Strona 51 z 86 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 858

Wątek: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

  1. #501
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Bardzo proszę zakończyć te personalne przepychanki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #502
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Pare dni temu robiłem sobie porównanie AF ciągłego pomiędzy 5dIII i 1dIII, na biegającym psie, przy maksymalnej ilości klatek (dla danego aparatu) na sekunde. Pomijam ilość trafionych do wykonanych zdjęć, ale samo śledzenie obiektu w ruchu jedynką, było o wiele przyjemniejsze pomimo wielu nowości w konfiguracji AF 5dIII. Chodzi mi o zaciemnienie wizjera podczas szybkiej serii. W jedynce jakby nie istniało, stąd i łatwiej było utrzymać psa w centrum kadru, pomimo, że tu mogłem używać tylko jednego punktu. Nie wiem czy jest to wziązane z szybkością powrotu lustra, czy ilości kl/s. W sumie to pamiętam że w poprzednim 7D pomimo 8kl/s też występowało podobne zaciemnienie. Jak tutaj to wygląda w 7DII?
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #503
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Chodzi mi o zaciemnienie wizjera podczas szybkiej serii. W jedynce jakby nie istniało, stąd i łatwiej było utrzymać psa w centrum kadru, pomimo, że tu mogłem używać tylko jednego punktu. Nie wiem czy jest to wziązane z szybkością powrotu lustra, czy ilości kl/s. W sumie to pamiętam że w poprzednim 7D pomimo 8kl/s też występowało podobne zaciemnienie. Jak tutaj to wygląda w 7DII?
    Ja nie zauważyłem,zresztą w 5DIII tez nie,ale być może sprawa zaaferowania podczas fotografowania .
    Sorry ,ze tak monotematycznie,ale ,żadne inne szybkie akcje w okolicy się nie odbywają .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  4. #504
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    AF w 7DII jak się już do czegoś przyczepi to naprawdę trudno go oderwać.
    Co ciekawe, mam wrażenie że coś za często ostatnio mam do czynienia z aberracją. Zjawisko prawie zupełnie mi nieznane za czasów 60D....


  5. #505
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Sprawdzałeś czy AF nie przeskakuje z obiektów na kolejne? (podam przykład piłkarski albo można go przerobic na inny dowolny :P) Np łapiesz Bekhama na celownik, biegnie...biegnie przed niego wpada Adams i zasłania go na 0.5/1 sek Beks go mija... i czy AF nadal jest na Bekhamie czy został na plecach Adamsa ?

  6. #506
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Sprawdzałeś czy AF nie przeskakuje z obiektów na kolejne? (podam przykład piłkarski albo można go przerobic na inny dowolny :P) Np łapiesz Bekhama na celownik, biegnie...biegnie przed niego wpada Adams i zasłania go na 0.5/1 sek Beks go mija... i czy AF nadal jest na Bekhamie czy został na plecach Adamsa ?
    Sprawdzałem. Do tego służy ustawianie czułości AF. Wbrew pozorom im mniejsza tym lepiej. Tzn AF mniej będzie skakał po różnych obiektach. Parę razy "przeprowadziłem" z sukcesem lecącego ptaka przez gałęzie drzew. Tylko mam wrażenie że wtedy słabiej utrzymuje pojedynczy obiekt. Tzn robiąc serię więcej zdjęć będzie niecelnych. Może to tylko moje wrażenie...
    A z tą 0.5 / 1 sek to chyba trochę przesadziłeś Mogę się zgodzić na 0.05 / 0.1 sek

  7. #507
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Irek widzę, że jesteś z Krakowa będę w Krakowie od 18 Kwietnia na Mistrzostwach Świata w Hokeju czy była by możliwość abyśmy się spotkali i pomógł byś mi w ustawieniach 7D MK II, gdyż będę go już posiadał a zawsze pracowałem na Nikonie chciałbym aby mi ktoś pomógł ustawić optymalnie.

  8. #508
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    No z tym 0.5/1 sek tak orientacyjnie... w 6d trzymanie celu jest słabiutkie niestety ;/

  9. #509
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Nikonfan Zobacz posta
    Irek widzę, że jesteś z Krakowa będę w Krakowie od 18 Kwietnia na Mistrzostwach Świata w Hokeju czy była by możliwość abyśmy się spotkali i pomógł byś mi w ustawieniach 7D MK II, gdyż będę go już posiadał a zawsze pracowałem na Nikonie chciałbym aby mi ktoś pomógł ustawić optymalnie.
    Odezwę się za kilka dni jak tylko pewne sprawy się wyklarują....
    A tak na marginesie.... na początek to chyba najlepiej będzie pozostać przy ustawieniach fabrycznych. Jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego

  10. #510

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Irek07 Zobacz posta
    ... na początek to chyba najlepiej będzie pozostać przy ustawieniach fabrycznych. Jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego
    7DII ma kilka nastaw czułości śledzenia i przyspieszenia celu (czy jak to się tam nazywa). Każda ma swoją ikonkę i proponowane ustawienia fabryczne. Czy można je sobie samemu "doprecyzować", edytować i czy można np stworzyć nowe ustawienie "własne" w menu aparatu?
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 51 z 86 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •