Strona 81 z 134 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #801
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    ok. 1100 zł za podobne Benro i Sirui vs. ok. 600 zł za Triopo. Może i byłbym w stanie zmienić wybór na oczko mniejszy statyw gdybym miał oszczędzić te 500 zł. Czy Triopo są słabsze?
    nie mialem w rekach porownywalnego sprzetu tych firm. z tego co mialem Sirui jest lepiej wykonane. czy az dwukrotnie lepiej, to nie potrafie powiedziec.
    a Triopo jest tez w porzadku.

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Dopytam jeszcze, czy ilość sekcji ma wpływ na stabilność? Wyobraźnia podpowiada mi że ma i dlatego znalazłem 3-sekcyjny.
    ilosc segmentow sama z siebie nie ma az takiego wplywu. ale jak jest ich wiecej to ten ostatni ma rurke o wyraznie mniejszej srednicy.
    a to ma bardzo duze przelozenie na stabilnosc
    www albo tez flickr

  2. #802
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Z tych trzech firm, które wymieniłeś, to najlepsze statywy Sirui, choć niektóre modele już niedostępne
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #803

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Z tych trzech firm, które wymieniłeś, to najlepsze statywy Sirui, choć niektóre modele już niedostępne
    Możesz coś dużego i mocnego polecić? Do tego również głowicę.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie mialem w rekach porownywalnego sprzetu tych firm. z tego co mialem Sirui jest lepiej wykonane. czy az dwukrotnie lepiej, to nie potrafie powiedziec.
    a Triopo jest tez w porzadku.


    ilosc segmentow sama z siebie nie ma az takiego wplywu. ale jak jest ich wiecej to ten ostatni ma rurke o wyraznie mniejszej srednicy.
    a to ma bardzo duze przelozenie na stabilnosc
    Nie znalazłem 3-sekcyjnego Sirui, za to Benro owszem. Ten wybrany przeze mnie statyw kosztuje ok. 1500 zł, oczko niższe to wydatek rzędu 1200 zł ale są 4 a nawet 5 sekcyjne, takie dla podróżników. Same dylematy...

    Podpowiedzcie jeszcze czy statywy i głowice są kompatybilne? Co prawda myślałem o Benro B-4 ale tańsza a nie wiem czy nie lepsza będzie Sirui K-40X...

  4. #804
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Możesz coś dużego i mocnego polecić? Do tego również głowicę.



    Nie znalazłem 3-sekcyjnego Sirui, za to Benro owszem. Ten wybrany przeze mnie statyw kosztuje ok. 1500 zł, oczko niższe to wydatek rzędu 1200 zł ale są 4 a nawet 5 sekcyjne, takie dla podróżników. Same dylematy...

    Podpowiedzcie jeszcze czy statywy i głowice są kompatybilne? Co prawda myślałem o Benro B-4 ale tańsza a nie wiem czy nie lepsza będzie Sirui K-40X...
    1.
    Im mniejsza liczba sekcji tym dla stabilności lepiej

    2.
    Każdą głowicę da się przykręcić do każdego statywu
    Ale rozmiarowo są dopasowane wersjami, jak przykręcisz to średnica podstawy głowicy pokrywa się ze średnicą "talerza" mocowania statywu. W przeciwnym przypadku albo nieco wystaje albo jest mniejsza.
    To tylko głównie kwestia "estetyczna", lepiej jednak jak są rozmiarowo dopasowane.

    3.
    Statyw kupujesz na długie lata.
    Jeśli :
    a. zależy Ci (lub będzie zależało) na ilości szczegółów na zdjęciu, jakość typu nieporuszone Cię nie zadawala
    b. używasz/będziesz używał dobrych obiektywów
    c. masz/będziesz miał długie ogniskowe
    d. drukujesz (lub będziesz) duże rozmiary
    to nie warto teraz iść w oszczędności kilkuset złotych. Kup najlepszy na jaki Cię stać i o największej nośności (na ile wytrzymasz przy targaniu na plecach z powodu jego wagi)

    Jeśli którykolwiek z czynników (a-d) jest nieprawdziwy to rzeczywiście szkoda kasy na top modele/firmy.

    Znam z doświadczenia i testów własnych tylko modele firm Manfrotto, Gitzo oraz Benro.
    Praktycznie z każdej z tych firm statywy z czystym sumieniem mogę polecać.
    To są firmy które produkują tylko statywy/głowice (wyższej klasy), z tego "żyją" a ich życie (obecność na rynku) zależy od opinii użytkowników o tych statywach/głowicach.

    jp

    PS
    Wybór statywu to "zgniły" kompromis. Dylematy są nawet po zakupie mimo "usuwania" ich z myśli. Wiem to z własnego, najnowszego doświadczenia, od kilku dni jestem właścicielem nowego statywu "podróżnego"
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-04-2014 o 04:32
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #805
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Po pierwsze, czy jeśli 90% zastosowań statywu to będzie "portret", to powinienem szukać statywu, do którego nie będę musiał się schylać? Mam niemal 190 cm wzrostu
    Będziesz musiał się schylać niezależnie od wybranego statywu. Takie zdjęcia robi się zwykle z wysokości klatki piersiowej modelki.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #806
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Merde dobrze radzi - przy portrecie i tak nie możesz fotografować modela z góry, bo to kiepski pomysł. jeśli statyw ma być stabilny powinien być trójsekcyjny.
    Statywy Sirui, które mogłyby Ciebie zainteresować niestety w Polsce nie są już dostępne. Było o tym nadmieniane kilkanaście postów temu.
    Alternatywą jest także Manfrotto z serii 190XPROB i nowsze oraz 055xx. Co do głowić to polecam kulową a wybór ogromny w zależności od udźwigu, poziomic, podziałek itp...
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 05-04-2014 o 10:55
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #807
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Możesz coś dużego i mocnego polecić? Do tego również głowicę.



    Nie znalazłem 3-sekcyjnego Sirui, za to Benro owszem. Ten wybrany przeze mnie statyw kosztuje ok. 1500 zł, oczko niższe to wydatek rzędu 1200 zł ale są 4 a nawet 5 sekcyjne, takie dla podróżników. Same dylematy...

    Podpowiedzcie jeszcze czy statywy i głowice są kompatybilne? Co prawda myślałem o Benro B-4 ale tańsza a nie wiem czy nie lepsza będzie Sirui K-40X...
    Podpowiem z mojego doświadczenia głowice sirui to chyba najlepiej wykonane głowice na naszym rynku (precyzja, jakość wykonania, .... udźwig) za nimi ustawiłbym w kolejce benro a na końcu triopo (z wymienianych). Niestety dostęp do sprzętu sirui w Polsce jest obecnie bardzo ograniczony (zakończona współpraca z dystrybutorem), WIELKA SZKODA .

  8. #808

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Ufff, intensywne poszukiwania zakończone (mam nadzieję). Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

    Wyszedłem z założenia że transportowanie statywu nie będzie dla mnie problemem, w 80% kupuję go do pracy a nawet reszta jego funkcji to dojazd samochodem jak najbliżej miejsca fotografowania. Podczas sesji tak czy inaczej trzeba zwracać podwójną uwagę na sprzęt i przemieszczanie się więc +/- 20% do gabarytów chyba nie robi różnicy. Po prostu kupuję woła roboczego. Na ostatnich targach "macałem" Triopo do 12kg i szczerze mówiąc nie sprawiał wrażenia mega stabilnego urządzenia (nie mam doświadczenia więc to może być subiektywne odczucie).

    To samo dotyczy głowicy, zgodnie z sugestią biorę Sirui K-40X zamiast Benro B-4.

    Ogólnie uznałem że kupię największy i najmocniejszy na jaki mnie stać a jak się okaże że potrzebuję też czegoś mniejszego i lżejszego to dokupię coś w pokroju Fotopro z mniejszą głowicą za urzędową, allegrową cenę 555 zł.

    Zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia wysokości statywu. Ten przeze mnie wybrany, bez kolumny to już wysokość ok. 170 cm, + głowica i odległość do wizjera aparatu daje ok. 190 cm, rzeczywiście sporo. Rozumiem że wysokość statywu można płynnie obniżać poprzez wsuwanie w siebie sekcji i zakręcanie ich? Druga opcja to szersze rozłożenie nóg? Wolę dopytać niż potem podskakiwać, chociaż mam 190 cm wzrostu.

  9. #809
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Podpowiem z mojego doświadczenia głowice sirui to chyba najlepiej wykonane głowice na naszym rynku (precyzja, jakość wykonania, .... udźwig) za nimi ustawiłbym w kolejce benro a na końcu triopo (z wymienianych). Niestety dostęp do sprzętu sirui w Polsce jest obecnie bardzo ograniczony (zakończona współpraca z dystrybutorem), WIELKA SZKODA .
    Tzn. że Foto-Tip nie jest już dystrybutorem?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #810
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2014

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Ufff, intensywne poszukiwania zakończone (mam nadzieję). Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

    Wyszedłem z założenia że transportowanie statywu nie będzie dla mnie problemem, w 80% kupuję go do pracy a nawet reszta jego funkcji to dojazd samochodem jak najbliżej miejsca fotografowania. Podczas sesji tak czy inaczej trzeba zwracać podwójną uwagę na sprzęt i przemieszczanie się więc +/- 20% do gabarytów chyba nie robi różnicy. Po prostu kupuję woła roboczego. Na ostatnich targach "macałem" Triopo do 12kg i szczerze mówiąc nie sprawiał wrażenia mega stabilnego urządzenia (nie mam doświadczenia więc to może być subiektywne odczucie).

    To samo dotyczy głowicy, zgodnie z sugestią biorę Sirui K-40X zamiast Benro B-4.

    Ogólnie uznałem że kupię największy i najmocniejszy na jaki mnie stać a jak się okaże że potrzebuję też czegoś mniejszego i lżejszego to dokupię coś w pokroju Fotopro z mniejszą głowicą za urzędową, allegrową cenę 555 zł.

    Zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia wysokości statywu. Ten przeze mnie wybrany, bez kolumny to już wysokość ok. 170 cm, + głowica i odległość do wizjera aparatu daje ok. 190 cm, rzeczywiście sporo. Rozumiem że wysokość statywu można płynnie obniżać poprzez wsuwanie w siebie sekcji i zakręcanie ich? Druga opcja to szersze rozłożenie nóg? Wolę dopytać niż potem podskakiwać, chociaż mam 190 cm wzrostu.
    No to nieco przesadziłeś z tą wysokością, może chodaki z wysoką cholewką ?
    Na poważnie, obie wymienione przez Ciebie opcje są dostępne ..... jak również wymiana statywu do 10 dni.

    1.
    Można ustawiać szerzej ale to na ogół są 2-3 pozycje/możliwości wybrane przez producenta (wtedy stabilnie) lub "na wariata" w dowolnym kącie ale wtedy stabilność "diabli biorą"
    Szerzej to znaczy z kłopotami przy obsłudze.

    2.
    Można wysuwać do dowolnego miejsca ale są kłopoty z powtarzalnością, wstępnym wypoziomowaniu itd.

    Jeśli jesteś pewien że już nie urośniesz () to po co Ci te dodatkowe kłopoty ?

    Zamień na taki, który po założeniu aparatu na statyw daje wysokość wizjera na poziomie brody.
    Widzisz górny wyświetlacz, przyciski sterowania (potrzebne !!) a lekkie pochylenie głowy i patrzysz przez wizjer

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-04-2014 o 18:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 81 z 134 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •