Strona 11 z 197 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #101
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jestem pewien że w firmie która projektuje tak banalne sprzęty jak Canon siedzą sami upośledzeni i nie ogarniają tych wspaniałych funkcjonalności, które są wręcz niezbędne każdemu fotografowi na ziemii. .
    a ja bym sie o to nie zakladal. to nie jest przypadek, ze smartfony staly sie hitem rynkowym dopiero wtedy, gdy amerykanskie firmy (Apple/Google) wziely sie za software do nich. miedzy Azjatami a przede wszystkim USA (ale i Europa) jest kulturowa przepasc w zakresie myslenia w kategoriach uzytkownika i funkcjonalnosci. Japonczycy beda do usr... smierci trzymali sie rozwiazan "inzynierskich" i jako gadzeciarze chetniej naucza sie jakiegos dziwnego rozwiazania technicznego, zamiast domagac od producenta rozwiazania wygodnego.

    przyklady? moge mnozyc. pomysl chocby na jakim etapie zatrzymali sie Japonczycy mentalnie w kwestii wykorzystania zdjec wykonanych aparatem. albo Ci podpowiem: wyjac z aparatu film (karte pamieci) i co potem uzytkownik zrobi to juz nie ich broszka. jakie rozwiazanie jest sensowne? tzn. jak to dziala w normalnym swiecie: na lock-screenie mojego telefonu jest ikonka do aparatu i po wykonaniu sweetfoci moge ja od razu wrzucic do netu. dlatego ze iOS czy Android dotarly juz do XXI wieku, gdzie laby fotograficzne nie istnieja

    nie, nie wiem, czy w Canonie siedza wylacznie tacy debile, ktorzy nie wpadli na pomysl, ze takie same funkcjonalnosci moglyby sie sprawdzic w chocby amatorskich DSLR. byc moze nie. ale nieodmiennie od 15 lat nic sie nie zmienilo w tym zakresie w aparatach cyfrowych. ze skutkiem takim jaki znamy:



    podkleje kolejny raz link do Thoma Hogana, bo on to fajnie opisuje:
    http://www.dslrbodies.com/newsviews/...-taking-a.html

    byc moze problemem nie jest brak umiejetnosci badz wyobrazni managerow Canona (czy kazdej innej firmy foto). ale skutek jest jaki jest.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-04-2015 o 09:57
    www albo tez flickr

  2. #102
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Malo na forum postow o wygietych czy urwanych pinach ?
    no a czy gdyby uszkodzenie karty SD uniemozliwialo jakiekolwiek dalsze wykonywanie zdjec aparatem, to takich postow o SD by nie bylo? wiecej?
    www albo tez flickr

  3. #103
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Po prostu sobie przeczysz. Raz piszesz że nie umieją, innym że mentalność im nie pozwala. Do tego nie wciskajmy jeszcze kwestii kto, ile i dlaczego produkuje smartfonów bo to jest zupełnie inna bajka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #104
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Też nie rozumiem tego wykresu.I sensu funcji share'wania zdjęć z aparatu. Rozumiem że pod akustyk.magma-net.pl są jotpegi z puszki i taka funkcjonalność ułatwiła by prowadzenie strony?

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    byc moze problemem nie jest brak umiejetnosci badz wyobrazni managerow Canona (czy kazdej innej firmy foto). ale skutek jest jaki jest.
    A jaki jest ten skutek? Że niby kompakty przestały sie sprzedawać dlatego, że nie dało się z nich wysyłać zdjec na fejzbuka? Przeciez to nieprawda.

    To, że pojawiła sie taka klasa ludzi, którzy zasypują wszystkich wokół swoimi zdjęciami, jak również regularnymi emailami z linkami do różnych dowcipów i ciekawostek znalezionych w internecie, to nie znaczy, że tak beda nieuchronnie czynić wszyscy. Ja ciągle nie czuje potrzeby rozsyłania swoich zdjęć do wszystkich krewnych i znajomych. Jak czuje taka potrzebę to mam do tego właśnie telefon, a jeśli już dźwigam kilogramy sprzętu, to nie po to, żeby wysyłać z niego nieobrobione pstryki na które adresat rzuci okiem przez dwie sekundy po czym zostawi w tym emailu i nigdy do nich nie wróci.

    Jakieś masowe "strumienie" zdjęć które niby każdy ma produkować i się nimi chojnie dzielić ze wszystkimi, to jest utopia i fantazja marketingowo-technologiczna. Kto będzie te strumienie odbierał i oglądał? Na mnie proszę nie liczyć. Tak samo, każdy może sobie robić bloga a nawet tuzin, tylko niech nie liczy na to, że pies z kulawą nogą go bedzie czytał.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Kompakty przestają się sprzedawać bo coraz więcej zdjęć ludzie robią komórkami. Poza tym mogą sobie odpalić grę wysłać smsa i przejrzeć internet. Trend będzie się nasilał. Dodatkowo tak jak pisze akustyk mogą sobie zdjęcie natychmiast wysłać do kogoś innego z telefonu czy na fejsa wrzucić. Dla mnie to zbędne bajery ale już się przyzwyczaiłem do tego, że jestem w mniejszości

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no a czy gdyby uszkodzenie karty SD uniemozliwialo jakiekolwiek dalsze wykonywanie zdjec aparatem, to takich postow o SD by nie bylo? wiecej?
    Zaznaczylem tylko, ze w CF tez sie psuja czytniki, miewaja powyginane piny etc. Nie bronie SD ani CF poniewaz w mojej skromnej karierze padaly jedne jak i drugie.

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zaznaczylem tylko, ze w CF tez sie psuja czytniki, miewaja powyginane piny etc. Nie bronie SD ani CF poniewaz w mojej skromnej karierze padaly jedne jak i drugie.
    Moja również skromna kariera z kartami pamięci zaczęła się w roku chyba 2000, kiedy stałem się posiadaczem mojej pierwszej karty pamięci flash a mianowicie 4 Mb CF do Casio Cassipeia "pocket PC".

    W ciagu nastepnych ~ 15 lat nabyłem tuziny kart CF, SD i MS różnych producentów do aparatów, kamer, mp3, radyj, tabletów, telefonów, gpsów, ramek do wyświetlania zdjęć, i co tam jeszcze. SanDisk zaczałem kupować dopiero od niedawna, bo teraz w sklepie z cegły zwykle nic innego nie ma.

    Nigdy nie zepsułem ani jednej karty, a mam też takie z dyskiem w środku. Co jeszcze bardziej godne podziwu, o ile wiem, nigdy nie zgubiłem żadnej karty ani nie straciłem żadnych danych wskutek awarii karty pamięci. Ale też prawie nigdy nie nosiłem kart w kieszeniach a jeśli już, to nie gołe.

    Zepsułem jeden czytnik SD w laptopie prawdopodobnie wskutek wepchnięcia karty na opak.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Co rusz pojawiają się kolejne doniesienia na temat lustrzanki EOS 5D Mark IV. Tym razem dowiadujemy się, że nowa "piątka" nie zostanie wyposażona w tryb wideo 4K. W aparacie ma znaleźć się matryca o rozdzielczości 28 Mpix z technologią Dual Pixel AF III. Sensor ma pracować w zakresie czułości ISO 100 - 204 800 (rozszerzalne do ISO 409 600) i będzie w stanie rejestrować do 12 kl/s w trybie zdjęć seryjnych.

    Źródło: Optyczne

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Co rusz pojawiają się kolejne doniesienia na temat lustrzanki EOS 5D Mark IV. Tym razem dowiadujemy się, że nowa "piątka" nie zostanie wyposażona w tryb wideo 4K. W aparacie ma znaleźć się matryca o rozdzielczości 28 Mpix z technologią Dual Pixel AF III. Sensor ma pracować w zakresie czułości ISO 100 - 204 800 (rozszerzalne do ISO 409 600) i będzie w stanie rejestrować do 12 kl/s w trybie zdjęć seryjnych.

    Źródło: Optyczne
    To brzmi sensowniej, tym bardzie że będzie miał "brata" do filmowania.
    Cały czas zastanawiam się, co musiałby mieć abym zamienił go za 5D3, samo 6Mpix więcej, szybsza seria i jeszcze wyższe ISO dla mnie nie jest wystarczające.
    A z "drobiazgów" :
    - wkurza mnie noszenie GP-E2, miło byłoby wbudowany GPS
    - reakcja oprogramowania na IS (ON/OFF) (Av, P, AutoIso)
    - wbudowany WiFi, zrzucanie zdjęć do sieci wewnętrznej w domu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 11 z 197 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •