Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

  1. #1

    Cool [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

    Witam wszystkich bardzo gorąco! Swoją głębszą przygodę z fotografią zacząłem na wakacjach 2013, czyli całkiem niedawno. Jestem to mój pierwszy post, lecz długo przeglądałem watki, czytałem tutoriale, wyszukiwałem informacji na tym forum. Dziś, bardzo nieśmiało decyduję się na rzucenie się w cugi waszych opinii!
    PS. Opinie, które mówią- podoba mi się, są miłe ale nie pomagają w doskonaleniu swoich fotografii!
    Pozdrawiam ciepło i oto moje prace, które są albo fotomontażem lub chociaż troszkę je podciągałem w programach graficznych!

    Zgadniecie co jest fotomontażem a co nie ?


    Jest to replika zegarka co widać po wykończeniu detali.


    Te "kamyczki" to bursztyn sprzedawany w każdej budce nad morzem. Jest to pierwszy efekt pracy z narzędziami do edycji zdjęć.


    Bączek z kinder-niespodzianki, czy to zdjęcie to całkowity "niewypał" czy jednak i dla was ma pewien urok ?


    Zdjęcie wykonane przy lokalnym strumyczku ale było wyjątkowo nieudane- kolory były strasznie "wyblakłe" więc troszkę je podciągnąłem- udolnie?


    Zdjęcie wykonałem w bardzo słoneczny wakacyjny dzień, jedno z moich na prawdę ostrych zdjęć!

    Po dostaniu paczki z lustrzaną wybrałem się na pierwszy wypad z aparatem. A, ze dookoła mnie jest masa pól przeróżnych upraw to nietrudno było wybrać temat fotografii!


    Bardzo interesują mnie opinie o ostatnim zdjęciu, gdyż zgłosiłem je do małego konkursu(2 etapowego) Pierwszy etap to zbieranie głosów na fb, a drugi to wybranie 3 zdjęć przez jury. Czy zainteresowałoby was jako członków jury? Nie wiem czy podawanie linku do konkursu byłoby złamaniem regulaminu to unikam tego Chociaż jedno logo jest dość zauważalne!
    Ostatnio edytowane przez 12719780 ; 03-01-2014 o 14:15

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

    Zdjęcie wykonane przy lokalnym strumyczku ale było wyjątkowo nieudane- kolory były strasznie "wyblakłe" więc troszkę je podciągnąłem- udolnie?
    Choćbyś nie wiem jak perfumował trupa, to nadal pachniał nie będzie. I tak jest z tym zdjęciem. Kawałek pleców w bluzie. Trochę jak przypadkowe wyzwolenie migawki. Ani strumyczka, ani dziewczyny tylko kupa trawy.

    Po dostaniu paczki z lustrzaną wybrałem się na pierwszy wypad z aparatem. A, ze dookoła mnie jest masa pól przeróżnych upraw to nietrudno było wybrać temat fotografii!
    Wiem, że to nie pomoże, ale podoba mi się. Ładnie poprowadzone linie. I niebanalne spojrzenie na słonecznik.

    Ostatnie nieciekawe światło jak dla mnie. Niekorzystne dla modela.

  3. #3

    Domyślnie Odp: [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

    jellyeater , masz całkowitą rację- to zdjęcie nie jest szczytem i nic by mu nie pomogło Niekorzystność światła na czym polega Twoim zdaniem ? Zbyt ostre? Stwarza niezbyt ciekawe cienie?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

    Te błyski i cienie nie są za ładne. Na policzku wygląda to wręcz dziwnie. Na co dzień się takich efektów nie ogląda.

  5. #5

    Domyślnie Odp: [12719780] Pierwsze kroki w fotografii i grafice-kontynuować czy odpuszczać?!

    Więc jeszcze jedno pytanie- mogłem to usunać na poziomie fotografowania(ustawienie w inne miejsce, zastosowanie blendy(której nie posiadam) czy da się to usunać w programach graficznych ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •