Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106

Wątek: Canon 1Dx vs 5D MKIII

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    jak się zastanawiasz po co Ci jedynka, to jej nie kupuj

    jakby Ci była potrzebna, to byś nie zadawał takich pytań moim zdaniem

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Jak dla mnie, to jesli nie robi sie zdjec reportersko-sportowych to kupno 1DX zamiast 5D3 jest doplaceniem do lansu.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jak się zastanawiasz po co Ci jedynka, to jej nie kupuj

    jakby Ci była potrzebna, to byś nie zadawał takich pytań moim zdaniem
    Uuuuuu.... no dziekuje Ci za rade. Madrego, to warto posluchac.
    Wiesz - chyba niewielu na forum mialo mozliwosc przez kilka lat pstrykac i posiadac jedno i drugie i zupelnym przypadkiem do nich naleze :-) A skoro zadaje takie pytanie (bo technika i technologia caly czas sie zmieniaja i do nizszych modeli dodaja coraz wiecej z wyzszych), to albo odpowiedz jak masz cos konkretnego do powiedzenia, albo pisz juz na PM zeby watku nie zasmiecac - dzieki

  4. #14
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    Uuuuuu.... no dziekuje Ci za rade. Madrego, to warto posluchac.
    Wiesz - chyba niewielu na forum mialo mozliwosc przez kilka lat pstrykac i posiadac jedno i drugie i zupelnym przypadkiem do nich naleze :-) A skoro zadaje takie pytanie (bo technika i technologia caly czas sie zmieniaja i do nizszych modeli dodaja coraz wiecej z wyzszych), to albo odpowiedz jak masz cos konkretnego do powiedzenia, albo pisz juz na PM zeby watku nie zasmiecac - dzieki
    Tym bardziej, skoro miałeś jedno i drugie i zadajesz takie pytanie tzn. że jedynka Ci nie jest potrzebna.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    no to jak przez kilka lat robiłeś i jednym i drugim i dalej się nie możesz zdecydować, to proponuję rzut monetą

    a tak na serio, myślę, że jak miałeś 1ds, to piątką się nie zawiedziesz

    a jak sport, to wiadomo jakie body

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez sfw Zobacz posta
    Tym bardziej, skoro miałeś jedno i drugie i zadajesz takie pytanie tzn. że jedynka Ci nie jest potrzebna.
    O Boziu - to moze inaczej.
    Miedzy 5D-5D II i 1Ds MKIII byla i jest znaczna roznica praktycznie we wszystkim na plus dla deesa. Ale chyba zauwazyliscie zmiany jakie wprowadzono do 5D MKIII i to, co tak denerwowalo w poprzednich modelach wydaje sie, ze zlikwidowano wiec nie wiem co dziwi w takim pytaniu???
    Jakbym mial wybierac 5D MKII czy 1Ds MKIII albo 1Dx, to bym sie nie zastanawial i wybral jakas jedynke. Ale teraz to zupelnie inna sprawa.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    O Boziu - to moze inaczej.
    Miedzy 5D-5D II i 1Ds MKIII byla i jest znaczna roznica praktycznie we wszystkim na plus dla deesa. Ale chyba zauwazyliscie zmiany jakie wprowadzono do 5D MKIII i to, co tak denerwowalo w poprzednich modelach wydaje sie, ze zlikwidowano wiec nie wiem co dziwi w takim pytaniu???
    Jakbym mial wybierac 5D MKII czy 1Ds MKIII albo 1Dx, to bym sie nie zastanawial i wybral jakas jedynke. Ale teraz to zupelnie inna sprawa.
    Dokładnie. 5D mkIII właściwie nie powinien się nazywać 5D żeby nie mylić, bo to inna kategoria sprzętu niż poprzednicy.
    Ja rad nie będę udzielał bo wedle mojej wiedzy jesteś na takim etapie że musisz sam wybrać - wręcz korzystanie z cudzych rad może Cię zaprowadzić w ślepą uliczkę.

    BTW: macałeś oba? Robiłeś rachunek sumienia czego Ci brak w dotychczasowych body i co zyskasz?
    BTW2: tą różnicą rozdzielczości bym się nie podniecał - podejrzewam że w praktyce tego nie odczujesz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    Miedzy 5D-5D II i 1Ds MKIII byla i jest znaczna roznica praktycznie we wszystkim na plus dla deesa.
    Miałem 1DsIII i 1DsII, mam teraz 5DII, żałuję że wcześniej nie kupiłem. W tej chwili jakbym miał kupować to na 100% 5D3 zamiast 1DX, bo sportu nie robię, a już na pewno nie taki który potrzebuje strzelania serią. Oczywiście te wszystkie bajery jak 3 procki to super sprawa, tylko zwyczajnie super na papierze lub w warunkach w których ja nie fotografuję.

    Co do żywotności migawki to też nie widzę problemu. PAdnie 5D3 to za zaoszczędzone 13000 kupisz nowe, albo wymienisz migawkę.
    Jedyna rzecz, która mnie cholernie w piątkach denerwuje i bardzo bym chciał, żeby tak nie było (i wiem że nigdy to nie nastąpi niestety) to to cholerne kółko od trybów. Nie znoszę dziadostwa i chce z powrotem przyciski. Wiecznie mi się przekręca od noszenia aparatu na ramieniu i 90% trybów nigdy nie użyłem. W jedynce w CF można było sobie programowo ustawić że pod przyciskiem Mode był tylko dostępny tryb np. M i Av. Miód malina!

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    W Marku III masz pokrętło z przyciskiem w środku, nic się samo nie powinno przekręcić :-)

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    macałeś oba?
    Tak - ale z samego macania, to tylko jedynka
    Brak gripa i to kółko a nie przyciski... :wink:

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Robiłeś rachunek sumienia czego Ci brak w dotychczasowych body i co zyskasz?
    Tak. Przede wszystkim wysokiego iso. Wiem, ze i tu i tu jest dostepne, ale nadal widze zdecydowana przewage jedynek na wysokich iso nie mowiac o czyms tak enigmatycznym jak... "plastyka/przejscia tonalne"

    Moze zbyt wymyslam, jednak wg mnie jakosc zdjecia jest ladniejsza/lepsza na jedynce ale o to raczej zapytalbym tych co wiecej sie tym bawili i porownywali choc ich jeszcze wielu nie ma

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •