Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Muszla oczna dla okularnika

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    jest muszla oczna dla ludzi w okularach, nazywa się soczewka kontaktowa
    Regulamin pkt 8.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    jest muszla oczna dla ludzi w okularach, nazywa się soczewka kontaktowa
    Jakbys czytal to bys wiedzial ze nie moze uzywac :-)

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    jest muszla oczna dla ludzi w okularach, nazywa się soczewka kontaktowa
    już kolega xxkomarxx Ci napisał, najpierw czytaj (ze zrozumieniem) a dopiero potem pisz (ale pod warunkiem, że masz coś ważnego/wnoszącego do tematu) do napisania, dla innych co wiedzą wszystko najlepiej, powtarzam NIE mogę używać soczewek kontaktowych, wiec nie nabijajcie sobie postów
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Moze cosik takiego. Czesto uzywane przez krecacych filmy albo do podgladu przy slonecznym dniu. Kolega zawsze nosi na szyji i gdy trzeba przyklada i patrzy

    http://www.fotopolis.pl/obrazki/LCDVF-nikonD3s.jpg
    dzieki za pomoc, i zaangażowanie w mój problem, bawiłem się dzisiaj czyms podobnym, ale to nie jest optymalne rozwiązanie, użycie zabiera podobna ilośc czasu jak "procedura" powiekszania fotki na lcd, kupie wiekszą muszle-zamiennik za pare zł i zobacze jak bedzie w okularach (ustrojstwo samo w sobie ciekawe, no i jak profi/filmowo wygląda)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    dzieki za pomoc, i zaangażowanie w mój problem, bawiłem się dzisiaj czyms podobnym, ale to nie jest optymalne rozwiązanie, użycie zabiera podobna ilośc czasu jak "procedura" powiekszania fotki na lcd, kupie wiekszą muszle-zamiennik za pare zł i zobacze jak bedzie w okularach (ustrojstwo samo w sobie ciekawe, no i jak profi/filmowo wygląda)
    To ustrojstwo ma jedna wazna zaletę, w słoneczny dzien widzisz co masz na ekranie a to czasami bardzo potrzebne.
    A co do oceny ostrości to tez musze powiekszac.
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 09-05-2014 o 09:46

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    To ustrojstwo ma jedna wazna zaletę, w słoneczny dzien widzisz co masz na ekranie a to czasami bardzo potrzebne.
    to fakt, wiec może tylko dla tego warto to miec, pomysle...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Tombas, a w czym przeszkadzają Ci okulary podczas fotografowania? Serio pytam, bo sama fotografuję w okularach od zawsze - też soczewki odpadają.

    Jeśli chodzi o patenty, które znam, to widziałam okularników używających takiego ustrojstwa: Muszla oczna - Canon 22mm okrągła - infoto.pl
    (Tak, pamiętam że pytałeś o oryginały, ale jeśli nie wiesz, czy rozwiązanie Ci będzie odpowiadało to może lepiej zaryzykować 20 pln?)

    Poza tym nierzadko spotykam się z tym, że okularnicy fotografują ze zdjętą muszlą oczną. Ja - jak pisałam - używam normalnego wizjera i jedyne co mi przeszkadza, to parowanie szkieł i wizjera, co zdarza się podczas upałów i mrozów.

    Aha, a opcji wizjera LCD - nie polecam. Niewygodne to okrutnie, wiem, sama korzystałam, kiedy fotografując w teatrach chciałam być bardziej dyskretna niż ustawa przewiduje. Niewygoda polega na primo: kolejnej rzeczy wiszącej na pasku na szyi, secundo na dość nietrwałym mocowaniu - cały wizjer trzyma się na magnesiku, który jakoś specjalnie mocny nie jest. Wiec jeśli masz na sobie torbę, aparat, wizjer i np. chcesz zmienić szkło, to prawdopodobieństwo, że coś zaliczy kontakt z podłożem, jest bardzo duża.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Znalazłem muszle canona ED-E tylko mam zagwostke, czy bedzie pasowac do 5dmkII? napisałem już do sprzedawcy, ale milczy...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #19
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    Jeśli chodzi o patenty, które znam, to widziałam okularników używających takiego ustrojstwa
    Dla osób chcących fotografować w okularach to "ustrojstwo" nie jest przydatne. Guma, którą nakładasz na uchwyt powinna przylegać dookoła oka, a jakiekolwiek oprawy okularów to praktycznie uniemożliwiają. Natomiast bez okularów ten gadżet jest całkiem przydatny, szczególnie jeśli zdarzy się focić w słoneczku. I jeszcze dla tych co mają 6D dodam ( wbrew temu co podają sprzedający) przy zakupie takiej muszli trzeba brać 18mm a nie 22mm, bo taka jest wielkość uchwytu w 6D.

  10. #20
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Muszla oczna dla okularnika

    Ja korzystałem kiedyś z EP-EX15. Ale jest to słaba opcja osobiście nie polecam.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •