Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Prośba o ocenę portfolio!

  1. #1

    Post Prośba o ocenę portfolio!

    Witam serdecznie, z racji, że to mój pierwszy post na tym forum, a użytkownikiem Canona jestem od niedawna (wcześniej sony a390, sony a700) niedokońca wiedziałem w którym dziale założyć ten wątek. Jakotaką wiedzę na temat fotografii posiadam i coś tam umiem, aczkolwiek mój warsztat totalnie mnie nie zadowala, wciąż poszukuję kadrów z których się ciesze i jestem w trakcie kompletowania mojego idealnego, uniwersalnego zestawu w systemie Canona.

    Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

    Generalnie zdjęcia, które mam w portfolio to przerób od a390 aż do obecnego 1Dsa, niektóre z nich robiłem x lat temu i jest to porażka według mnie, ale wrzuciłem je tam, żeby potencjalny zleceniodawca widział cokolwiek ^-^.

    Lubuję się w inteligentnych portretach z tematem, których nie potrafię robić i zdjęciach studyjnych. Bardzo chciałbym być dobrym reportażystą i w tym kierunku szlifuje mój warsztat. Jeżeli chodzi o zdjęcia wnętrz, które zamieszczone są w PF, to jest to moja pierwsza sesja wnętrz dla klienta. Stwierdził, że zdjęcia są super, więc ja stwierdziłem, że może nie są takie złe jak na pierwszą sesje "wnętrzniarską" i wrzuce aby cokolwiek tam było :-).

    Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zacnie się przedstawiłem :-)!

    Janeczek!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Cytat Zamieszczone przez needtofly Zobacz posta
    Witam serdecznie, z racji, że to mój pierwszy post na tym forum, a użytkownikiem Canona jestem od niedawna (wcześniej sony a390, sony a700) niedokońca wiedziałem w którym dziale założyć ten wątek. Jakotaką wiedzę na temat fotografii posiadam i coś tam umiem, aczkolwiek mój warsztat totalnie mnie nie zadowala, wciąż poszukuję kadrów z których się ciesze i jestem w trakcie kompletowania mojego idealnego, uniwersalnego zestawu w systemie Canona.

    Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)

    Generalnie zdjęcia, które mam w portfolio to przerób od a390 aż do obecnego 1Dsa, niektóre z nich robiłem x lat temu i jest to porażka według mnie, ale wrzuciłem je tam, żeby potencjalny zleceniodawca widział cokolwiek ^-^.

    Lubuję się w inteligentnych portretach z tematem, których nie potrafię robić i zdjęciach studyjnych. Bardzo chciałbym być dobrym reportażystą i w tym kierunku szlifuje mój warsztat. Jeżeli chodzi o zdjęcia wnętrz, które zamieszczone są w PF, to jest to moja pierwsza sesja wnętrz dla klienta. Stwierdził, że zdjęcia są super, więc ja stwierdziłem, że może nie są takie złe jak na pierwszą sesje "wnętrzniarską" i wrzuce aby cokolwiek tam było :-).

    Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.

    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zacnie się przedstawiłem :-)!

    Janeczek!
    p.s. Wszelakich adminów proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu, jeżeli źle go ulokowałem!

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Cytat Zamieszczone przez needtofly Zobacz posta
    Dla ciekawskich i zawistnych dodam także iż sprzęt wymieniony na stronie jest w celach marketingowych i do wszystkich elementów wymienionych na stronie mam dostęp i korzystam z nich zależnie od charakteru zlecenia (nie wszystkich na raz), a na własność od niedawna posiadam leciwego acz świetnego w moich oczach Canona 1Ds mark I oraz obecnie żadnego obiektywu. Plany na przyszły tydzień to zakup 35L f1.4, sprzedałem w tym tygodniu 50mm f1.8 i 70-200 f4 L.
    Szczerze, to bardzo kiepski chwyt marketingowy.
    Ogólnie ta cała zakładka 'SPRZĘT' jest bez sensu na stronie.
    Żadnych informacji o Tobie na stronie nie ma, co wydaję się być bardziej korzystne niż informacje sprzętowe.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Nie bardzo rozumiem co ten temat robi w dziale "fotografia ślubna". Na w/w stronie nie widzę ani jednego ślubnego zdjęcia w portfolio. Dlatego nie ma czego oceniać.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Wywalić zakładkę "sprzęt" na stronie. Szczególnie to wielkie, obciachowe zdjęcie wszystkich obiektywów canona.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Proszę użytkowników mniej i bardziej zaawansowanych odemnie o ocenę mojego portfolio które znajduje się na stronie Fotograf - Reportaże, Sesje, Ślubne - Warszawa - Jan Sowa Proszę o ocenę przedewszystkim zdjęć ale także o kilka słów odnośnie przyjazności interfejsu na stronie oraz sposobu pogrupowania zdjęć, płynności działania galerii itd. :-)
    u mnie pasek menu znika po ok 2 sekundach i cala strona jest pokryty zdjeciem fotografa .
    nie da sie nigdzie wejsc.

    vista 64b.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Nie sprzęt robi dobre zdjęcia tylko fotograf a fotograf nic o sobie...poza tym zdjęcia się nie bronią. 2/10, gdzie Adamowi Trzcionce daję 9/10 (punkt odniesienia), a 1/10 przeznaczone dla amatorów (bez aspiracji do bycia pro).
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  8. #8

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Admin przeniósł tutaj ten temat, argumentując przeniesienie tym, że w ofertach jest napisane "Ślub". Jeżeli chodzi o sprzęt to myslałem, że przeciętni klienci nie lubią czytać o fotografie, a raczej wolą dowiedzieć się czy zdjęcia będą wykonane profesjonalnym sprzętem, ale widocznie byłem w błędzie. Jeśli chodzi o zdjęcia to liczyłem na bardziej konstruktywne wypowiedzi. Coś w stylu "to zdjęcie jest do bani bo cośtam, tamto jest lepsze, ale zmieniłbym cośtam, to jest najlepsze ale brakuje jeszcze czegoś tam. Ogólnie popraw to, to i to, a w miarę fajne jest to, to i to."

    Nie wiem kto to jest Adam T. i raczej nie pragnę wiedzieć. Proszę jedynie o konstruktywną krytykę bez docinek :-). Zawiść pozostawcie dla grup Facebook'owych :-)

    Pozdrawiam serdecznie, Jan!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    Cytat Zamieszczone przez needtofly Zobacz posta
    Nie wiem kto to jest Adam T. i raczej nie pragnę wiedzieć.
    i tym miłym akcentem własnie pokazujesz jak bardzo zalezy ci na wiedzy
    Bardzo waznym w samodoskonaleniu siebie nie tylko indywidualna praca ale tez podglądanie lepszych fotografów, dzieki czemu sami mozemy wyłapywałć pewne błędym różnice i to dlaczego nasze zdjęcia nie sątakie jak innych albo nie takie jak chcemy lub zakładamy.
    Zakładasz wątek który ma ocenic twoje całe portfolio, jest słabo moim zdaniem, to co w dziale prasa wyglada jakby kompletnie inna osoba obrabiała do tego co widaćw portretach, wg mnie tak jak wyzej 2/10 , wnętrza oraz ciuchy tez mnie nie interesują wiec wstrzymam się. Wątek jest w fotografii slubnej tak tez podpisujesz swoją strone a nie widzialem tam zadnego slubu... szkoda
    I jeszcze jedno zdanie wzbudza moją ciekawość "Jeżeli podobają Ci się nasze zdjęcia, to świetnie, bo fotografie z Twojej uroczystości będą jeszcze lepsze!" tzn że co ? do portretów, wnętrz i ciuchów podchodzisz z mniejszą dozą staranności i umiejętności? zabierasz gorsze body i gorsz e obiektywy ? bo nie kumam , tzn staram sie zrozumiec ze chodzi tutaj ze jest to marketing itp ale troche dziwnie, jak zadzwoni klient i powie " dziendobry panie Janie, chciałbym sesje portetową z moją rodziną ale zeby Pan sie przyłożył jak do ślubu " ...

    Janie, nikt cie tutaj za rączke nie poprowadzi i nie da złotej rady, tymbardziej ci którzy z tego żyją, to jest proste, taka wiedze zdobywa sie latami oraz tysiącami godzin spędzonych przy komputerze oraz na sesjach, nie mowiac o wydanej kasie na kursy, ksiazki, programy, osprzęt foto oraz PC . Sorry ale to nie tak działa

    Jedyne co mogę ci powiedzieć to jeżęli chcesz robić sluby i w to celujesz to twoja strona powinna się skupiać na tym, też nie ilość a jakośćjest wazna, wolałbym chyba miećprostąstronę z 10 zdjeciami na full screen jedno po drugim lecące z kontaktem do mnie jak całe portfolio zasypane byle jakimi zdjęcami. Jedno słabe zdjęcie może zepsuć odbiór całego reportażu . pozdrosy, chcesz to pisz na priv na forum wiecej hejtu dostniesz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Prośba o ocenę portfolio!

    To smutne gdy ludzie proszą o opinię na jakiś temat a gdy opinia jest negatywna to strzelają focha

    Nikt Ci nie będzie pisał co w jakiej focie jest źle itd, bo to nie jest szkolenie. Nikt nie poświęci na takie rzeczy czasu. Chcesz polepszyć warsztat to zapisz się na warsztaty do Adama T. którego nie znasz lub innego nieznanego fotografa ślubnego
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •