Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106

Wątek: Canon 1Dx vs 5D MKIII

  1. #101

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez Konrado84 Zobacz posta
    Ciężko byłoby mi to zmierzyć dokładnie, ale mkamelg widzę dotarł już do pewnych informacji
    To już też udało mi się znaleźć. A jak to będzie wyglądało w canon 5d mk iv, bliżej mam nadzieje do 1dx mk ii ?

    Najciekawsze że napisałem do Canon Polska, to nie wiedzieli ile i kazali mi się skontaktować z działem technicznym, hahaa.

    A i jeszcze 1 sprawa. Widzę że podejscie canona nigdy się nie zmieni, i będzie w CH*** leciał wiecznie. Wszystko mający 1dx mk ii nie ma wifi. Nie mam pytań.

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez gugu Zobacz posta

    A i jeszcze 1 sprawa. Widzę że podejscie canona nigdy się nie zmieni, i będzie w CH*** leciał wiecznie. Wszystko mający 1dx mk ii nie ma wifi. Nie mam pytań.
    WiFi pewnie dostanie skoro dostał GPS. To jest kwestia umiejscowienia anteny (stopy metalu nie za bardzo przepuszczaja fale radiowe) oraz kwestii wydajności. Po to ma taki kabel ethernetowy co WIFI żre pod względem wydajności i jakości transmisji na śniadanie... To inne przeznaczenie aparatu oraz inna klientela, Canon zresztą nigdy nie dawał bajerów, których przeznaczenie jest dyskusyjne. Na przystawce z wifi może jeszcze zarobić
    1dx to naprawdę nie jest kloc dla każdego, nawet jeśli się ma na niego kasę.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 13-12-2017 o 10:58

  3. #103

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    WiFi pewnie dostanie skoro dostał GPS. To jest kwestia umiejscowienia anteny (stopy metalu nie za bardzo przepuszczaja fale radiowe) oraz kwestii wydajności. Po to ma taki kabel ethernetowy co WIFI żre pod względem wydajności i jakości transmisji na śniadanie... To inne przeznaczenie aparatu oraz inna klientela, Canon zresztą nigdy nie dawał bajerów, których przeznaczenie jest dyskusyjne. Na przystawce z wifi może jeszcze zarobić
    1dx to naprawdę nie jest kloc dla każdego, nawet jeśli się ma na niego kasę.
    No wiem że nie dawał. Nawet AF byl spaprany i dopiero w mk iii jakis sensowny sie pokazał.

    Nic. Nie bede wymieniał zatem na razie puchy, tylko gdzieś za pół roku szarpne się na 1dx mk ii

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez gugu Zobacz posta
    Wszystko mający 1dx mk ii nie ma wifi
    seria EOS 1 ma być Heavy-Duty a nie wszystkomająca.
    Wifi ma - jako moduł WFT-E8 https://www.canon.pl/for_home/produc...al_slr/wft-e8/
    Ma to sens z powodów regulacji prawnych dotyczących częstotliwości radiowych w różnych krajach.
    Rodzaj Wifi dozwolony w Europie może być niedozwolony w Azji więc profesjonaliści zamiast inwestować w siedem puszek podczas wyprawy dookoła świata wystarczy, że zmienią mały moduł.
    W Polsce jest WFT-E8B

    Można też skorzystać z modułu od WFT-E6 (od 1DX, ale ma mniej funkcji)
    1DX + 50L

  5. #105
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    seria EOS 1 ma być Heavy-Duty a nie wszystkomająca.
    Wifi ma - jako moduł WFT-E8 https://www.canon.pl/for_home/produc...al_slr/wft-e8/
    Ma to sens z powodów regulacji prawnych dotyczących częstotliwości radiowych w różnych krajach.
    Rodzaj Wifi dozwolony w Europie może być niedozwolony w Azji więc profesjonaliści zamiast inwestować w siedem puszek podczas wyprawy dookoła świata wystarczy, że zmienią mały moduł.
    W Polsce jest WFT-E8B

    Można też skorzystać z modułu od WFT-E6 (od 1DX, ale ma mniej funkcji)
    Z tym, że o tym braku wifi najczęściej piszą nie ci, którzy zmieniają kontynenty, a ewentualnie przemieszczają się między kościołami i salami weselnymi. Im przecież wyjątkowo mocno jest wifi potrzebne.

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 028

    Domyślnie Odp: Canon 1Dx vs 5D MKIII

    Ostatnio przetestowałem taki setup
    1DX z modułem WFT-E6B ustawiony na RAW+JPG(small) z transferem mniejszego zdjęcia JPG przez FTP
    Smartfon z włączonym trybem "Router WIFI" i appką "FTP Server PRO"
    Wglądówki w postaci małych JPG mogłem jeszcze w trakcie koncertu selekcjonować na smartfonie i publikować na FB.

    Niedogodnością 1DX jest to, że albo GPS albo WiFi. Można co prawda ustawić w konfiguracji WFT-E6 połączenie z osobnym GPS- nawet z appką na smartfona przez Bluetooth ale to trochę mało ergonomiczne, niepewne i nie ma funkcji kompasu wskazującego kierunek zdjęcia.
    1DX + 50L

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •