Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Lekcja 5 - dyskusja

  1. #21

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam pytanie odnośnie techniki, która została opisana w tutorialu a hdr'em. Jaka jest różnica między tymi dwoma technikami, oprócz takiej że między innymi hdr polega na połączeniu kilku zdjęć zrobionych oddzielnie, przez co nadaje się tylko do scen statycznych. Jak się mają te dwie techniki do jakości? Wydaje mi się, że z hdr'a można więcej wyciągnąć... ale głowy nie dam.

    Pozdrawiam serdecznie :smile:
    Kilka Canonierek i rurek.
    Zapraszam www.ozminfoto.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soviet
    Jaka jest różnica między tymi dwoma technikami, oprócz takiej że między innymi hdr polega na połączeniu kilku zdjęć zrobionych oddzielnie, przez co nadaje się tylko do scen statycznych. Jak się mają te dwie techniki do jakości? Wydaje mi się, że z hdr'a można więcej wyciągnąć... ale głowy nie dam.
    HDR przeniesie więcej, to prawda. Ale też musisz mieć odrobinę wyczucia, żeby nie przenieść za dużo. Wbrew pozorom to naprawdę ważne. Często jak dobrze wykonasz swoją robotę, to nikt się nie zorientuje, jaką techniką pracujesz.
    Prosty przykład:
    http://www.grabek.pl/chwilowe/IMG_1341.jpg - (550kb)
    Której techniki użyłem? Żeby nie było zbyt prosto zmieniłem nazwę pliku i zapisałem save for web. Wybaczcie nieostrości i krzywizny, ale robiłem na szybko, dla przykładu.
    Jarek

  3. #23

    Domyślnie

    Ja bym pomyslał że HDR, ale znając życie to pewnie zrobiłeś tą pierwszą techniką ;-).
    Dziękuje i pozdrawiam

  4. #24
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Prawie codziennie przechodze obok tych bram, ktore sfotografowałeś
    Zielony mostek - to Most Tumski.. Też dobry do fotografowania, ale akurat takiego czegoś nie potrzebowałeś

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •