Strona 50 z 109 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1083

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #491
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oj tu chyba niektórych nie doceniasz .
    Przecież wyraźnie napisałem: "prawie".
    Szacuję, że na c-b Otus może znaleźć 3-5 nabywców (w tym 1-2 to handlarze).

    Ja ten obiektyw traktuję wyłącznie w kategoriach ciekawostki, coś jak Bugatti Veyron. Ponoć nic lepszego nie ma i ludzie też się do niego ślinią.
    Ale do codziennego dojeżdżania do pracy, na zakupy, na wycieczkę za miasto - mało kto w ogóle go rozważa. I nie chodzi wyłącznie o względy finansowe.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Głowa boli jak płacisz za coś co nie działa jak należy i jeszcze musisz to wyłączać
    Wystarczy kupować z głową, to będzie działało jak należy. Rozumiem - irytujące jest to że część obiektywów nie działa jak należy, ale można znaleźć dobre. I głowa nie będzie boleć.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  3. #493
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Jak ci szkoda kasy na 50 1.2L to nad czym się zastanawiać bierz sigmę bo w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz i kropka!

    Na pewno nie polecm C 50 1.4 który miałem i sprzedałem

  4. #494

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    A ja już mam Sigmę i muszę powiedzieć ze bardzo fajne szkło :-)
    Na pierwszy rzut oka bardzo ciężkie i duuuże!! Większe niż Sigma 35mm 1.4 oraz niż 50 1.2 L :-)
    AF działa sprawnie i nie myli się jakoś specjalnie , działa dość szybko choć chyba wolniej niż 35mm Sigma.
    Fotki oczywiście wykonane Sigmą 50mm 1.4 Art

  5. #495
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    robiłeś jakąś korekcję w korpusie czy trafia bez korekcji? kupiłeś usb docka?
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #496
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    To moze ja odpowiem, szklo mam od dwoch dni, nie mialem okazji porzadnie testowac.
    Straasznie ciezkie jak na 50mm. Jest minimalnie ciezsze i wieksze od mojego 16-35 mkII. Nie spodziewalem sie takiej kobyly.
    Kiedy je zapialem i zrobilem pierwsze zdjecia (na 5d mk3 ) to myslalem ze szklo bylo uszkodzone w transporcie .
    Potem ustawilem korekcje AF w puszce na +5 i jest lepiej.
    Mimo wszystko po podpieciu pod statyw i ostrzeniu na live view, to @1.4 cudow nie ma.
    Zastrzegam, ze to testy robione w domu, wieczorem. Moze kiedy uda mi sie w koncu poprawnie ustawic mikrokalibracje bedzie lepiej z AF.
    W domu w warunkach Iso 1600 f/1.4 1/100s w domu AF potrafi jezdzic pare razy w okolicach plaszczyzny ostrosci, zanim ja ustawi.

  7. #497

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    robiłeś jakąś korekcję w korpusie czy trafia bez korekcji? kupiłeś usb docka?
    kupiłem dwie sztuki dla mnie i dla mojego przyjaciela. I obydwie działają tak samo. Korekcji żadnej nie robiłem. Tak samo było z Sigmą 35mm miałem już swoje 3 sztuki i 4rta kumpla i wszytskie tak samo dobrze działały. USB Docka nie kupowałem bo kalibracje mogę zrobić w Sigmie na miejscu , ale zastanawiam się nad nim. Puszka pod którą mam podpięte to 6D.

  8. #498
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Szank Zobacz posta
    W domu w warunkach Iso 1600 f/1.4 1/100s w domu AF potrafi jezdzic pare razy w okolicach plaszczyzny ostrosci, zanim ja ustawi.
    No to już "se kupiłem". A szkoda, bo obrazek mi pasuje.

  9. #499
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    No to już "se kupiłem". A szkoda, bo obrazek mi pasuje.
    Spoko, to naprawde sa wrazenie po doslownie parunastu fotkach. Moze bedzie lepiej, jak "naucze" sie szkla.
    Przyznaje, ze punkt na ktory ostrzylem byl naprawde malo kontrastowy. Zdazylo sie to pare razy, ale napewno nie za kazdym razem.
    Ostrzylem na centralnym punkcie w 5D mark III. W trybie normalnym i precyzyjnym.

    Ja jeszcze poczekam na opinie innych osob. Moge miec felerny egzemplarz. Nie wiem tylko czy to dobrze ( bo inni beda mieli lepiej ), czy zle ( bo ja mam problem ).

  10. #500

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    tu jest prawie jak na Forum Nikona ludzie wyrabiają opinię po tym jak jedna osoba napisze że coś u niego nie halo ;-)
    Albo pełen onanizm nad jednym samplem :-)

    Ja np nie zaobserwowałem takich przypadłości :-) a tak naprawdę nie wiemy w jakich warunkach co i jak się odbywało.
    Wirm jedno zapowiada się że jest tak dobra jak 35mm :-) no i ostrość jest mega :-) a to mi wystarczy :-)

Strona 50 z 109 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •