Strona 85 z 86 PierwszyPierwszy ... 357583848586 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 858

Wątek: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

  1. #841
    Bywalec Awatar 1glider
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Głubczyce
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady


  2. #842
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Dziękii za info.Przy okazji okazało si ,ze jest nowe firmware z 1,05 na 1,1 .Wrzuciłem ,zauważyl ktoś jakieś "zauważalne" zmiany w czymkolwiek ?
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #843
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    48
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    W samym opisie jest, że dodaje on obsługę kart wi-fi i nic więcej. Ja dałem sobie spokój.
    7D mark II; C17-55 f/2,8; C 70-200 f/2,8 IS II; C 85 f/1,8; C 10-22, 430EX II
    Moje fotki www.gasin.pl

  4. #844
    Bywalec Awatar mateu-sz
    Dołączył
    Nov 2015
    Wiek
    38
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Ergo5218 Zobacz posta
    W samym opisie jest, że dodaje on obsługę kart wi-fi i nic więcej. Ja dałem sobie spokój.

    jesteś pewny ? bo ja widzę coś jeszcze no ale

    --- Kolejny post ---

    i to nie mało tych zmian

    http://www.canon.pl/support/consumer...cm:125-1465146

    Oprogramowanie układowe w wersji 1.1.0 uwzględnia poniższe usprawnienia funkcji i ulepszenia:

    1. Dodano obsługę karty Wi-Fi W-E1.
    2. Dodano ustawienie umożliwiające włączenie lub wyłączenie automatycznego cofania obiektywu z silnikiem przekładniowym STM*1, gdy obiektyw będzie wysunięty w momencie ustawiania przełącznika zasilania w pozycji [OFF] (Wył.).
    *1 Obiektyw EF 40mm f/2.8 STM, EF 50mm f/1.8 STM lub EF-S 24mm f/2.8 STM.

    * W powiadomieniu zatytułowanym „Do użytkowników lustrzanek cyfrowych EOS 7D Mark II”, które było publikowane od 25 sierpnia do 8 września, znajdował się błąd dotyczący planowanych funkcji dodatkowych, więc został on poprawiony.
    Dane aberracji obiektywu EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM nie zostaną dodane podczas przeprowadzania tej aktualizacji oprogramowania układowego. Dane korekcji aberracji obiektywu można zarejestrować w aplikacji EOS Utility w wersji 3.4.30 lub nowszej.

    Aktualizacja oprogramowania sprzętowego do wersji 1.1.0 przeznaczona jest dla aparatów z zainstalowanym oprogramowaniem w wersji do 1.0.5. Jeśli zainstalowano już oprogramowanie układowe w wersji 1.1.0, nie trzeba przeprowadzać aktualizacji.

    Przed pobraniem oprogramowania układowego aparatu i przeprowadzeniem aktualizacji dokładnie zapoznaj się z instrukcjami.


    Uwaga:

    (1) Oprogramowania układowego nie można zaktualizować, gdy karta Wi-Fi W-E1 jest umieszczona w aparacie.

    (2) Aparaty EOS 7D Mark II z oprogramowaniem układowym w wersji 1.1.0 wymagają najnowszej wersji aplikacji EOS Utility i Camera Connect. Aplikację EOS Utility w wersji 3.5.0 lub nowszej można pobrać z naszej witryny.
    Aplikację Camera Connect w wersji 1.3.10 lub nowszej można pobrać z witryny App Store lub Google Play.

    * Wersje aplikacji obsługujące oprogramowanie układowe aparatu w wersji 1.1.0
    EOS Utility w wersji 3.5.0 lub nowszej
    Camera Connect w wersji 1.3.10 lub nowszej

    * Aplikacja EOS Utility jest obsługiwana przez następujące systemy operacyjne:
    Windows 10 / 8.1 / 7
    * Aplikacja Camera Connect jest obsługiwana przez następujące systemy operacyjne:
    iOS 8.4 / 9.3, Android 4.1–4.4 / 5.0–5.1 / 6.0

    (3) Pobierz najnowszą wersję instrukcji obsługi, która zawiera informacje dotyczące udoskonaleń wprowadzonych w tej aktualizacji oprogramowania układowego.

    Pytania i odpowiedzi:
    Przygotowanie do aktualizacji oprogramowania:

    Windows
    1. Po wypakowaniu zawartości skompresowanego pliku (plik .zip) zostanie utworzony folder oprogramowania układowego.

    * Wyodrębnienie zawartości pobranego pliku:
    Kliknij prawym przyciskiem myszy plik zip i wybierz opcję Extract All (Wyodrębnij wszystko), aby wyodrębnić zawartość pliku.

    2. Wyodrębniony folder zawiera oprogramowanie układowe (nazwa pliku: 7D200110.FIR / rozmiar pliku: 31 480 736 bajtów) oraz instrukcje dotyczące aktualizacji oprogramowania układowego (plik PDF w pięciu językach: japońskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i chińskim uproszczonym).

    Przed rozpoczęciem operacji aktualizacji oprogramowania układowego należy sprawdzić zawartość pobranego materiału i uważnie zapoznać się z procedurami aktualizacji.


    Pyt.: Jakie zmiany wnosi oprogramowanie układowe w wersji 1.1.0?
    Odp.: zawarto w nim następujące poprawki:

    1. Dodano obsługę karty Wi-Fi W-E1.
    2. Dodano ustawienie umożliwiające włączenie lub wyłączenie automatycznego cofania obiektywu z silnikiem przekładniowym STM*1, gdy obiektyw będzie wysunięty w momencie ustawiania przełącznika zasilania w pozycji [OFF] (Wył.).
    *1 Obiektyw EF 40mm f/2.8 STM, EF 50mm f/1.8 STM lub EF-S 24mm f/2.8 STM.

    (Poniżej znajduje się historia poprzednich aktualizacji oprogramowania układowego).

    Pytanie: czy wersja 1.1.0 zawiera poprawki z wcześniejszych wersji oprogramowania układowego?
    Odpowiedź: tak — oprogramowanie obejmuje następujące usprawnienia wprowadzone we wcześniejszych wersjach.

    Poprawki w wersji 1.0.5 (wcześniejsza):

    1. Poprawiono dokładność AF w przypadku użytkowania z obiektywem EF 16-35mm f/2.8L USM lub EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM.
    2. Usunięto problem, który w bardzo rzadkich przypadkach powodował, że funkcja „Peripheral illumination correction” (Korekcja jasności brzegów) była stosowana nierównomiernie.
    3. Usunięto problem, który powodował, że podczas przeprowadzania aktualizacji oprogramowania układowego obiektywu EF pasek postępu wyświetlany na monitorze LCD mógł zablokować się na wartości 100%, nawet gdy aktualizacja została zakończona.
    4. Usunięto błąd przetwarzania związany z sekundowym przeskokiem w przypadku funkcji GPS „Geotag information appended to image” (Dane geoznacznika dołączone do zdjęcia) i „Log data” (Dane dziennika).
    5. Usunięto problem, który w bardzo rzadkich przypadkach powodował, że w momencie fotografowania wyświetlany był komunikat „Err 70” lub nie można było zwolnić migawki.

    Uwaga:
    Po przeprowadzeniu aktualizacji oprogramowania układowego należy ponownie potwierdzić każdą mikroregulację AF, jakiej dokonano dla
    obiektywu EF 16-35mm f/2.8 USM lub EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM.

    Poprawki w wersji 1.0.4 (wcześniejsza):

    1. Usunięto problem powodujący błędne działanie funkcji AF przy ogniskowej około 100 mm w przypadku użytkowania z obiektywem EF 70-200 mm F/2.8L IS II USM.
    2. Usunięto problem z trybem AI Servo AF, który w rzadkich przypadkach uniemożliwiał redukcję efektu migotania po włączeniu funkcji redukcji migotania.
    3. Usunięto problem powodujący nieprawidłowe odwzorowanie ustawień stylu obrazów w niestandardowym trybie fotografowania (C1/C2/C3).
    4. Usunięto problem, który w rzadkich przypadkach powodował błędny zapis daty/godziny fotografowania w informacjach o obrazie dla pierwszego zdjęcia.
    5. Usunięto problem, który w rzadkich przypadkach powodował pojawianie się zakłóceń na obrazach JPEG po zastosowaniu automatycznej korekcji jasności i kontrastu przez funkcję Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności).
    Eos 7d II + GRIP +100-400 IS II USM + 50 1.4 + 10-22 3.5, + 90 2.8 + 18-200 3.5 + 500 6.3 + 430EXIII-RT
    a reszta to już dodatki

  5. #845
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez espire Zobacz posta
    Kombinowania ciąg dalszy
    Zadziałało. Miałem ustawiony tryb zapisu odrębnego 1 karta RAW druga mRAW. Ustawiłem zapis jednokrotny czyli na obu to samo tj RAW. Jakimś cudem zadziałało. Jakimś cudem bo potem wróciłem do zapisu odrębnego i cały czas działa tzn mogę włączyć i wyłączyć. Ale wyświetla mi punkty na zdjęciach zrobionych od tego momentu. Na tych zrobionych wcześniej jest bez zmian. W międzyczasie jeszcze zmienilem af z pojedynczego na punktowy. Ale to też nie miało znaczenia.
    Dalej mi to wygląda na błąd oprogramowania
    Wracając do Twojego wątku ,mam wciąż problem z wyświetlaniem punktu AF na zrobionych zdjęciach na ekranie LCD .W zakładce mam ustawione na "włącz" ale nie daje to żadnych efektów .Kombinowałem już na wszystkie sposoby .Czy doszedłeś może co było przyczyną zadziałania tej funkcji u Ciebie ?

  6. #846
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Poszperałem na zagranicznych forach i problem z wyświetlaniem punktu AF został rozwiązany .Dla tych ,którzy męczą się z tym ,jak ja dotychczas podpowiem ,że punkty AF w podglądzie na LCD nie będą wyświetlane jeśli w MENU aparatu zostanie włączona funkcja korygowania dystorsji dla obiektywu .Jeśli Dystorsja zostanie ustawiona w pozycji "WYŁĄCZ" ,przy następnym zdjęciu zobaczymy czerwone punkty AF na wyświetlaczu LCD aparatu ( o ile w 3 zakładce MENU "Wyświetlanie punktu AF ustawimy na WŁĄCZ ).Już myślałem ,że to błąd firmware .Dziwne jest to ,że na str.359 instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki .

  7. #847
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Darek L Zobacz posta
    ,mam wciąż problem z wyświetlaniem punktu AF na zrobionych zdjęciach na ekranie LCD
    Z ciekawości się zapytam do czego ci potrzebna taka funkcja?

  8. #848
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Kupiłem ostatnio nowy obiektyw i coś nie trafiał z ostrością tam gdzie trzeba .Trzeba było przeprowadzić mikrokalibrację .Z ciekawości szukałem tej funkcji aby spojrzeć ,gdzie w/g aparatu jest punkt ostrości . Wydaje mi się jednak ,że skoro taka funkcja jest w dostępna ,to nie dla jakiegoś widzimisię projektantów i w pewnych warunkach użytkownikom się przydaje .Przyznam ,że zdarza mi się ,gdy robię zdjęcie np. lecącego ptaka(a zdjęcie jest nieostre )sprawdzić gdzie złapałem ostrość . Z drugiej strony jeśli jest w instrukcji napisane ,że ta funkcja jest dostępna a się nie włącza ,to coś jest nie tak .Niezależnie od tego czy jest komuś potrzebna ,czy nie ,powinna działać .Jak widać nawet w tym wątku wcześniej niektórzy szukali rozwiązania problemu ,a na zagranicznych stronach takich ludzi jest bardzo dużo .

  9. #849
    Coś już napisał Awatar ralf
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Darek L Zobacz posta
    Poszperałem na zagranicznych forach i problem z wyświetlaniem punktu AF został rozwiązany (...) .Dziwne jest to ,że na str.359 instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki .
    Jest za to przy temacie korekcji aberracji str 183, ale faktycznie mogłoby być w obu miejscach.
    "Ponadto punkty AF nie będą wyświetlane (str. 359) podczas odtwarzania obrazu."

  10. #850
    Coś już napisał Awatar Waldeczek
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    49
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Witam, widzę że wątek już poszedł w zapomnienie ale jako szczęśliwy posiadacz 7DII mam takie dwie refleksje i czy ktoś może to potwierdzić. 7DII lubi duuuuużo prądu i jasne w miarę nowe szkiełka
    Waldeczek
    40D, 7DII i zabawki

Strona 85 z 86 PierwszyPierwszy ... 357583848586 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •