Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [Łosiowy] Sport, tak na początek

  1. #1

    Domyślnie [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Witam
    Początki zabawy z lustrzanką, na start dobrałem Canona 50D + EF 70-200 f/2.8 IS. Sprzęt posiadam od miesiąca, zabawa z ustawieniami poznawanie możliwości.. Tak że sporo jeszcze przedemną. Z każdej sesji postaram się wrzucić najlepsze kadry - prosił bym o kilka słów krytyki, rad co zmienić i na co zwracać szczególną uwagę

    Na start podrzucam foty z zawodów Short tracku - łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim - spora dynamika, prędkości u najlepszych ~40km/h

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    A tu dla odmiany z parku..

    10.
    Ostatnio edytowane przez Łosiowy ; 14-12-2014 o 01:50
    Canon 50D + 7D + EF 70-200 f/2.8 L USM + Sigma A 18-35 f/1.8

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    widzę nierówną walkę z WB

  3. #3

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Należało poprzestać w tej wrzucie na nr 9, bo 10 jakoś mi nie pasuje.
    Nie znam się na sporcie, ale ....
    Zdjęcia chyba robione były z trybun. Musisz dostać się na wewnętrzną część toru (jeżeli to możliwe, może z akredytacją) i położyć na lodzie (obniżyć perspektywę).
    Jak masz możliwość, to idź na trening i poeksperymentuj dodatkowo z panoramowaniem.
    Możesz też próbować pstryknąć coś krótszą ogniskową (może 21÷24mm) blisko zawodników.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #4

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Walka z WB może być bo na hali było różne oświetlenie.. tu żółte wszystko tu jasne tu niebieskie, to słońce przez szybę to halogen to lampa.. w sumie koszmarne warunki oświetleniowe na hali bo jeden wiraż a rodzajów światła w brud.

    Zdjęcia były robione z bandy - część z pozycji stojącej a część leżąc praktycznie na materacu.. niestety niżej perspektywy niż na fotce nr 3/4 nie dam rady na imprezach bo są bandy i materace. Na weekend są kolejne zawody i postaram się coś popracować nad tym, co prawda gorsze warunki będą bo lodowisko będzie otoczone pleksami co znacznie utrudni pracę. Do tego w następny tydzień będę na treningu miał okazję zrobić bezpośrednio z lodu zdjęcia - zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Chciałbym coś bliżej porobić ale jedyne szkło jakie mam to 70-200 f/2.8 L USM więc krótkie ogniskowe narazie będą stanowić problem w moim przypadku.
    Canon 50D + 7D + EF 70-200 f/2.8 L USM + Sigma A 18-35 f/1.8

  5. #5

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Miałem okazję trafić na mecz Basket Ligi Kobiet, po pierwszej przerwie udało mi się dostać na parkiet gdzie po kilku kadrach baterie powiedziały nie.. Co myślicie?


    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    16.

    17.
    Canon 50D + 7D + EF 70-200 f/2.8 L USM + Sigma A 18-35 f/1.8

  6. #6

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Ciemno. Rozjaśniaj cienie.
    Zawodniczka prowadząca piłkę musi być złapana z przodu, bo zdjęcie pleców w sporcie jest takie sobie.
    Ustawiaj się za koszem (za linia kończącą boisko) lub z boku boiska na wysokości tablicy.
    Masz 70-200 możesz robić też ciaśniejsze kadry. No i więcej walki o piłkę .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Rudnik nad Sanem
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    nie znam się na zdjęciach o takiej tematyce jak sport, dlatego dla mnie są ciekawe, szkoda że niema na żadnym zdjęciu kosza
    a 10 z pomysłem

  8. #8

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Troche zdjęć ze słowackiej Zimnej Areny

    18.
    19.
    20.
    21.
    22.
    23.
    24.
    25.
    26.
    27.
    28.
    29.
    30.
    31.
    Canon 50D + 7D + EF 70-200 f/2.8 L USM + Sigma A 18-35 f/1.8

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Boogie
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    21. mi się bardzo podoba

    PS. numery zdjęć przesuń następnym razem, bo wyskakują pod poprzednim zdjęciem i tak nie wiadomo którego zdjęcia dotyczy

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Łosiowy] Sport, tak na początek

    Nie fotografuj pleców sportowców jak na 21 i 22. Chyba, że to awaria jak na 31. Spotkanie z bandą w ciasnym ujęciu lepiej wygląda .
    26 przepalone. Tu należało stosować punktowy pomiar światła, bo przepał jest spory. Może coś w ten deseń: http://vlep.pl/9cwsne.jpg
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •