Strona 9 z 46 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 454

Wątek: YN-622 Yongnuo

  1. #81
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    grzegorzki mam pytanie jak zapniesz 622 na sanki i na to yn 568 i odpali HSS i strzelisz fote np na czas 1/1000 to nie głupieje ci sprzęt? jaką masz datę produkcji lamy (przed grudniem). ja mam listopad i 350d i jak zapne 622c na sanki i na to lampe yn 568 to pierwsze foto jest ok a potem lampa działa jak stroboskop, sama się wyzwala w losowych odstępach czasu. i muszę ja wyłączyć żeby było ok.

    bez hss jest ok z yn568
    i 380ex bez hss i z hss jest ok
    Ostatnio edytowane przez adam1004a ; 22-04-2013 o 09:29
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  2. #82

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez lexer Zobacz posta
    Po testach na szybko stwierdzam, że lampa zachowuje się jakby była przypisana do jednej z grup. Nie jest zatem widziana jako zwykła lampa na stopce, tylko jako lampa przyporządkowana do jednej z grup ABC. Pozostają zatem wolne jeszcze dwie grupy.
    W takim razie czy jest możliwość szybkiej korekty mocy lampy wpiętej w w sanki wyzwalacza na C5II (+-) za pomocą kółka, czy za każdym razem muszę wchodzić głęboko w menu i robić korektę np dla grupy do której przypisano tę lampę. Strasznie długo by to trwało.

  3. #83
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Lampe na sankach nadajnika można regulować z menu lampy (i chyba tylko tak)

  4. #84

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Miałem okazję pierwszy raz w życiu w warunkach terenowych bawić się wyzwalaczem TTL właśnie YN-622. I powiem tyle ......... kupiły mnie te pudełeczka od pierwszej chwili. W porównaniu z zabawą z kablem albo najprostszym wyzwalaczem zabawa jest przednia. Dla amatorów często fotografujących w przypadkowych miejscach świetna rzecz.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  5. #85
    Dopiero zaczyna Awatar fotom
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    prawie kraków
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Lampa na sankach nadajnika jest zawsze przypisana do grupy A i korygujesz ją jako grupę A. To jest w instrukcji.
    Jak zmienisz coś na lampie to i tak nastawi ci na ustawienia z aparatu (z wyjątkiem multi-mode).
    Aparat jak kobieta - zanim go poznasz zmieniasz na nowszy model. fotograf ślubny Kraków

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    No tak namieszałem ;(.
    Lampa należy do grupy A. Manualnie z panelu lampy trzeba ustawiać zoom. Możliwe jest także zablokowanie błysku z tej lampy, lub uzywanie jej pomimo wyłącznia wireless mode.

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez lexer Zobacz posta
    Po pierwszych testach w warunkach bojowych stwierdzam, że wyzwalacze są jednak bardzo zawodne.

    Testowałem na weselu i na plenerze. Najbardziej upierdliwym problemem jest fakt "zawieszania się" wyzwalaczy. Polega ono na tym, że w menu aparatu przestają być dostępne tryby multi i manual.

    Próbowałeś zaktualizować firmware ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #88
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Próbowałeś zaktualizować firmware ?
    Cichy a jak to się robi skoro nie ma gniazda miniUsb czy jakiegos takiego?
    - FB -
    Canon + szkła

  9. #89
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Ktoś z Was używa tych wyzwalaczy z lampami studyjnymi (bardziej mam na myśli wersje plenerowe)w trybie HSS? Używałem ich z lampą Quantuum R+ Dual Power 600Ws i wszystko było ok. Teraz mam FOMEI PANTHER 600 MINI i lampa nie daje rady. Błysk na krótkich czasach jest czyli sygnał idzie prawidłowo. Jednak błysk ten jest chyba za krótki, bo zdjęcia są mocno niedoświetlone bez względu na ustawioną moc. Co ciekawe obie lampy mają bardzo podobny czas błysku, wynoszący 1/1000s i 1/800s. Ktoś się z tym spotkał, rozwiązał problem może?
    Marki trzy.

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Ktoś z Was używa tych wyzwalaczy z lampami studyjnymi (bardziej mam na myśli wersje plenerowe)w trybie HSS? Używałem ich z lampą Quantuum R+ Dual Power 600Ws i wszystko było ok. Teraz mam FOMEI PANTHER 600 MINI i lampa nie daje rady. Błysk na krótkich czasach jest czyli sygnał idzie prawidłowo. Jednak błysk ten jest chyba za krótki, bo zdjęcia są mocno niedoświetlone bez względu na ustawioną moc. Co ciekawe obie lampy mają bardzo podobny czas błysku, wynoszący 1/1000s i 1/800s. Ktoś się z tym spotkał, rozwiązał problem może?
    U mnie z Quantuumem też śmiga ładnie. Postaram się znaleźć kogoś w Kielcach i przetestować

Strona 9 z 46 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •