Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

  1. #21
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    GPS jak dla mnie jest jednym z wazniejszych ficzerow, dzieki ktoremu to body zyskuje duzo na atrakcyjnosci. zdecydowanie wazniejszym od wifi, ktorego realna funkcjonalnosc i sens uzytkowania Canon i tak spartoli...

    tego samego co o GPS nie moge powiedziec np. o filmowaniu, pierdylionie fps-ow czy punktow AF. bo te mi akurat dyndaja i powiewaja...
    Na wycieczce w górach czy urlopie ważniejszy GPS, WiFi może się przydać (np. synchronizacja z netbookiem), ale da się przeżyć.
    Za to w studio GPS potrzebny jest jak dziura w bucie, a WiFi... nie trzeba się specjalnie wysilać żeby znaleźć zastosowanie ;-)

    PS: Jak Canon spartoli (tj. DPP będzie z niego korzystać w jakiś dziwnie upośledzony sposób), to może 3rd party software będzie sobie lepiej radził?
    Ja się tam cieszę z obu opcji, pod warunkiem że będzie je można wyłączać z poziomu C.Fn.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Ja już zdecydowałem dużo wcześniej że kupie 6D, czekam tylko na jakaś ciekawą promocję.
    Poniżej opinia dlaczego 6d jest lepszy od 5d mkII
    Canon 6D vs 5DII - Is the 6D worth the extra cost & why? Comparison Tutorial - YouTube

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Argument ceny przy wyborze 5D2 czy 6D tez juz traci, ceny sie wyrownaly. Wyglada ze 6D bedzie tansze od 5D2 (o ile 5D2 jeszcze bedzie).

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Na wycieczce w górach czy urlopie ważniejszy GPS, WiFi może się przydać (np. synchronizacja z netbookiem), ale da się przeżyć.
    Za to w studio GPS potrzebny jest jak dziura w bucie, a WiFi... nie trzeba się specjalnie wysilać żeby znaleźć zastosowanie ;-)
    zgoda. rowniez to chcialem wytknac, ze nie mozna zakladac jedynego slusznego kotletowego zastosowania body

    a co do Wifi i nie wysilania sie do znajdowania zastosowania... zakladasz, ze Canon da Ci interfejs, o ktorego zastosowaniu moglbys sam decydowac. a to jest blad. to bedzie jak najbardziej jakis wlasny canonowski software i koniec kropka. moze nie tak zupelnie prymitywny, przynajmniej po 3-4 "upgradzie" (przepraszam za gwalt na mowie ojczystej) ale nadal ograniczony do tego co Canon sam wymysli...


    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja się tam cieszę z obu opcji, pod warunkiem że będzie je można wyłączać z poziomu C.Fn.
    GPS jednak wolalbym bardziej na wierzchu. nie robie sobie nadmiernych nadziei (vide Canon i jego "zapal" w szukaniu sensownego rozwiazania dla MLU ), wiec to jak najbardziej moze byc bezsensownie zagrzebane w C.fn.-ach. ale najwiecej sensu mialoby dostepne bezposrednio w Menu.
    www albo tez flickr

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Jak w 6D okaże się, że AF jest na bocznych używalny to zamienię moje 1D3 które jeszcze nie dojechało na tą puszkę. Dwa pełno klatkowe body z czego jedno idealne na wyprawy (lekkie i z gps - nie będę musiał się głowić skąd dana fota). Dla mnie zestaw wypas.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Cytat Zamieszczone przez tomkod Zobacz posta
    Ja już zdecydowałem dużo wcześniej że kupie 6D, czekam tylko na jakaś ciekawą promocję.
    Poniżej opinia dlaczego 6d jest lepszy od 5d mkII
    Canon 6D vs 5DII - Is the 6D worth the extra cost & why? Comparison Tutorial - YouTube
    Nie twierdzę, że 6d nie będzie lepsze niż 5d2 ale w tą "recenzję" bym za bardzo nie wierzył. Typowy "amerykański" bełkot w stylu naszego "mango". Zanim wyciągniesz wnioski poczekaj na prawdziwe testy, chociażby na dpreview.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    GPS jak dla mnie jest jednym z wazniejszych ficzerow, dzieki ktoremu to body zyskuje duzo na atrakcyjnosci.
    jak dla mnie to niepotrzebny bajer w aparacie fotograficznym ktory tylko podnosi jego cene. Moj GPS MIO spokojnie mi wystarcza, nie potrzebuje canonowskiego

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Cytat Zamieszczone przez jasiorzaca Zobacz posta
    Proszę nie wprowadzać w błąd osób "...
    Zanim zaczniesz wypisywać takie apele to ja proszę - upewnij się jak to wygląda na prawdę.

    Cytat Zamieszczone przez kosdkp Zobacz posta
    Co proszę? Bredzisz.

    Bardzo proszę nie zwracać się w ten sposób do użytkowników forum.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Coś już napisał Awatar happytommy
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Na pewno w 6D wysokie ISO będzie sporo lepsze niż w 5D II, a może nawet lepsze niż 5D III.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Canon EOS 5D Mark II czy Canon EOS 6D czy Nikon D600 ???

    Wg DxO jest lepsze niż w 5dIII (wprawdzie niewiele) : DxOMark - Comparisons

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •