Strona 45 z 86 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #441
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Potwierdzam obserwację zachowania sieweczki obrożnej. Dla ochrony gniazda może zachowywać się bardzo sprytnie i zarazem odważnie.
    Jak już pisałem - świetna głębia ostrości na 544, bardzo dobry kadr.

  2. #442
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki bardzo.
    Powrócę do ostatniego sezonu zimorodkowego. Seria z czyszczenia, robiona przez kilka wypadów, więc BB i światło mogą różnić się między kadrami.

    547 Joker


    548 Języczek


    549Skacowany


    550 Fryzjer


    551 Strojniś
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #443
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Re: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Patrzę z zazdrością na Twoje zimorodki. Świetnie foty !

    Skacowany tak wygląda, że zastanawiałem się z której strony go oglądam
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 24-03-2017 o 18:57

  4. #444
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    fajna seria

  5. #445
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki

    1 dzień z życia amatora fotografa przyrody.

    Wczoraj od rana ładna pogoda - nareszcie. Wybrałem sie więc na swoja stałą miejscówke, gdzie na rozlewiskach woda morska łączy się z wodą słodką. Po zajechaniu na miejsce widzę kilka walczących ze sobą czapli nadobnych. Piękny widok. Czaple wyskakują z wody i w locie nad lustrem wody kopią sie tymi swoimi długimi nogami. Myślę sobie że takie zdjęcie było by super. Szybko przeanalizowałem miejsce na rozłożenie karimaty, które będzie najlepszym kompromisem pomiędzy ułożeniem światła do tła i da mi dobre ukrycie. Karimate układam na pograniczu trzcin, króra się przebija w kilku miejscach od młodych kiełków. A niech to, przyjdzie mi leżeć w błocie z przeciekającą karimatą. No dobra, wczołguje się pod siatkę, delikatnie żeby nie pozrzucać trawy co nia przystroiłem siatke. Po chwili słysze jakieś pluski obok mnie w wodzie. Uradowany rzucam okiem przez siatkę i widzę dwa labradory biegające przede mną. Ptaki które i tak były daleko ode mnie w momencie zniknęły. No nie, ch... mnie zaraz strzeli. Przeklinam wszystko i wszystkich dookoła. Piąty co najmniej raz w tym roku na tym rozlewisku i znowu nic nie przywiozę. Jeszcze wiatr w morde wieje, że aż się trzęse z zimna. Krótkie przemyślenia że może jakiś inny rodzaj fotografii uprawiać, gdzie modele sie pojawi. Ale nie, przecież to właśnie kocham. Analiza co zmienić żeby było lepiej, ale więcej z siebie już nie wycisną. Po dwóch godzinach wyłaże spod siadki i idę do auta po czapke i żeby coś zjeść. Wracam pod siatke, do dobrego światła mam jeszcze ze 3 godziny, więc przymykam trochę oczy nasłuchując wciąż jednak kładów lub koni żeby mnie nie rozjechały. Pod wieczór pojawia się para oharów (moich ulubionych kaczek). Zaczynam je fotografować. W pewnym momencie słyszę głośne pluski przede mną. No nie, znowu jakieś kundle. Rozglądam się po wodzie, nic nie widzę, a ohary nie zniknęły. Co to jest? Nagle wyłania się z wody głowa niczym żmija. O kurde kormoran. Wynuża się tylko na około 1sekunde i nurkuje. Na wodzie pojawia się fala która pokazuje w którym miejscu pod wodą się znajduje. Szybka analiza: około 40-50cm przed pierwszą falą wychyla się głowa. Będzie mało czasu na namierzenie i AF. A i jeszcze 3kl/s bo muszę być w trybie cichej migawki co by oharów nie spłoszyć. Dobra, podbicie EV na +2/3 bo ptak ciemny, ciągły AF i ostrzenie grupą 9 punktów w górnej części kadru bo głowe wysoko podnosi. Kilka strzałów i po ptakach. Prawdopodobnie ktoś znowu przechodził niedaleko mnie. Chwile jeszcze czekam, ale niebo już zaczęło szarzeć, więc czas sie zwijać do domu. W domu przeglądanie zdjęć i jest, to jedno zdjęcie po które się jedzie:


    582. Kormoran z ciernikiem.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #446
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Re: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    582. Kormoran z ciernikiem.
    Q...de, że też Ty to widzisz, że to ciernik

    Jeden wyjazd jedna dobra fota, to powinno wystarczyć, a czytałem w przyjemnością jak opowiadanie sensacyjne.

  7. #447
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Tylko gratulować tego jednego ale szczególnego kadru.Wiem ile Cię kosztuje to leżakowanie przez kilka godzin.I sam znam wściekłość na pelętające się psy.Ale to wliczone jest w można powiedzieć nasz rodzaj fotografii uprawianej nie z podchodu a z czatowni stałej lub przenośnej.Kiedy rok temu zaczynałem swoją przygodę z fotografowaniem ptaków, strzelałem migawką co popadnie i oczywiście byłem wniebowzięty że przyjechałem do domu z kilkoma setkami zdjęć. Ale jakie potem rozczarowanie przy przeglądaniu -2-3 setki zdjęć i ani jedno nie nadające się do publikacji.Ostatnio wystrzelałem czapli siwej ok 250 zdjęć i może ze dwa są wg mnie udane.Ja się zastanawiam tylko ile wytrzyma mój 60D

  8. #448
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Re: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Q...de, że też Ty to widzisz, że to ciernik
    Wiem że tam są cierniki i w powiększeniuu widzę. Raczej dziwi mnie że żyją też w słonawej wodzie.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #449
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Szacun. Fota miazga.

  10. #450
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Idealny przykład na walkę krypto "rybaków" z kormoranami, które to "niby" sieją spustoszenie w wodach. Ciernik chyba nie jest targetem w rybołówstwie.
    Oczywiście po wcześniejszym przeskanowaniu wód prądem z agregatów i wpuszczeniu tołpyg do ekosystemu.

    A w słonawych wodach słodkowodne radzą sobie też bardzo dobrze.

Strona 45 z 86 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •