzyć...sprawdź co z tym obiektywem czemu tak nieostro wychodzi bo to aż dziwne...

    a teraz idź i rób dużo, bardzo dużo zdjęć, oglądaj galerie innych, poczytaj poradniki...każdy kiedyś zaczynał
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Druga wrzuta, dalej nie ostro (11 jest OK), ale już przynajmniej widać co jest tematem.

    8. Tych badyli po lewej nie ma prawa być w kadrze
    9. łodyga kwiatu w tle nie może przecinać kwiatu na pierwszym planie
    10. tu przynajmniej nie ma bałaganu, ale na płatkach nie widać żadnych szczegółów - choć oglądam w pracy na monitorze biurowym. Kwiat to jedna czerwona plama. Myślę, że z tego zdjęcia w obróbce można wiele uratować. Poza tym płatki nie są idealne - wybierając maka, trzeba wybrać takiego co nie będzie miał skaz na płatkach.
    11. Znów badyle
    12. nie rozumiem

  5. #15

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    popatrz w necie na zdjecia
    jak sa kadrowane
    wiem co to trójpodział jeśli o to ci chodzi ;-) przeglądam też galerie np na tym forum.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jasne że nie.
    To akurat było pytanie retoryczne, ale i tak dzięki za odpowiedź ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    ad 1. ale co tablica ? co w niej takiego niezwykłego ? chciałeś pokazać tablicę a pokazałeś w sumie nic bo dookoła jest wszystko i za nią także więc nie wiadomo na czym się skupić

    ad2. to samo pytanie jak do 1...czemu chciałeś pokazac chłopca który wskazuje palcem ? że niby murzynka nigdy nie widzieliśmy ? :P

    ad.6 czemu ta znudzona dziewczyna ma kogokolwiek zainteresować ? w sumie to myślałem że bardzij chodzi Ci o ten śmieszny rower bo wygląda jak zrobiony z rurek po papierze toaletowym

    i jedna rada...jeżeli masz więcej takich mega nieostrych zdjęc to wywal je od razu do kosza i nie wrzucaj nigdzie bo nie widzę w tym najmniejszego sensu

    masz puszkę o której ja mogę pomarzyć...sprawdź co z tym obiektywem czemu tak nieostro wychodzi bo to aż dziwne...

    a teraz idź i rób dużo, bardzo dużo zdjęć, oglądaj galerie innych, poczytaj poradniki...każdy kiedyś zaczynał
    Moja wizja była taka, że to taki mini reportaż z imprezy i zamiast pisać np dn tego i tego bylem tam a a tam to chciałem trochę inaczej pokazać gdzie byłem, ale widzę, że się nie spodobało no trudno :-(
    ad 2 Na pewno każdy widział, a jakby był biały chłopiec czy jakiś czerwony czy żółty to by było lepiej? come on...
    ad 6 mnie zainteresowała, tak po prostu.
    co do uwag nt tego obiektywu to najwcześniej będę miał czas w sobotę podjechać do kogoś kto mi to sprawdzi, dzięki za cenne uwagi.

  6. #16

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Druga wrzuta, dalej nie ostro (11 jest OK), ale już przynajmniej widać co jest tematem.

    8. Tych badyli po lewej nie ma prawa być w kadrze
    9. łodyga kwiatu w tle nie może przecinać kwiatu na pierwszym planie
    10. tu przynajmniej nie ma bałaganu, ale na płatkach nie widać żadnych szczegółów - choć oglądam w pracy na monitorze biurowym. Kwiat to jedna czerwona plama. Myślę, że z tego zdjęcia w obróbce można wiele uratować. Poza tym płatki nie są idealne - wybierając maka, trzeba wybrać takiego co nie będzie miał skaz na płatkach.
    11. Znów badyle
    12. nie rozumiem
    Michał, nie upieram się ale dlaczego nie miałobybyć jak to nazwałeś badyli? co mam qrde z kosą chodzić? ;-)
    9 jw
    10 ja o dziwo dużo widzę ;-) a też mam monitor niespecjalny
    11 badyle ;-)
    12 przecietny zachod slonca, nie za wiele do rozumienia to fakt, nigdy nie robiles rozumiem? Na szybko zrobiłem test z kartka i linijką (pobrałem gotowca z netu) i wychodzi, że focus jest ok, sam już nie wiem czekam do soboty i podjade do sklepu może mi coś doradzą. Napewno napiszę co dalej w sobotę.

    Pozdrawiam

    Adam

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    ps czy zdjęcia muszą być zawsze w 101% ostre, dobrze wykadrowane itd, żeby można je było uznać za fajne?
    niestety tak - kadrowanie wystarczy na 100%, jeśli chodzi o ostrość to mogą być całkiem nieostre, poruszone i nie wiem jeszcze co - ale nie mogą być nieostre przypadkiem - bo się tak zrobiły. czy te zdjęcia to nie jest przypadkiem próba jakieją haderowej obróbki, np. 1 - to też lubi zabić ostrość, popatrz jeszcze raz na te kadry np. na 12, 12 jest tragiczna zarowno pod względem kadru jak i ostrości nie chce mi się wirzyć żeby jakiś aparat dał sam z siebie (bez wydatnej pomocy operatoro-retuszera) takie zdjęcie to jest po prostu niemożliwe.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #18

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    niestety tak - kadrowanie wystarczy na 100%, jeśli chodzi o ostrość to mogą być całkiem nieostre, poruszone i nie wiem jeszcze co - ale nie mogą być nieostre przypadkiem - bo się tak zrobiły. czy te zdjęcia to nie jest przypadkiem próba jakieją haderowej obróbki, np. 1 - to też lubi zabić ostrość, popatrz jeszcze raz na te kadry np. na 12, 12 jest tragiczna zarowno pod względem kadru jak i ostrości nie chce mi się wirzyć żeby jakiś aparat dał sam z siebie (bez wydatnej pomocy operatoro-retuszera) takie zdjęcie to jest po prostu niemożliwe.
    Hdr nie, mogę udostępnić Rawa nr 12 może ktoś pokaże jak to obrobic

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez Adam.Krylowicz Zobacz posta
    mogę udostępnić Rawa nr 12 może ktoś pokaże jak to obrobic
    Niestety tego się nie da dobrze obrobić.

  10. #20

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Niestety tego się nie da dobrze obrobić.
    Też tak myślę, to bez żalu leci do kosza ☺

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •