Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Witajcie,
    po przeczytaniu kilkudziesięciu postów i opinii, przeanalizowaniu testów na optyczne.pl, kompletnie już się gubię i dlatego zwracam się o pomoc.

    Właśnie się żegnam z niemal totalnie wyeksploatowanym sprzętem Minolty (Dynax 7D + 28-75mm f/2.8 + 75-300mm) i chcę zainwestować w coś,
    co pozwoli mi na konkretne zadziałanie w kwestii fotografii ślubnej i portretowej. Rekreacyjnie zajmuję się również naturą, ale to jest dodatek i absolutnie nie jest priorytetem.
    Mój wybór padł początkowo na Canona 60D, zależało mi na zakupie nowego body (na 70D nie mam dość kasy, a 50D nowego już nie kupię), teraz jest to kwestia do rozważenia.
    Zamierzam zakupić C 50mm f/1.8, myślę, że to tania i dobra opcja, tym bardziej, że testowałam i efekty mnie zadowoliły.
    No i teraz powstaje jedna wielka niewiadoma, na etapie gdy celem był Canon 60D pozostawało mi ok 1000 zł na obiektyw, który byłby dobrą opcją do fotografii ślubnej, zależy mi na czymś jasnym (trochę się przyzwyczaiłam do światła 2.8 i ciężko byłoby mi zaakceptować kit), szeroki kąt no i oczywiście dobry AF (przez prawie 2 lata robiąc zdjęcia Minoltą użerałam się z brakiem AF, więc jestem na ten temat wyczulona).
    Systemowe obiektywy są po prostu nie na moją kieszeń, a o Sigmach i Tamronach naczytałam się tyle złego i dobrego, że kompletnie nie wiem już co robić.
    (interesowały mnie 17-50mm f/2.8 obu firm)

    Zaczęłam rozważać też, czy aby na pewno wybór 60D jest dobry, czy nie warto zapłacić tyle samo lub nawet trochę mniej za starszy 7D czy 50D (a jeśli dobra oferta się przytrafi to 70D). 50D dałby mi możliwość zainwestowania w lepszy obiektyw, bo jest najtańszy z tych opcji.

    Zestaw, który mogłabym skompletować w pierwotnej wersji to:
    Canon 60D
    C 50mm f/1.8
    używana Sigma lub Tamron 17-50mm f/2.8

    Sytuacja obiektywów wiele by się nie zmieniła gdybym wybrała używany 7D czy 70D przy dużym farcie z ofertą,
    kupując 50D mogłabym sobie pozwolić na używany 17-55mm f/2.8 Canona.

    Będę wdzięczna za jakieś sugestie i wsparcie,
    przyznam, że w kwestii sprzętu Canona jestem laikiem i dopiero się uczę, nie wiem czego mogę się spodziewać,
    ponieważ jak dotychczas miałam tylko coś wspólnego z antykiem AE-1...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    z takim sprzętem i jeszcze bez lampy, bo nic tu o niej nie wspominasz będzie Ci bardzo ciężko ogarnąć śluby :>
    Ja bym chyba brał 50d + 17-55 2.8 is + lampa zamiast 50 1.8 - jeśli już chcesz walczyć na ślubach

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Lampę zamierzam dokupić, póki co mam możliwość pożyczania. No i chyba mimo wszystko lampa jest najmniej obciążającą inwestycją, więc da się dozbierać i w ciągu kilku miesięcy kupić

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    50 1.8 to kiepski obiektyw, cena adekwatna do jakości
    tamron i sigma ,zwłaszcza używane to loteria a raczej rosyjska ruletka
    60d+ 17-55 2.8 to chyba minimum na początek

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Wypada się zgodzić z tym, co salas napisał.

    Obecnie 50D to bardzo tani aparat w stosunku do jakości generowanego zdjęcia, mówimy o dobrze utrzymanym egzemplarzu (około 1,5k PLN).
    Trzeba tylko pamiętać o ograniczeniach ISO, do 800 bez agresywnego odszumiania.
    Pozostanie większa kwota na jakieś jasne obiektywy i lampę.

    Spośród obiektywów, raczej Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM (nowy około 1,5-1,6k PLN).
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 18-03-2014 o 13:02

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    dziękuję za podpowiedzi. A napiszcie mi proszę jaka jest żywotność migawki w 50D?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    100tyś klapnięć - gwarancja przebiegu taka a ile wytrzyma nikt nie powie

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Bogdan56_Ch
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Chrzanów
    Posty
    377

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Cytat Zamieszczone przez kasiafot Zobacz posta
    dziękuję za podpowiedzi. A napiszcie mi proszę jaka jest żywotność migawki w 50D?

    http://www.canon-board.info/dla-pocz...canonow-55819/

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar kasiafot
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    ok... Skłaniam się do zakupu 50D, teraz wybór pozostaje przy obiektywie.
    17-55 2.8 is czy C EF 17-40mm f/4L USM?
    Cena używanego podobna, boję się trochę szeroko opisywanej nieszczelności pierwszego z nich,
    skoro zamierzam kupić używany tak czy owak - nie chcę żeby okazało się, że więcej pyłu w środku niż powietrza.
    Jeśli chodzi o drugi to obawiam się, że ogniskowa 40mm to trochę mało jeśli zamierzam zająć się również portretem.
    Wcześniej normą było dla mnie korzystanie z długich ogniskowych jak 75mm, a czasami przy dobrych warunkach (i moim słabym ciemnym szkle) nawet 200-300mm.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Budżet 4000 zł i ciężki wybór

    Zdecydowanie 17-55 2.8 IS - lepsze światło jest nie do przecenienia, do tego ma dłuższy zakres ogniskowych. Stabilizacja, choć może mniej przydatna przy reporterskich zajęciach - zawsze na tym dłuższym końcu może pomóc uratować ujęcie. Dalszym sensownym zakupem byłaby lampa ( choćby 430EX II ) i jakaś stałka - tu już w zależności od potrzeb: z tańszych a dobrych jest m.in. 85/1.8 lub Sigma 30/1.4. Wtedy masz już fajny zestaw do ogarnięcia ślubów, taką solidną bazę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •