Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Praca na 2 lampy - kościół

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    to ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.. od zawsze ile mogłem to robiłem zdjęć w kościele w świetle zastanym.. zdarzało się niemal wszystkie, od jakiegoś czasu zmadrzalem.. mimo iż sprzęt mam coraz lepszy i pracuje tylko na stałkach 1.4-1.8 to jednak zdjecie poprawnie doświetlone błyskiem wygląda zupełnie inaczej, lepiej, pełniej.. samo zastane daje pewne ograniczenia zależnie jak i z jakiego kierunku pada światło naturalne, robi różnice między różnymi częściami kościoła, ze nie wspomnę jak wpadną promienie słoneczne.. używając lampy można wiele skorygować, bez zrobienia zdjęcia sztucznym.. jak się umiejętnie i bez przesady to zrobi flash wcale nie musi być widoczny na zdjęciach..

    Osobna sprawa to kapłan prowadzący ceremonię.. jak powie niet, to kaplica..

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez blumarine Zobacz posta
    to ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.. od zawsze ile mogłem to robiłem zdjęć w kościele w świetle zastanym.. zdarzało się niemal wszystkie, od jakiegoś czasu zmadrzalem.. mimo iż sprzęt mam coraz lepszy i pracuje tylko na stałkach 1.4-1.8 to jednak zdjecie poprawnie doświetlone błyskiem wygląda zupełnie inaczej, lepiej, pełniej.. samo zastane daje pewne ograniczenia zależnie jak i z jakiego kierunku pada światło naturalne, robi różnice między różnymi częściami kościoła, ze nie wspomnę jak wpadną promienie słoneczne.. używając lampy można wiele skorygować, bez zrobienia zdjęcia sztucznym.. jak się umiejętnie i bez przesady to zrobi flash wcale nie musi być widoczny na zdjęciach..

    Osobna sprawa to kapłan prowadzący ceremonię.. jak powie niet, to kaplica..
    To prawda jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy że kościół to trochę inna budowla niż np nasz dom czu podobne pomieszczenie, często znacznie wyższe, większe, wiec odbijanie od ścian czy sufitu juz nie jesttakie proste, błyskając na boki strzelamy gosciom w twarz... Podczas ceremoni też nie ma czasu na tzw . eksperymenty i kombinowanie, wchodzisz i masz robic zdjęcia, nie ma powtarzania ujęć czy prośba o poczekanie chwilki. Ja nie świece w kościele własnie tez z tego powodu, poprostu nie umiem... nauczyłem się wykorzystywac swiatlo zastane i myśle że tak zostanie na długi czas, chyba że coś mi się odwidzi. Jednakże nie mam w zwyczaju eksperymentować akuratw takim momencie, na sali to hulaj dusza, duzo czasu i mozliwosci powtórzenia zdjecia. pzdr
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Burza, niebo spowite chmurami, mala cerkiew prawie bez okien i nagly brak pradu :-)
    Nie dawno słyszałem o takiej sytuacji od jednego kamerzysty
    6d - s 35 1.4 a - c 85 1.8 - t 16-28 2.8 - 430ex ii - yn 560 iii - s nx 10 - s nx 30 2.0
    past: 5d - 40d - 20d - c 28 1.8 - c 35 2.0 - c 17-40 4.0 l - t 90 2.8 vc - c 70-210 3.5-4.5 - t 17-50 2.8 - t 17-35 2.8-4.0

    Paweł Postaleniec fotoBLOG

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez Pelson Zobacz posta
    Nie dawno słyszałem o takiej sytuacji od jednego kamerzysty
    Swoja droga mogło by byc to bardzo duchowe przezycie :-)

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Ja nie błyskam, choć już nie raz się zastanawiałem jak zwalczyć srakowate światło, które jest w niektórych kościołach. Żadne ISO ani f/00000000000000000000000,1 na to nie poradzi. Gówniane światło z całej rodziny gównianych "energooszczędnych" żarówek już mnie parę razy prawie powiodło po lampę do leżącego nieopodal plecaka, ale się nie poddałem. To jednak jest jakieś rozwiązanie.
    Marki trzy.

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    To prawda jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy że kościół to trochę inna budowla niż np nasz dom czu podobne pomieszczenie, często znacznie wyższe, większe, wiec odbijanie od ścian czy sufitu juz nie jesttakie proste, błyskając na boki strzelamy gosciom w twarz... Podczas ceremoni też nie ma czasu na tzw . eksperymenty i kombinowanie, wchodzisz i masz robic zdjęcia, nie ma powtarzania ujęć czy prośba o poczekanie chwilki. Ja nie świece w kościele własnie tez z tego powodu, poprostu nie umiem... nauczyłem się wykorzystywac swiatlo zastane i myśle że tak zostanie na długi czas, chyba że coś mi się odwidzi. Jednakże nie mam w zwyczaju eksperymentować akuratw takim momencie, na sali to hulaj dusza, duzo czasu i mozliwosci powtórzenia zdjecia. pzdr
    To jest wlaśnie sprawa obycia i pewności siebie, że wchodzisz i wiesz że cokolwiek nie zrobisz wg siebie to i tak będzie dobrze, a najlepiej z dobrze zbalansowanym błyskiem.. zastane jest ok, można się pobawić w kreatywność, ale najczęściej to właśnie dobrze (podkreślam) doświetlone zdjęcia okazują się najcenniejsze..

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Wczoraj wieczorem testowałem, mieszanie światła zastanego z fleszowym. Powiem szczerze, że efekt jest obiecujący. Zauważyłem, że trzeba umiejętnie żonglować światłem. Po ustawieniu odpowiedniej wartości ISO oraz jednoczesnym i poprawnym skorygowaniu światła zastanego i lampowego można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Przede wszystkim znika problem brzydkiego żółtego koloru, w miejsce którego pojawia się bardziej naturalny i jaśniejszy obraz obiektu oraz otoczenia.

    Jeśli ksiądz pozwoli, to chyba zaryzykuję, tym bardziej, że robi się brzydko i pochmurno.

    Jeszcze jedno pytanie. Jak to jest w końcu z tym fotografowaniem wesel? Czy mam ustawić Alservo podczas tańca?? Czy nie ma takiej potrzeby.

    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie wątkiem.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  8. #28
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Ja nie wiem... w życiu nie błysnąłem w kościele, a w ciemnych też robiłem i to starą piątką na tanich stałkach bez problemu dawało radę nie przekraczając ogniskowych 85mm. Ogólnie nie wyobrażam sobie błyskania w kościołach przy dzisiejszych możliwościach aparatów.

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Jestem już po ślubie i weselu z dwoma lampami. Pół godziny przed mszą zapytałem księdza, czy pozwoli mi pracować z fleszami, odpowiedział, że jasne, nie ma problemu.
    Na 6d i zamiennie EF 2 IS oraz 100L, miałem zapiętą 430EXII, a na 40D z Sigmą 18-35, YN 568 EXII. Przy okazji, dodam, że trochę jestem zakłopotany sprzętem, bo okazało się, że np na weselu wygodniej pracowało mi się Sigmą, która otrzymała potężnego kopa ze świetnym wspomaganiem AF w YN 568, niż Canonem 35IS, na 430 EX

    W kościele na początku było ciemno, ale po włączeniu świateł zrobiło się bardzo przyjemnie. Ja mimo wszystko, postanowiłem doświetlać i się nie zawiodłem. Wydaje mi się, że uzyskałem bardzo fajny efekt świetlny. Młodzi wyglądają bardzo naturalnie, a scena wokół nich jest ładnie doświetlona. Jestem bardzo zadowolony, zważywszy na to, że to był dopiero mój drugi ślub.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Praca na 2 lampy - kościół

    Pochwal sie efektami. Chetnie zobacze jak ci to wyszlo

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •