Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Praca na 2 lampy - kościół

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Praca na 2 lampy - kościół

    Witam, mam pytanie do fotografów ślubnych. Czy zdarza Wam sie praca na 2 aparaty, z dwoma lampami jednocześnie, podczas ceremonii ślubnej?
    Jeśli tak, to jak wygląda sprawa ergonomii i wygody. Czy taki setup nie będzie za bardzo sie o siebie ocierał podczas szybkiej zmiany aparatu z obiektywem?
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Co prawda to nie odpowiedź na pytanie, ale jak ostatnio byłem na ślubie (jako gość) to fotograf ani razu lampy nie użył, a kościół nie był za jasny

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Ja też nie błyskam w kościele.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Robson niewiem czy fotografowałeś już na ślubach czy nie ale w wielu przypadkach (w polsce) księża są przeciwko błyskaniu, mówili o tym (przynajmniej kilka lat temu) na kursach liturgicznych, niewiem jak teraz. Jednakże wszystkie "kościoły" zrobiłem bez lampy, nieważne jak było ciemno, po to jest FF i ISO, a LR 5 ładnie te szumy usuwa , jedne co nas łączy to 2 body, pracuje na 2 body calą impreze od przygotowań po impreze, jest dla mnie łatwiej ze względu że pracuje na stałkach
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    Robson niewiem czy fotografowałeś już na ślubach czy nie ale w wielu przypadkach (w polsce) księża są przeciwko błyskaniu, mówili o tym (przynajmniej kilka lat temu) na kursach liturgicznych, niewiem jak teraz. Jednakże wszystkie "kościoły" zrobiłem bez lampy, nieważne jak było ciemno, po to jest FF i ISO, a LR 5 ładnie te szumy usuwa , jedne co nas łączy to 2 body, pracuje na 2 body calą impreze od przygotowań po impreze, jest dla mnie łatwiej ze względu że pracuje na stałkach
    Zgadzam sie z Toba calkowicie. Mam nadzieje ze nie nadejdzie dzien ze bede musial blyskac w kosciele. Technika idzie do przodu, lada dzien wyjda nowe puszki z pewno jeszcze wiekszym uzywalnym iso. Niedlugo lamp beda uzywac tylko ci ktorzy wiedza po co to robic.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Zgadzam sie z Toba calkowicie. Mam nadzieje ze nie nadejdzie dzien ze bede musial blyskac w kosciele. Technika idzie do przodu, lada dzien wyjda nowe puszki z pewno jeszcze wiekszym uzywalnym iso. Niedlugo lamp beda uzywac tylko ci ktorzy wiedza po co to robic.
    Niewiem jakie warunki musiały by być w kościele, hcyba brak okien i ludzie ze świeczkami w rękach, chociaż to akurat brzmi za....iście
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Burza, niebo spowite chmurami, mala cerkiew prawie bez okien i nagly brak pradu :-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Burza, niebo spowite chmurami, mala cerkiew prawie bez okien i nagly brak pradu :-)
    za 3 tygodnie mam ślub w kościele w lesie...oldschoolowy kościół po środku niczego... troche boje się że to lipa i mnie okradną
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Mow ze jestes asystentem fotografa i czekasz na niego :-)

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    No dobra panowie, czyli nie błyskamy w świątyni. Hmmm...no a jeśli będę chciał wykonać kilka zdjęć Canonem 40D i Sigmą 18-35 1.8, bo planuję tym setupem sfotografować część z przysięgą, to co?? Bo mnie marzy się właśnie delikatne dobłyśniecie, takie tylko muśnięcie, aby zrównoważyć troszkę światło i pomóc temu zastanemu, czy to coś złego?
    Chciałem tak po prostu sobie spróbować i zobaczyć co i jak, bo to będzie dopiero 2 ślub, który będę fotografował. No ale fakt, ksiądz może sobie tego nie życzyć.
    Chociaż wczoraj u nas były śluby i poszedłem sobie do kościoła celem popatrzenia sobie na fotografa, no i on doświetlał na jednym aparacie a drugi miał bez lampy.
    Z kolei podczas spaceru podszedłem sobie pod kościół, że by zobaczyć jak zachowuje się kolejny fotograf, bo akurat wychodzili młodzi, no i też doświetlał na zewnątrz, chociaż było jasno. Hmm...Trzeba sobie chyba samemu wypracować styl a nie oglądać się na innych

    No i jeszcze jedna sprawa...Podczas zabawy weselnej, korzystaliście kiedykolwiek z dwóch aparatów na których zapęte były lampy??
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •