Strona 68 z 197 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118168 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #671
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    24-105 II na starcie został wyceniony taniej niż wersja pierwsza. Tylko co z tego, gdy wersja pierwsza obecnie kosztuje ok. połowę tego co II a przeciętnego użytkownika mało interesuje cena startowa. O cenie nowego 16-35 to już w ogóle nie ma co mówić. Jaka jest cena 5D mark IV także wiecie. Ja rozumiem, że dla niektórych to są relatywnie nieduże kwoty a sprzęt foto podobno tanieje. Jest taki nowy wątek na forum. Nosi tytuł "golenie baranów". Tak jakoś mi się skojarzyło

  2. #672
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    24-105 II na starcie został wyceniony taniej niż wersja pierwsza. Tylko co z tego, gdy wersja pierwsza obecnie kosztuje ok. połowę tego co II a przeciętnego użytkownika mało interesuje cena startowa. O cenie nowego 16-35 to już w ogóle nie ma co mówić. Jaka jest cena 5D mark IV także wiecie. Ja rozumiem, że dla niektórych to są relatywnie nieduże kwoty a sprzęt foto podobno tanieje. Jest taki nowy wątek na forum. Nosi tytuł "golenie baranów". Tak jakoś mi się skojarzyło
    Ależ cena nowej wersji też spadnie....po latach jak i starej wersji. Wersja I kosztuje mniej bo ma już 11 lat i Canon postanowił zrobić z niego prawdziwego kita.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Poza tym to taniej niż miało być :-)
    Na cyfrowe.pl tyle samo. Jak będzie po 2500 dajcie znać.
    Wedlug słów Green Day "Obudź mnie jak się skończy wrzesień".

    Like my father's come to pass
    Seven years has gone so fast
    Wake me up when September ends

    Chodzi tu więc o wrzesień 2023. Wtedy stanieje wersja Ii do 2500 PLN. Dam Ci znać. Oczywiście pod warunkiem sprzyjającego kursu dolara.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #673
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    24-105 II na starcie został wyceniony taniej niż wersja pierwsza. Tylko co z tego, gdy wersja pierwsza obecnie kosztuje ok. połowę tego co II a przeciętnego użytkownika mało interesuje cena startowa. O cenie nowego 16-35 to już w ogóle nie ma co mówić. Jaka jest cena 5D mark IV także wiecie. Ja rozumiem, że dla niektórych to są relatywnie nieduże kwoty a sprzęt foto podobno tanieje. Jest taki nowy wątek na forum. Nosi tytuł "golenie baranów". Tak jakoś mi się skojarzyło
    jest w podobnej cenie jak np. absurdalnie wysoko wyceniona optyka do bezlusterkowców typu fuji czy olympus, a kryje pełną klatkę i pewnie jest lepszy, a po podpięciu do fullfrejma daje znacznie większe możliwości, elki nawet takie o których się pisze na forum że się nie nadają do fotografowania są warte swojej ceny skoro ktoś kupuje fuji czy olympusa to canon też uwierzył że można sprzedawać w takiej cenie
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 02-09-2016 o 18:29
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #674
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    no nic, sprzedalem I, poczekam az stanieje II i ja kupie
    na razie sie przeprosiłem z 24-70L, może to będzie udany związek?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #675
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    no nic, sprzedalem I, poczekam az stanieje II i ja kupie
    na razie sie przeprosiłem z 24-70L, może to będzie udany związek?
    Pierwsza wersja?

  6. #676
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    pierwsza ale nie mam zastrzeżeń do niego
    ostry,ładnie rysuje, 2.8 się czasem przydaje
    ale ciężki taki, no i nie ma 105 na końcu;(
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #677
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    M5 on the road .
    More Canon EOS M5 Images & Specifications
    Czyżby Canon miał zamiar wypuścić sensownego bezlusterkowca .


    Sensor: 24.2 million pixel APS-C CMOS
    AF: dual pixel CMOS AF
    **Touch AF
    More AF points than any other camera (We don’t know the exact number)
    DIGIC 7
    Continuous shooting: 7fps
    Continuous shooting in live view: 9fps
    ISO Sensitivity: 100-25600
    Video: FullHD 60fps, 5-axis electronic image stabilization
    Dynamic NFC, Bluetooth built-in
    Media: SD / SDHC / SDXC card
    Size: 115.6 x 89.2 x 60.6 mm
    Weight: 427g


    Read more: http://www.canonrumors.com/more-eos-...#ixzz4Jlncw3Ox
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #678
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    M5 wygląda na fajny korpus, choć jest parę rzeczy, które mi się mniej podobają (brak 4K i , chyba, brak gibanego EVF, co stanowi pewien regres w stosunku do M3). Jest za to parę innowacji w ofercie Canona od drobiazgów typu bluetooth po stabilizację video (DIGIC 7 na coś się przyda). Najbardziej jednak jestem ciekaw DPAF tzn. czy będzie istotna jakościowo (np. małe punkty ostrości) i ilościowo różnica w stosunku do tego co jest np. w 80d.

    P.S. Skrytykowałem tylko to czego nie ma. Nie podoba mi się również wyścig kto da więcej bezsensownych (dla mnie) kółek, ale rozumiem, że to element retro-mody, a może i nawet komuś się to podoba, i, co gorsza, przydaje
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 09-09-2016 o 17:22

  9. #679
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    P.S. Skrytykowałem tylko to czego nie ma. Nie podoba mi się również wyścig kto da więcej bezsensownych (dla mnie) kółek, ale rozumiem, że to element retro-mody, a może i nawet komuś się to podoba, i, co gorsza, przydaje
    ale co nie tak z tymi kolkami? jesli dobrze widze to M5 m jedno do ruchu przeslona, drugie do regulacji czasow (w trybie M). i troche redundantnie ale jednak bardzo logicznie uzytkowo - jedno do kontroli przyslony plus tarcza kompensacji ekspozycji.

    fantastyczna sprawa, bo te rzeczy ze soba nie koliduja a pozwalaja bardzo wygodnie pracowac. jakby jeszcze byla dedykowana tarcza do ustawienia ISO to juz w ogole idealny aparat.

    to M5 to nie jest dla pstrykacza. to wyglada jak zrobiony na serio lekki aparat dla kogos kto juz ma i uzywa normalny DSLR Canona. i to normalny w znaczeniu: z obsluga ELAN-owa a nie Rebelowa...


    ja tylko czekam na cene ale juz odkladam w skarpete... bo dokladnie na cos takiego czekalem. zwlaszcza ze mam w zestawie z uczciwym optycznie szerokokatnym zoomem (zaczynajacym sie na ekwiwalencie 24mm) i mam malutka i leciutka stalke ekw. 35mm.
    www albo tez flickr

  10. #680
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Co nie tak? Ja to nazywam pozorną ergonomią. Sam chcę decydować o tym do czego służy dane kółko. Po co mi wydumane kółko z korektą ekspozycji? Którego nie mogę do niczego innego użyć? W trybach Tv czy Av jest po prostu redundantne, a w M niepotrzebne w 90% sytuacji. Ale tak jak napisałem, może komuś się to przyda. Mi wystarczą dwa. W M5 widzę cztery! I jeszcze jedno: każde z tych kółek powinno mieć blokadę

    P.S. Nigdy też nie narzekałem na ergonomię Rebela, jedno kółko to też całkiem dobre i wystarczające rozwiązanie, jeśli jego funkcje można modyfikować w sensowny sposób umieszczonym przyciskiem.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 09-09-2016 o 20:56

Strona 68 z 197 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118168 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •