Strona 61 z 109 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1083

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #601
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Mój kumpel Roger z Memphis wysłał mi dzisiaj to szkło do wypróbowania.
    Jutro zapnę do 6D i do M i wtedy się wszystko wyda.
    Drżyj Sigmo !.

  2. #602

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Ja ja kupilem wczoraj. Jak AF trafi to generuje ono piekny obrazek. Problem jest taki ze 40% strzalow nie jest ostrych (czesciej BF czasem FF i zadziej kompletnie nie ostre).

    Odnosze do sklepu - uroczyscie oswiadczam ze jestem wyleczony z 50 Art. To byla moja pierwsza Sigma i ostatnia.

    85L jest (duzo) celniejsze w trybie AI przy ruchomych obiektach.

    Jakosc wykonania pierwsza klasa (poza tulipanem i przednia zatyczka, tutaj czuc tanioche) pierscien ostrosci chodzil za ciezko (opor byl za duzy moim zdaniem), a af kompletnie nieprzewidywalny.

    Teraz rozumiem tych co wybrali 50L (przy calych jej wadach optycznych) po doswiadczeniach z Sigma 50 Art.

  3. #603
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Te 40% to przy one shot czy w AI?
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 15:33 Powód: dubel

  4. #604

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez filemoon Zobacz posta
    .

    Teraz rozumiem tych co wybrali 50L (przy calych jej wadach optycznych) po doswiadczeniach z Sigma 50 Art.
    A tylu ich się zdecydowało na 50L bo 50 Art ich zawiodła ;-)
    Jak na razie więcej szuka sampli i jojczy niż tych co kupili.
    Polecam zobaczyć zachodnie fora tam podejście jest inne niż nasze Polskie i dużo ludzi zadowolonych. Oczywiście zdarzy się że komuś nie działa ale podobnie może być z każdym innym sprzętem.


    Wysłane z mojego LG-D802 za pomocą Tapatalk 2

  5. #605

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Wiec sprobuje cos uzupelnic - czuje sie wywolany do tablicy.

    Nie wiem czy jest to wina tego egzemplarza bo na prawdziwe testy mialem (zakupilem) jedna sztuke.

    Przy wiekszej przyslonie jak duza glebia ostrosci (szczegolnie jak objekt jest oddalony o 10m+) maskuje bledy AF to nie dostrzegam problemu (ot czasami wywala calkiem nieostre zdjecia) - to nie jest czesta sytuacja (powiedzial bym ze zadka).

    Przy 1.4 juz tak wesolo nie jest.

    Strzelanie ze statywu w trybie AI w AF chart - na 10 zdjec 5 nieostrych - w sensie przesunieta ostrosc (widac wyraznie ze AF plywa - czasem BF czasem FF, wartosci nietrafienia raczej niewielkie +4 -4 do korekcji).

    W tych samych warunkach podpiety zostal moj 24-702.8II ustawiony na 50mm i na 10 fotek w AI 2 nie sa perfekcyjnie ostre (czasem 1)

    Strzelanie ze statywu w trybie AF (objekt sie nie rusza) - 6 - 7 (czyli 30-40% fotek w kosz) ostrych reszta poprzesuwana.

    Jesli ta 50mm uzywasz do zdjecia twarzy to wychodzi ostry czubek nosa zamiast oczy albo oko wylazi z glebi ostrosci. tryb AI mniej skuteczny jak klasyczny AF ale i sam AF nie poraza skutecznoscia - plywa czasem BF czasem FF.

    Dla mnie to szklo (ten egzemplarz) to porazka i to porazka przez duze P.
    Innego juz nie chce probowac - obejde sie bez jasnej 50 - Canon (1.2) zbyt aberuje bym sie nim zainteresowal.
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 15:34 Powód: dubel

  6. #606
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Czy na 50 też dałeś 2.8 w tych testach porównawczych? I tak się spytam, co to jest to AI? Bo ostatnio robię zdjęcia dziecku, przy pomocy starej Sigmy 50 i mam odsetek trafionych zdjęć grubo powyżej i wspaniałych 8 na 10 (raczej z 48 na 50). Więc może kwestia sprzętu. Nie żebym bronił, ale jakbyś np. stanął na jednej nodze, lub podrzucał aparat do góry to AF pudłowałby jeszcze częściej.

    Strzelanie ze statywu w trybie AF (objekt sie nie rusza) - 6 - 7 (czyli 30-40% fotek w kosz) ostrych reszta poprzesuwana.
    To już jest niepokojące.

  7. #607
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez filemoon Zobacz posta
    Strzelanie ze statywu w trybie AI w AF chart
    Na pewno się nie pomyliłeś w tym co napisałeś?
    Bo jeżeli faktycznie miałeś na myśli tryb AI i w tym trybie testowałeś ostrość na statywie to wcale mnie nie dziwią Twoje wyniki
    Jeszcze mniej dziwi mnie, że 24-70L ustawione na 50mm na pełnej przesłonie było celniejsze, niż nowa Sigma na pełnej przesłonie, której ostrość ustawiał nie wiadomo jaki aparat, w trybie AI

    Pożyjemy - zobaczymy.
    Ja poczekam aż to szkło stanieje i sam je przetestuje gdzieś w plenerze, z modelką zamiast ustawić aparat na statywie i sprawdzać AF obiektywu w trybie AI

  8. #608

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Ostrosc testowalem zarowno w przypadku pojedynczych strzalow wyzwalanych zdalnie jak i trybu AI Servo (strzaly pojedyncze i krotkie serie).

    Zarowno na tablicy testowej jak i obiektach "ozywionych".

    Generalnie zdjecia wydawaly sie byc ostre na podgladzie - ale czesto po przyblizeniu na komputerze okazywalo sie ze zamiast ostrej twarzy mamy ostry czubek nosa czy tez polowe glowy. Lub tez jak obiekt fotografowany byl dalej to okazywalo sie ze ostrosc nie jest do konca tam gdzie powinna byc.

    BeatX masz racje - pewnie robie cos nie tak, z tym ze w przypadku moich obietywow Canona nie mam tego problemu - po prostu trafiaja.
    Moje skromne zdanie jest takie - to jest bardzo dobry optycznie szmelc.


    BeatX - aparat to 1Dx.
    Ostatnio edytowane przez filemoon ; 19-06-2014 o 17:10

  9. #609
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    To następnym razem testuj AF obiektywów w trybie one shot, jak już chcesz precyzyjnych pomiarów i wyników, przy pomocy aparatu na statywie i karty focus chart
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 24-06-2014 o 20:37 Powód: porządkowanie - automatyczny kolejny post

  10. #610
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    To i coś od siebie dodam, bo miałem wreszcie okazję to cudo wypróbować . W sumie miałem ją w ręku jedyne pół godziny, ale co nieco mogę już powiedzieć.

    Na pierwszy rzut oka kawał szkła. Ciężkawy, ale mi to nie przeszkadza. Dobrze wyważony z body.

    Wbrew temu co pisze filemoon nie jest z tym AFem tak źle. Ja testowałem z 5DIII i ciężko mi ocenić procent nietrafionych, ale na pewno nie było to więcej niż 2-3 na 10. Najgorzej jest na pełnej dziurze i zdjęciach z bliska. Tu najbardziej widać, że czasem AF pływa. Celując w ten sam punkt kilka razy aparat przestawia ostrość, więc nigdy nie wiadomo czy jest OK. Po delikatnym domknięciu czy fotkach z większej odległości tj. powyżej 3m już jest wyraźnie lepiej.
    Nie miałem czasu bawić się w regulacje, ale nie sadzę, żeby miało to sens. Obiektyw nie miał wyraźnego FF czy BF, po prostu prezentował niepowtarzalny rozstrzał. Może Kalibracja sprzętem sigmy by pomogła.

    Humor znacznie się poprawia oglądając zdjęcia na kompie. Jak AF trafi, to jest żyleta od F1.4. Wyraźnie ostrzej niż przy 50L, ale też powiem szczerze, że spodziewałem się więcej po tylu czytanych wcześniej zachwytach. Bokeh też inny, który lepszy? Zależy od odbiorcy, mi ten sigmowy bardzo się podoba.

    Porównując do 50L, bo chyba tego większość oczekuje jest lepiej na pełnej dziurze, powyżej F2 różnica zanika. AF mimo wszystko w 50L pewniejszy i bardziej powtarzalny, ale nie wiem co byłoby gdyby sigma została skalibrowana, bądź trafiłby sie lepszy egzemplarz. Pewnie byłoby podobnie a może nawet lepiej? Musiałbym szkiełko dostać na dłużej.

    Generalnie optycznie jest bardzo dobrze, rzekłbym świetnie. Gdyby poprawić AF, byłaby to dobra alternatywa dla eLki. Ja mimo wszystko zostaje przy canonie, bo nie uważam sensu zmiany. Jednak jak ktoś poszukuje dobrej 50-ki, to powinien sigmę brać poważnie pod uwagę. Pewnie trzeba trochę poprzebierać lub pokusić sie o kalibrację, ale portyk zabiegu zadowolenie gwarantowane .

    Coraz bardziej przekonuję do obiektywów sigmy, choć byłem ich dość mocnym przeciwnikiem. Szkoda tylko tego AFu...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-06-2014 o 19:36

Strona 61 z 109 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •