Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    a ja mam małe dłonie i trzymanie 5d2 czy 5d3 z 85L bez gripa to masakra - zupełnie inny rozkład sił, z gripem dużo lżej i przyjemniej
    no tak, zależy co kto robi, mi max 200 klatek załatwia sesję

  2. #12

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Jeżeli nie jest dla Ciebie niezbędny czas 1/8000, to 6D jest zdecydowanie lepszy. Lepsza matryca, lepszy AF, szybszy. Ze względu na WiFi wierzchnia część jest z tworzywa, ale bardzo dobrej jakości, chyba lepszej niż w C24-70 2.8 markII. Jest uszczelniony przed pyłem i zachlapaniem. Byłem przyzwyczajony do ergonomii puszek "profi", ale szybko przywykłem, jest całkiem dobrze. Prawie kupiłem jeden z ostatnich nowych 5D markII, ale po gruntownej analizie dostępnych w necie testów zdecydowałem się na 6D. To po prostu nowsza i lepsza konstrukcja.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Poza tym pamiętaj że cofanie przebiegu migawki to żadna nowość. Na szczęście fizycznego zużycia obudowy nie oszukasz i to jest bardzo ważne. Ale co tam każdy ma swoje priorytety i wie na co patrzeć.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Ja słyszałem, że 6d jest mniej profesjonalny niż 5d mark ii?

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Jeżeli nie jest dla Ciebie niezbędny czas 1/8000, to 6D jest zdecydowanie lepszy. Lepsza matryca, lepszy AF, szybszy. Ze względu na WiFi wierzchnia część jest z tworzywa, ale bardzo dobrej jakości, chyba lepszej niż w C24-70 2.8 markII. Jest uszczelniony przed pyłem i zachlapaniem. Byłem przyzwyczajony do ergonomii puszek "profi", ale szybko przywykłem, jest całkiem dobrze. Prawie kupiłem jeden z ostatnich nowych 5D markII, ale po gruntownej analizie dostępnych w necie testów zdecydowałem się na 6D. To po prostu nowsza i lepsza konstrukcja.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Wszystko Ci napisal a Ty wyskakujesz, ze slyszales, ze jest mniej pro, jest mniej pro. bo canon ja tak ulokowal, ale duzo pro uzywa 6d i sa zadowoleni. Jak Ci niepotrzebne 1/8000 to nie ma co sie zastanawiac.
    SONY

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Ja słyszałem, że 6d jest mniej profesjonalny niż 5d mark ii?
    Musisz sobie sam odpowiedzieć czy zależy Ci na blichtrze profi czy na jakości zdjęć ? Zmieniłem 5dIII (wcześniej 5d, 5dII) na 6d i jestem w pełni i bardzo usatysfakcjonowany lepszym obrazkiem

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez dyrta Zobacz posta
    Poza tym pamiętaj że cofanie przebiegu migawki to żadna nowość. Na szczęście fizycznego zużycia obudowy nie oszukasz i to jest bardzo ważne. Ale co tam każdy ma swoje priorytety i wie na co patrzeć.
    ojjj, a dla mnie to nowość, opowiesz coś więcej o cofaniu licznika w Canonie ? bo wedle mojej wiedzy nie jest to możliwe

  8. #18
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    jak się ma dostęp do oprogramowania serwisowego można ustawić dowolny przebieg

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    I wszystko w temacie! Kolega Foto-Pan Ci odpisał. Sugeruje patrzeć na te "niewielkie, śladowe, minimalne, symboliczne, amatorskie, pewne, potwierdzone, sprawdzone, oryginalne, prawdziwe" przebiegi troszkę z innej perspektywy.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: 5D Mark II POMOC PRZY ZAKUPIE

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta
    jak się ma dostęp do oprogramowania serwisowego można ustawić dowolny przebieg
    O ile mi wiadomo to dostęp do oprogramowania serwisowego ma jedynie serwis Canona. Jeśli chcesz powiedzieć, że mogą oni cofać przebieg migawki to ja w to po prostu nie wierzę.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •