Zobacz wyniki ankiety: Co byś wybrał/wybrała do sportu?

Głosujących
38. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

  1. #1
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Od kilku dni przeszukuję forum, by znaleźć pewne informacje. Chodzi mi mianowicie o porównanie wspomnianych modeli aparatów. Oba można kupić w bardzo zbliżonej cenie. Puszka oczywiście do szybkiego sportu, więc af jest priorytetowy. Czy występują znaczne różnice w jakości i prędkości działania af? Czy jakość fotek na ISO 1600 jest porównywalna? Za kwotę około 4500pln można mieć reporterski 1d, lub 7d. Ten drugi jakoś nie bardzo mi się kojarzy z dobrym rzemiosłem, może jednak jestem w błędzie. 7d miałbym nówkę z gwarancją i wszystkimi przywilejami związanymi z dziewiczym urządzeniem. Ciągnie mnie jednak do jedynki. W związku z tym kolejne pytanie. Czy np akumulatory po kilku latach dużo tracą na trwałości, czy można dokupić w miarę sensowne zamienniki?
    Chciałbym by w temacie zabierały głos osoby mogące podeprzeć się praktyczną wiedzą w nurtujących mnie pytaniach. Dodam, że aparat będzie focić ze stałoogniskowymi modelami f 4,0. Analiza szumów mierzonych pod mikroskopem nie interesuje mnie również. Z góry dziękuję za ewentualne rady i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez marcinradom ; 27-07-2013 o 21:48
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    O ISO1600 to raczej w obu zapomnij. Dla mnie w 1D akceptowalne było 400-800. W 7D szumi już na ISO 100 i to nawet w światłach potrafi niestety - trzeba się nauczyć robić foty, żeby tego szumu nie było widać.
    AF wg. mnie celniejszy w 1D i lepiej rozłożone punkty AF, ale i ten z 7D daje rade.
    1D ma wiecej klatek na sekundę, niż 7D - to często w moim przypadku miało znaczenie.
    w 1D masz dużo gorszy ekranik, więc podgląd fotek na miejscu raczej mało Ci powie - w 7D dużo lepszy ekran.
    Akumulator z 1D jest nie do zabicia - potrafi nawet 5-6 tys. fotek zrobić na jednym ładowaniu jak się seriami wali - tu 7D przegrywa pod każdym względem. Mi aku od 1D żył 4-5 lat bez żadnej utraty. O zamiennikach zapomnij - nie ma porównywalnych z oryginałami. szkoda kasy na zamienniki.
    1D generalnie lepiej się trzyma i jest to mega ergonomiczny aparat w porównaniu z 7D - poza tym do 7D musisz doliczyć grip. Wtedy też cena jest porównywalna?
    Oba aparaty są bardzo dobre jak za swoją cenę, oba mają wady i zalety, ja polecam jednak 1D - to jest maszynka nie do zajechania, jezeli oczywiśćie potrafisz żyć z jej wadami.
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    nie kupuj 7d bo będziesz bardzo żałował

    chodził mi po głowie ten aparat, na jeden mecz dostałem do testów, słaba matryca, zawodny AF

    ten egzemplarz siódemki, który dostalem do testów nie działał zbyt dobrze z 400mm, 300mm i 200mm (stałki) ani z 70-300L (wzialem tez do testu razem z 7d)

    do iso 1250 moim zdaniem lepiej wypada 1dmk2

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    nie kupuj 7d bo będziesz bardzo żałował

    chodził mi po głowie ten aparat, na jeden mecz dostałem do testów, słaba matryca, zawodny AF

    ten egzemplarz siódemki, który dostalem do testów nie działał zbyt dobrze z 400mm, 300mm i 200mm (stałki) ani z 70-300L (wzialem tez do testu razem z 7d)

    do iso 1250 moim zdaniem lepiej wypada 1dmk2
    Nie wiem jak można pisać takie banialuki ... Słaba matryca , słaby AF ... Ludzie widzą szum na ISO 100 .

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    miałem 7 i to bardzo dobry aparat ale gdybym miał możliwość dostać nie zajechany 1d to chyba bym się nie zastanawiał ani chwili
    no chyba ze zależy Ci na gwarancji
    a generalnie zmieniłem 7 na 5mk3 i to był b dobry wybór

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Nikt nie napisał, że 7D to zły aparat - ale w porównaniu z 1Dmk3 średnio wypada gorzej pod wieloma względami, choć ma też parę zalet - nowsza konstrukcja. Choćby więcej pikseli powoduje, że jak już się człowiek z szumem upora, to obrazek jest po prostu ostrzejszy.
    Ale jakby miał wybierać w tej samej cenie, to 1Dmk3 wygrywa zdecydowanie.
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  7. #7
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    do 7D musisz doliczyć grip. Wtedy też cena jest porównywalna?
    Ale jak do 1d doliczę nowy oryginalny aku to też cena znacznie wzrośnie.
    Przyznam, że moim faworytem jest jedynka i była nim zanim zdecydowałem się napisać ten wątek. W przypadku zakupu 7d nie m aproblemu - na każdym rogu można go kupić. Z jedynką już jest ciężej. Na allegro jest maksymalnie 5 sztuk, z czego jeden ma klapnięte prawie 400 tysięcy, w innym przebieg nieznany, jeszcze jeden 600km ode mnie. Pomijam już fakt, że akumulatora nie sprawdzę nawet jak dostanę body do rąk, a oryginalny kosztuje ponad 500pln. Nowy, używany nabytek warto było by dać do serwisu na przegląd, co także powiększa koszty. To właśnie budzi moje wątpliwości i dlatego też zasięgam informacji na forum.
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    miałem 7d pół roku, obrazek nawet mi odpowiadał- nie jestem szumofobem, jednak pracy AF nie mogłem opanować, raz w punkt dwa razy nie. Nie wiem czy każdy tak ma, ale mój 7d był w kwestii AF gorszy od 5d które jednocześnie używałem (mniej celny).
    Zmieniłem na 1d i jestem w 100% zadowolony, AF bezbłędny, obsługa super, wg mnie aparat wart swojej ceny.

  9. #9
    Bywalec Awatar marcinradom
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Radom
    Wiek
    51
    Posty
    118

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Dostałem trzy naprawdę interesujące oferty, problem w tym, że wszystkie są z serii wadliwej. Jak wygląda sprawa usunięcia tej usterki przez serwis. Czy wpływ na ewenualną naprawę ma fakt zakupu body poza granicami Polski? Dziś wysłałem zapytanie na Żytnią, jednak może ktoś z Was orientuje się jak to wygląda. Być może ktoś naprawiał af w jedynce z wadliwej serii.
    1d mkIII, 20d, 70-200/4L, 17-40/4L, ex 430II, oraz kit i plany.

  10. #10
    Bywalec Awatar Joshec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    167

    Domyślnie Odp: EOS 1d mkIII czy EOS 7d?

    Tylko 1DmarkIII!
    miałem podobny problem, chciałem zmienić 50D, po dłuższym zastanowieniu wybrałem 1DmarkIII zamiast 7D. Od 1,5 roku jestem mega zadowolony, na razie nawet mi nie przyjdzie do głowy zmieniać...
    PS. ostatnio nawet był wykorzystywany na łódce na Szkierach w Szwecji (kontakt z lekko słoną wodą, często odkładany na dno łodzi, spadał z ławeczki, itd.), pancerność i komfort użytkowania bezcenny!
    Ostatnio edytowane przez Joshec ; 29-07-2013 o 22:31

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •