Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lampy

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar subbar
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie Bezprzewodowe wyzwalanie lampy

    Witam, mam problem z bezprzewodowym wyzwoleniem 430exII i 600d.

    Lampa bez problemu się wyzwala ale niezależnie od ustawień nie mam możliwości wyłączenia błysku lampy wbudowanej - przy ustawieniu żeby tylko świeciła zewnętrzna pozostaje śladowy odcień światła lampy wbudowanej co zmusza mnie do zakładania kolejnego filtru na lampę wbudowaną bo psuje mi to kolorystykę i nie mogę ogarnąć balansu bieli.

    Po zakryciu błysku - zewnętrzna się nie wyzwala - nie ukrywam że przesiadłem się z Nikona i tam byłem bardzo zadowolony z cls'u a tu walczę i walczę ze światłem i nie potrafię ogarnąć ;(

    Czy ja coś robię nie tak ?

  2. #2
    Bywalec Awatar BlueICE
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    111

    Domyślnie

    W 60D na pewno jest możliwość używania wbudowanej lampy jedynie jako commander. Może 600D ma takie ograniczenie, że zawsze błyska.

    PS. ale się przesiadłeś jak z deszczu pod rynnę imho
    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar subbar
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlueICE Zobacz posta
    W 60D na pewno jest możliwość używania wbudowanej lampy jedynie jako commander. Może 600D ma takie ograniczenie, że zawsze błyska.
    Właśnie sobie pogooglałem i znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=zmrh6...feature=relmfu taki link.

    Widzę w komentarzach do filmu że komuś działa czyli znaczy że ja i koleś z filmu robimy jakiś błąd którego nie rozumiemy.

    Cytat Zamieszczone przez BlueICE Zobacz posta
    PS. ale się przesiadłeś jak z deszczu pod rynnę imho
    prościej zmieniać systemy niż się nauczyć robić zdjęcia - ale to już ostatni bo nic mi nie zostało - przerobiłem wszystkie.

  4. #4
    Bywalec Awatar BlueICE
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    111

    Domyślnie

    z manuala 600D


    Konkludując, lampę wbudowaną można wyłączyć, ale efekt błysków sterujących może być widoczny na zdjęciu.
    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar subbar
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlueICE Zobacz posta
    Konkludując, lampę wbudowaną można wyłączyć, ale efekt błysków sterujących może być widoczny na zdjęciu.
    W istocie w PL instrukcji jest dokładnie tak samo ;( pozostaje dociąć filtr na lampę wbudowaną ;(

    temat do zamknięcia lub usunięcia - problem polegał na nie zapoznaniu się z instrukcją obsługi aparatu i jego specyfikacją przed zakupem aparatu - wydawało mi się że bezprzewodowe sterowanie światłem się robi po to żeby nie używać fotoceli ale Canon tego nie ogarnia i szumne bezprzewodowe nazywa fotocelę i tak samo działa. Dziękuję BlueICE.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez subbar Zobacz posta
    ale Canon tego nie ogarnia i szumne bezprzewodowe nazywa fotocelę i tak samo działa.
    Canon juz to ogarnal, i zrobil lampe 600EX :]


    PS Z tego co mi wiadomo, to CLS w Nikonie dziala tak samo - czyli na optycznych sygnalach w podczerwieni :]

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie

    Pocieszę Cię - Lampa 580EX II Też jak jest w trybie MASTER i ma ustawiony błysk własny na wyłączony aby tylko sterować innymi lampami to niestety widać na zdjęciu ten błysk sterujący. Oczywiście tylko kiedy fotografowany obiekt jest bardziej odbijający światło. Jak zanabywałem lampy to zastanawiałem się czy 2x580EXII + ST-E2 czy 1x580EXII plus 2x 430EXII i z powodu ceny wybrałem drugą opcję, po niewczasie się zawiodłem jak fotografowałem coś bardziej odbijającego światło - można to częściowo obejść kierująć palnik w sufit.
    Ponoć przy bardzo mocno odbijających powierzchniach to widać też czerwone/podczerwone światełko od sterownika ST-E2.
    Ostatnio edytowane przez adawro ; 04-04-2012 o 12:16

  8. #8
    Bywalec Awatar BlueICE
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    111

    Domyślnie

    aż będę musiał to sprawdzić na moim obecnym sprzęcie
    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlueICE Zobacz posta
    z manuala 600D


    Konkludując, lampę wbudowaną można wyłączyć, ale efekt błysków sterujących może być widoczny na zdjęciu.
    Dokładnie tak. W systemie bezprzewodowym lampa która steruje wysyła błysk który w minimalnym stopniu ale może być widoczny na zdjęciu.

  10. #10
    Bywalec Awatar BlueICE
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    111

    Domyślnie

    ok miałem chwilę i sprawdziłem jak to wygląda u mnie.
    Generalnie im krótszy czas ekspozycji tym wbudowana lampa jest mniej widoczna.

    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •