Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 121

Wątek: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Mam oba i w reporterce używam obu. Czasem przydaje się 1/8000 w 5d żeby rozmyć tło w jasny dzień przy otwartej przysłonie... A tak poza tym 6d jest lepsze.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    No ja też mam oba od dwóch lat i mieszane odczucia, pisałem już to gdzieś w jakimś innym wątku. Tak w skrócie to dla mnie na plus w 6d bardzo dobry AF, dobre ISO, cicha migawka, lekki i poręczny. Minus to bardzo ciepłe kolory w sztucznym oświetleniu, nie akceptowalne jak dla mnie i kłopotliwe. Robi się taki zafarb że nie za wiele potrafię naprawić przy obróbce. Wszelka regulacja BW w aparacie tez na nic mi się zdaje. Ale to może tylko moja subiektywna opinia. Jak dla mnie to na minus też współpraca z 580 ex i exII, prześwietla fotki i regulacja nic nie daje (zastanawiam się czy nie pogadać o tym z serwisem ).
    Od trzech wesel z powrotem wróciłem do 5d II jako głównego body do kościoła, przygotowań i nareszcie mam przyzwoite kolory na zdjęciach. 6d zostawiłem do zabawy gdzie wyższe ISO bardzo mi odpowiada.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez McKiller Zobacz posta
    Obawiam się że 6D będzie wypluwał gorszego Rawa od 5D .
    Skąd taki pomysł przyszedł Ci do głowy ? Jeśli sceny statyczne i dużo światła, to co najwyżej porównywalnie będzie. W ciemnych pomieszczeniach 6D da mniej szumu i będzie celniejszy w ujęciach dynamicznych. Co do kolorów to się nie wypowiadam, bo to również zależy od użytych szkieł, a poza tym o gustach się nie dyskutuje.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #14
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    ... Minus to bardzo ciepłe kolory w sztucznym oświetleniu, nie akceptowalne jak dla mnie i kłopotliwe. Robi się taki zafarb że nie za wiele potrafię naprawić przy obróbce. Wszelka regulacja BW w aparacie tez na nic mi się zdaje. Ale to może tylko moja subiektywna opinia. Jak dla mnie to na minus też współpraca z 580 ex i exII, prześwietla fotki i regulacja nic nie daje ...
    Nie zauważyłem podobnych problemów
    - WB w aparacie nie ruszam, zmieniam to juz przy samej obróbce, bardzo ładnie mi w tym pomaga DPP 4.0, tym bardziej że mogę zmieć poziom temperatury co 10 jednostek, więc dość dokładnie
    - nic takiego nie zauważyłem z lampą, świeci tak jak chce, choć mam 430II, może kwestia samych ustawień w body jak na 5DII jest ok, sprawdź

  5. #15
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Nie zauważyłem podobnych problemów
    Ale jak widać ze stopki masz już drugą wersję 6D

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    proponowalbym najpierw zaniesc 5D do gruntownego wyczyszczenia. sporo problemow z AF wynika z zabrudzonej komory czujnika detekcji fazowej, w ktorej zbiera sie brud na przestrzeni lat. wzglednie dodatkowego lusterka odbijajacego swiatlo w kierunku czujnika fazowego

    chodzi o elementy 3 i 7, jak rowniez to co znajduje sie pomiedzy nimi, na ponizszym rysunku:
    zrodlo, z opisem: http://photographylife.com/how-phase...utofocus-works

    kosztem pol godziny pracy serwisu moze okazac sie, ze aparat dziala jak zloto.


    co do porownania AF w 5D mkII a 6D - na pewno i bez watpienia centralny punkt 6D ostrzy w zupelnej ciemnosci, czego 5D mkII nie potrafi. poza tym punkty boczne nie dzialaja jakos drastycznie lepiej. subiektywnie jest minimalnie lepiej, ale to moze po prostu wynikac z faktu, ze moj polroczny 6D jest czysciutki, a dwuletni 5D mkII juz nie...


    glowna roznica miedzy tymi aparatami to IMHO matryca (6D jest zdecydowanie lepsza) a potem gabaryty i fiuczery pokroju Wifi/GPS (bez znaczenia przy foceniu do kotleta, fenomenalne dla podrozujacego fotografa).
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 04-08-2014 o 10:26
    www albo tez flickr

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Czy może ktoś mi potwierdzić że ten np. adapter napewno dobrze działa z 6D i mamy normalny E-TTL na lampie i wyzwalacz radiowy na PC. 6D nie ma PC, a to dla mnie priorytet.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    szwayko jeśli można spytać jak to wykorzystujesz?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Bywalec Awatar ds74
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    241

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    To wygląda na zwykłą przelotkę z wyjściem PC więc powinno działać bez względu czy na 6D czy innym korpusie.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    szwayko jeśli można spytać jak to wykorzystujesz?
    Lampa E-TTL na aparacie, nadajnik Yongnuo RF-602 wyzwalany na PC, do 2 odbiorników-lamp w dalszych planach.
    Niby przelotka ma działać, ale chcę być pewny że E-TTL działa bez żadnych zakłóceń jak coś pracuje na PC.

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •