Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Canon RC-6 - opinie

  1. #1

    Domyślnie Canon RC-6 - opinie

    Mam na składzie jakiś tani zamiennik za 12-15zł - nie podoba mi się to, że muszę być praktycznie naprzeciw aparatu aby wyzwoliła się migawka. Czy z tym pilotem jest lepiej? Czy ma lepsze kąty wyzwalania? Czy pilot musi być skierowany w aparat?

  2. #2
    Coś już napisał Awatar matijaz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław/Bad Wimpfen
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Musi być widoczność optyczna między nadajnikiem a odbiornikiem. Ewentualnie możesz użyć odbicia od powierzchni lustrzanej jeśli stoisz za aparatem.
    Nie wiedziałem że tylu idiotów jest na świecie, dopóki nie skorzystałem z internetu.
    Stanisław Lem

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Ale pilot muszę nakierować w stronę aparatu czy mogę trzymać w dłoni i skierować w ziemię tak żeby nie był widoczny na zdjęciu?

  4. #4
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Oczywiście, że musisz kierować w stronę aparatu. Przecież to nie jest pilot radiowy, tylko na podczerwień. Świecisz światłem (tyle, że niewidocznym), więc albo w stronę aparatu, albo (jak napisał matijaz) z odbicia.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    Ale pilot muszę nakierować w stronę aparatu czy mogę trzymać w dłoni i skierować w ziemię tak żeby nie był widoczny na zdjęciu?
    Masz mozliwość ustawienia na 2 sec tak, że zdjęcie jest wykonywane po 2 sec od chwili nacisniecia pilota, masz czas go schować.

    jp

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    Mam na składzie jakiś tani zamiennik za 12-15zł - nie podoba mi się to, że muszę być praktycznie naprzeciw aparatu aby wyzwoliła się migawka. Czy z tym pilotem jest lepiej? Czy ma lepsze kąty wyzwalania? Czy pilot musi być skierowany w aparat?
    to jest pilot na podczerwień i oryginał nic tu nie zmieni... sygnał musisz wysłać w kierunku odbiornika...
    jeżeli chcesz poczuć wolność musisz kupić radiowy wyzwalacz migawki... stosunkowo tanie i dobre robi firma Yongnuo i firma Pixel...

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Cytat Zamieszczone przez tongpo Zobacz posta
    to jest pilot na podczerwień i oryginał nic tu nie zmieni... sygnał musisz wysłać w kierunku odbiornika...
    jeżeli chcesz poczuć wolność musisz kupić radiowy wyzwalacz migawki... stosunkowo tanie i dobre robi firma Yongnuo i firma Pixel...
    Czy mowa o wyzwalaczach radiowych np. rf-603 lub yn-622c?

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    Pierwsze słyszę, miał ktoś do czynienia z tymi wyzwalaczami migawki od Yongnuo? Jeśli działają tak dobrze jak wyzwalacze lamp to biorę I gdzie to można kupić w PL? Bo coś nie widzę za bardzo ..

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Canon RC-6 - opinie

    po pierwsze, za pomocą RF-602, RF-603 też wyzwolisz migawkę - wystarczy kabelek, który najczęściej jest w zestawie.

    a po drugie - jak już rozpatrywać fabryczne piloty (takie na podczerwień), to nie RC-6, tylko RC-1 - najlepszy z wszystkich, do tego mocowany do paska, więc nie da się zgubić. na małe odległości polecam, w pomieszczeniach i z nową baterią nie trzeba celować w aparat, odbicia od ścian wystarczą (baterię dobrze jest zmieniać tak mniej więcej co 10 lat).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •