Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Canon 6D vs Nikon D600

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Canon 6D vs Nikon D600

    Koledzy czy ktoś miał okazję w pracy porównać oba sprzęty? Zasadniczo na korzyść 6d przemawia opcja wyższego iso. I to głównie do mnie przemawia, w drugiej kolejności praca AF.

    Ewentualnie porównanie którego do Nikona d700 na którym najwięcej pracowałem w ostatnim czasie. Ponieważ i tak obecny sprzęt idzie do wymiany to zmiana systemu nie jest problemem.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 09-04-2014 o 18:22
    no comment...

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Przy szkłach systemowych typu 24-70 2.8 / 70-200 2.8 nie będzie prawie wcale różnic. Co innego stałki.

    Mam do czynienia z dwoma systemami - ja pracuje na 6D a moja Aga na D600.

    W skrócie:
    - 6D faktycznie ISO 3200+ robi robotę
    - AF szybki, dość celny - z lepszą powtarzalnością niż w 5D mkII ale to jest kosmetyczna poprawa i jest nieco przereklamowana
    - banding przy mocnym wyciąganiu cieni - tego nie ma w nikonie

    - D600 ma lepszy AF servo, pojedynczy na stałkach z serii af-s G bardzo wolny ale super celny i powtarzalny, na szkłach D porównywalny z tym w 6D
    - AF na bocznych punktach faktycznie działa
    - D600 lepsza rozpiętość tonalna i to mocno, ISO3200 i więcej - słabsze nieco niż w 6D
    lovestorymakers com

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    softgbs wybierając teraz dla siebie, w który system byś poszedł?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez softgbs Zobacz posta
    Przy szkłach systemowych typu 24-70 2.8 / 70-200 2.8 nie będzie prawie wcale różnic. Co innego stałki.

    Mam do czynienia z dwoma systemami - ja pracuje na 6D a moja Aga na D600.

    W skrócie:
    - 6D faktycznie ISO 3200+ robi robotę
    - AF szybki, dość celny - z lepszą powtarzalnością niż w 5D mkII ale to jest kosmetyczna poprawa i jest nieco przereklamowana
    - banding przy mocnym wyciąganiu cieni - tego nie ma w nikonie

    - D600 ma lepszy AF servo, pojedynczy na stałkach z serii af-s G bardzo wolny ale super celny i powtarzalny, na szkłach D porównywalny z tym w 6D
    - AF na bocznych punktach faktycznie działa
    - D600 lepsza rozpiętość tonalna i to mocno, ISO3200 i więcej - słabsze nieco niż w 6D
    Powiem tak, korzystałem z iso3200 na d700 i czasem 6400 i dla mnie są to wartości akceptowalne do pracy. Oczywiście kwestia warunków etc. ale to nie ważne.

    Czy w 6D af jest jak w 5d2 ? bo jeśli tak to kicha jest :/. Miałem 5d2 i tam tylko środkowy punkt nadawał się do pracy.

    Jeśli więc D600 ma niewiele słabsze iso od 6d ale różnica w af jest i bliżej mu do d700 to zostane w nikonie ;]
    no comment...

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez Bingant Zobacz posta
    softgbs wybierając teraz dla siebie, w który system byś poszedł?
    Miałem dwa D800 - oba mi się trafiły ze skopanym AF, chciałem D600 i zostawić szkła jednak wróciłem do canona:

    - nikon jest świetny do pracy na ciągłym AF - tyle że ja wolę pracować na pojedynczym
    - korzystam wyłącznie z centralnego punktu AF
    - nowe szkła nikona af-s G (stałki) są rewelacyjne - niestety mają strasznie wolny AF, stare są spoko ale są mniej precyzyjne i powtarzalne
    - największy argument po ilość własnych presetów do LR wypracowanych przez 3 lata na 5d mkII
    - z nikona wyciśnie się więcej przy obróbce - lecz wymaga to sporej ilości czasu, zwłaszcza dla mnie po zmianie systemu był to koszmar

    Prawda jest taka że oba systemy są już teraz cholernie do siebie zbliżone. Najlepiej pożyczyć, popstrykać i ocenić.

    Co do iso w D600 to takie 6400 wygląda prawie jak 3200 z D700, a chyba nawet lepiej

    AF w D600 subiektywnie oceniając jest nadal bliski temu w 5D mkII, nie wiem dlaczego tutaj użytkownicy lewitują z radości po zmianie z 5D mkII na 6D. AF jest ledwo zauważalnie szybszy, polepszyła się nieco jego precyzja i powtarzalność - strzelam o 20-30% co jest owszem odczuwalne.

    Gdyby szło poszukać 5D mkII z przebiegiem do 50 tys w cenie do 4 tys to nie kupowałbym 6D.
    lovestorymakers com

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Napisz proszę jeszcze jak wypadnie porównanie 5DII vs 6D na ISO 3200 wzwyż?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Hmm kurde to mi namieszales

    Korzystalem z bocznych punktow D700 ale tez nie na servie. Stad zakladam, ze D600 bedzie pracowala podobnie.

    Srodkowy punkt w 5d2 jest ok ale boczne to kicha.
    Czy 6D ma skrajne punkty, w sensie bodaj 7 w sumie, tez krzyzowe jak 5d2 srodkowy?

    Planuje nowe 6d w ratach 0%. Szczerze do 5d2 to napewn bym nie wracal, juz bym wolal z powrotem D700 heh.

    Zakladajac, ze iso w oby puchach to znaczy 6D i D600 jest powiedzmy podobne to teraz kwestia gdzie lepiej dziala AF zwlaszcza na bocznych
    no comment...

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Czy 6D ma skrajne punkty, w sensie bodaj 7 w sumie, tez krzyzowe jak 5d2 srodkowy?
    skrajne punkty 6D sa zblizone sprawnoscia od tego co znasz z 5D mkII. moze ciut lepsze, ale nie zakladalbym sie.
    srodkowy jest swietny, ale tu nadal nie ma wielkich watpliwosci, ze puszka nie jest tworzona pod katem fotografii akcji.
    da sie, ale w tej cenie sa duzo lepsze narzedzia.
    www albo tez flickr

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Przy iso3200+ : 6D decydowanie nr1, później D600 i najsłabszy z całej trójki - 5D mkII.

    Jeśli sytuacja przy ISO 3200+ wymagałaby podkręcania cieni oraz ekspozycji w RAW o dość duże wartości to D600 wypadłby nieco lepiej niż 6D - D600 wygenerowałby dość mocno ziarniste zdjęcie, a 6D mniej detalu w cieniach + banding wszystkim dobrze znany - ale to są skrajne przypadki i jest to bardziej ratowanie wpadki fotografa w złych warunkach oświetleniowych

    D600 ma wolniejszy AF niż D700 jeśli chodzi o miejsca z małą ilością światła typu mega ciemne kościoły czy też sale - wymaga wtedy wspomagania AF z lampy lub jakiegoś dobrego wyzwalacza.

    AF na bocznych będzie działać o wiele lepiej w D600 niż w 6D
    lovestorymakers com

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs Nikon D600

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    skrajne punkty 6D sa zblizone sprawnoscia od tego co znasz z 5D mkII. moze ciut lepsze, ale nie zakladalbym sie.
    srodkowy jest swietny, ale tu nadal nie ma wielkich watpliwosci, ze puszka nie jest tworzona pod katem fotografii akcji.
    da sie, ale w tej cenie sa duzo lepsze narzedzia.
    W tej cenie? Jakie?

    BTW. W moim odczuciu AF lepszy w sensie celniejszy i bardziej powtarzalny, szybszy nie. No i u mnie boczne działaja całkiem sprawnie(one shot), w 5dII nadawaly sie tylko do robienia statystyk w folderze reklamowym. W 6d boczne trafiają przy 2 swietlowkach kompaktowych(1/250 iso8000 f1.8). Oczywiscie nie zawsze, ale na tyle często aby w ogóle myśleć o ich użyciu(w 5D wiedziałem ze mam tylko jeden punt AF). Fakt są to odczucia ze spokojnego domowego pstrykania a nie z akcji, w sezonie będę mógł powiedzieć coś więcej.

    Poniżej obiektywny wg mnie test obu aparatów:
    Konfrontacja AFu Canon 6D vs Nikon D600 | LENSPRO

    W każdym razie wg mnie 6d >> 5dII (af, iso, autoiso, przycisk dof: servo <=> oneshot, cicha migawka - wystarczająco dużo aby dokopać 5dII)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •