Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    18

    Domyślnie Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników 5d mk III. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza konfiguracja trybu Al Servo? W szczególności chodzi mi o dobór ustawień fotografowania np. wchodzącej do kościoła pary młodej lub tańczących gości na weselu? Jest 6 Case'ów do wyboru. Do wchodzącej pary młodej do kościoła używałam dotychczas "Case 2 - stałe śledzenie obiektów, ignoruj przeszkody", do tańczących par - "Case 4 - obiekty szybko przyspieszające i zwalniające". Ale może ktoś z Was ma inne sprawdzone ustawienia? Jakich używacie? Czy modyfikujecie ustawienia poszczególnych Case'ów pod kątem czułości śledzenia, automatycznej zmiany punktu AF itp.? I jaki obszar AF wybieracie do trybu Al Servo? Będę wdzięczna za wszelkie rady, opinie, sugestie.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

    Ponad 550 osób przeczytało i nic... Gdzie jak gdzie, ale tutaj to myślałam, że może ktoś coś pomoże

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

    Cytat Zamieszczone przez annja Zobacz posta
    Do wchodzącej pary młodej do kościoła używałam dotychczas "Case 2 - stałe śledzenie obiektów, ignoruj przeszkody", do tańczących par - "Case 4 - obiekty szybko przyspieszające i zwalniające"
    Chyba jeszcze nie widziałem tak dynamicznej ceremonii .Ślubów nie fotografuję ,ale wydaje mi się ,że nie ma potrzeby wykorzystywania trybów dedykowanych do sportu lub szybkich obiektów do takiej statyki.
    Powyższe na podstawie doświadczeń własnych(ludzie,ptaki i zwierzaki).
    Obszar AF ? ,to zależy od szkieł i sposobu przedstawiania ceremonii,kto lub co ma być eksponowane.
    Przy takiej statyce nie zgubisz obiekty,więc imho ,nie ma potrzeby poszerzać pola AF.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez annja Zobacz posta
    Ponad 550 osób przeczytało i nic... Gdzie jak gdzie, ale tutaj to myślałam, że może ktoś coś pomoże
    Po prostu nikt(amtorzy) zawodowcowi nie chcą się wtrącać w warsztat.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

    Dzięki bardzo Trochę czasu już minęło od mojego zapytania i trochę miałam okazję testować ustawienia. Może rzeczywiście masz rację, że do par wchodzących do kościoła to może nie ma co kombinować z takim ustawieniem, o jakie pytałam. Ale jak testowałam Case 4 do par tańczących, właściwie szalejących dość szybko na weselu, to ten case sprawdzał się dobrze
    Ale i tak jestem ciekawa, jakie doświadczenia mają inni z tymi wszystkimi case'ami.

    Już straciłam nadzieję, że ktoś mi odpowie więc tym bardziej dzięki

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Najlepsza konfiguracja trybu Al Servo w 5D mk III

    @annja, ja nie mam w 5d mk2 Case'ów i jakoś sobie radzę... Do wchodzącej pary daje AF ciągły i centralny punkt (bo tylko taki mam krzyżowy). Daje radę. Do tańczących par używam pkt centralnego i robię "machankę" już do takiej wprawy doszedłem, ze robię to automatycznie... Spust do połowy, kadr fota... Przy bardziej dynamicznych scenach celuję w ręce wirującej pary... najczęściej wtedy twarze i postacie też są ostre...
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •