Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    A, A
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Tutaj nikt Ci nie pomoze, jak sprawic zeby wzrosl Twoj skill w foto slubnym
    Za duza konkurencja
    Aczkolwiek nie bylbym sprawiedliwy, gdybym nie wspomnial o fakcie, ze totalny brak checi i woli pomocy innym jest nadrabiany z nawiazka biadoleniem o techicznych aspektach sprzetu fotograficznego w zastosowaniach slubnych - vide watek "sprzet do slubow cz. IV"
    Ot, taka mentalnosc userow na forum - ten typ tak ma
    Oj tam, oj tam. Tu macie popularne repoglamour, klient to lubi
    TECHNIKA REPOGLAMOUR 2
    KAM-Arte

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Białoruś
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Może znacie jakieś presety, sposoby zastosowane itp, zarówno do Ps jak i Lr.
    Spory zbiór ma w sobie Color i Silver Efex. Dobre efekty można uzyskać przy stosowaniu masek i miejscowym "pędzlowaniu".
    Kto tam znów rusza prawą? Lewa! Lewa! Lewa!

  3. #13

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    EOS R + C 50D | C24 f/1.4 II + C RF 50 f/1.8 + C85 f/1.8 + C70-200 f/2.8 IS II | 580 Ex II

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez Lukas87 Zobacz posta
    dodałbym do tego jeszcze bezpłatne wersje: Free Software and Presets - onOne Software
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  5. #15

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Dziwne, że od kilku lat większość prosów z zachodu jedzie na presetach vsco, wraca film i wszyscy kupują Contaxy 645 z toną 400H a w Polandii ciągle jest moda na dziwne kolory, kontrasty, kadry rodem z roku 2005

  6. #16
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    Dziwne, że od kilku lat większość prosów z zachodu jedzie na presetach vsco, wraca film i wszyscy kupują Contaxy 645 z toną 400H a w Polandii ciągle jest moda na dziwne kolory, kontrasty, kadry rodem z roku 2005
    Uzywam VSCO od 2 lat i jakoś nie czuję się prosem ; )!

    Replichrome – Film for Lightroom & ACR | Totally Rad! | Photoshop Actions & Filters <- mam używam, polecam ; )

  7. #17
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Uzywam VSCO od 2 lat i jakoś nie czuję się prosem ; )!

    Replichrome – Film for Lightroom & ACR | Totally Rad! | Photoshop Actions & Filters <- mam używam, polecam ; )
    Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
    W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
    W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.
    Dlatego Marcin ma wiecznie pomarańczową skórę:P

  9. #19

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Cytat Zamieszczone przez homesicalien Zobacz posta
    Jak ma się Replichrome do VSCO? Czy wykorzystuje też Camera Profiles?
    W VSCO dość trudno mi dojść do ładu z kolorem skóry. Niektóre presety bardzo mi pasują dopóki w kadrze nie ma twarzy.
    Replichrome to tylko presety do LR. Podobno chwalą się, że są o niebo lepsze od VSCO. Ale ciekawe ile w tym prawdy jak przychodzi przysiąść do zdjęć. VSCO sami mówią, że trzeba dodatkowo dłubać w suwaczkach, żeby uzyskać porządany efekt. A ja myślałem, że po zakupie będzie jeden klik i wszystko pozamiatane .
    Co do odcieni skóry to VSCO strasznie podnosi czerwony. Wystarczy zejść trochę z niego i już jest lepiej. Tylko nie daj boże używać tego przy żarówce... porażka.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Zbior najciekawszych presetów, przykładów w obróce zdjęć ślubnych

    Zauważyłem ostatnio, że niektóre presety VSCO (mam na myśli głównie slajdy, jak preset Provia 100f+), po zmniejszeniu kontrastu i nasycenia stanowią doskonały punkt wyjściowy dla zdjęć zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Nareszcie pozbywam się żółtej dominaty, która rządziła na zdjęciach przy świetle sztucznym. Znika też buraczkowe zabarwienie skóry 5D2, które się pojawiało w niektórych warunkach. Oczywiście są pewne wyrzeczenia, jak konieczność kompensowania filmowego zabarwienia tintą, czy bardziej szczegółowe grzebanie w HSL. Jednak to ostatnie i tak robi się przy "standardowej" obróbce.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •