Strona 122 z 134 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #1211
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    zdecydowanie wolę b3 i system arca swiss niz te szybkozlaczki od manfrotto
    No to ja mam akurat odwrotnie. Każdorazowo, gdy mocuję aparat w imadle typu arca swiss moja psychika cierpi. Pocieszam się, że standardem mogłoby zostać przykręcanie aparatu na cztery śruby z nakrętkami i kontrami. No ale ze standardami się nie dyskutuje . Mam toto, to stosuję.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1212
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez ALN Zobacz posta
    W cenie B-3 można dostać Manfrotto 496RC. Nie wydaje mi się aby dokręcania płytki zamiast szybkiego odłączania z blokadą był lepszym rozwiązaniem. Nie jestem znawcą, wiec mogę się mylić.
    to podłącz do manfrotto l-bracket powodzenia
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #1213
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Mam nadzieję, że nie będę zmuszona rzucać monetą i w ten sposób rozstrzygną, którą głowicę wybrać
    Dobrze, to może przedstawcie swoje rację dlaczego Arca Swiss lub dlaczego mocowanie Manfrotto. Jaka jest jakość wykonania Manfrotto i Triopo, no i o co chodziło Jasiowi?

  4. #1214
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to ja mam akurat odwrotnie. Każdorazowo, gdy mocuję aparat w imadle typu arca swiss moja psychika cierpi. Pocieszam się, że standardem mogłoby zostać przykręcanie aparatu na cztery śruby z nakrętkami i kontrami. No ale ze standardami się nie dyskutuje . Mam toto, to stosuję.
    Bo masz glowice z mocowaniem na zakretke. Tez mam i tez za tym nie przepadam, chociaz nie na tyle, zeby wydac 60EUR na inna kolebke

    Sek wlasnie w tym, ze to nie sa jedyne kolebki do glowic arkowych. W chyba kazdej kulkowej glowicy arkowej mozna imbusem odkrecic kolebke i wymienic na inna. Rowniez taka na zatrzask:
    Sunwayfoto DDC-60LR

    A nieodmiennie L-bracket arkowy jest wrecz nieskonczenie lzejszy od tej komedii co Manfrotto wymyslilo (design normalnie jak Sdielano w SSSR)

  5. #1215
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    A nieodmiennie L-bracket arkowy jest wrecz nieskonczenie lzejszy od tej komedii co Manfrotto wymyslilo (design normalnie jak Sdielano w SSSR)
    obejrzałem ten manfrottowy l-bracket bo nawet nie wiedziałem że mają - jak już ktoś go podłączy to niech wetknie wężyk do korpusu bo nie widze żeby to się dało zrobić (ale może się mylę) - z mojego punktu widzenia to wyklucza jakąkolwiek używalność czegoś takiego

    manfrotto też produkuje głowice z mocowaniem arca (właściwie chyba już wszystkie mają taką mozliwość) ale z tego co widziałem mocowanie jest przefajnione i płyki działają tylko z manfrotto a "obcej" płyki nie zapniesz na manfrottowej głowicy - można sobie odszukać filmik na youtubie w tym temacie

    ogólnie głowicę manfrotto mi się podobają, miałem ostanio (dwa lata temu) kupić albo ten model hydro albo taką duuużą nowy model - bo głowice lubię mocne i duże ale temat kompatybilności płytek arca od manfotto z płytkami arca zamknął temat

    jak dla mnie głowica musi spełniać jedno zadanie po ustawieniu kadru na 100-400 (lub czymś podobnym) kadr ma stać a nie uciekać do góry bo nie lubię ustawiać przez dwie minuty zaciskając śrube na chama i potem jak zobaczę na komputerze zastanawiać się co za idiota ustawił ten kadr (ewentualnie w lżejszej wersji ile wypiłem wieczorem że nie widzę co kadruję)
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 26-09-2016 o 23:31
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #1216
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Bo masz glowice z mocowaniem na zakretke. Tez mam i tez za tym nie przepadam, chociaz nie na tyle, zeby wydac 60EUR na inna kolebke

    Sek wlasnie w tym, ze to nie sa jedyne kolebki do glowic arkowych. W chyba kazdej kulkowej glowicy arkowej mozna imbusem odkrecic kolebke i wymienic na inna. Rowniez taka na zatrzask:
    Sunwayfoto DDC-60LR
    Dzięki za inspirację do poszukiwań jakiegoś zacisku do Arci.
    W sumie nie kojarzyłem że coś takiego jest.
    Na dodatek Sunwayfoto, które mi się podoba - mam ich głowiczkę i jest super - tyle, że z tym imadłem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1217
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Akustyk musiało Ci się Manfrotto jakoś naraziłć, że tak przesadnie ich dołujesz. Może cenowo. Ale włoski genialny design przecież musi być droższy niż chińskie wynalazki.... Które są niewątpliwie bardziej ekonomiczne.
    Nie widzę absolutnie nic nie tak ze złączkami Manfrotto, to raczej płytki "na śrubkie" są niestety przestarzałe.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #1218
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Akustyk musiało Ci się Manfrotto jakoś naraziłć, że tak przesadnie ich dołujesz. Może cenowo.
    no, mialem ich dwie glowice

    potem poszedlem po rozum do glowy i kupilem cos normalnego. drozszego niz manfrotto, ale pod wzgledem zaawansowania technologicznego i materialow wykonania odleglego od lata swietlne od MF...

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ale włoski genialny design przecież musi być droższy niż chińskie wynalazki.... Które są niewątpliwie bardziej ekonomiczne.
    ja jednak wole sprzet projektowany, zeby dzialac, a nie ladnie wygladac. dlatego wloskiego dizajnu unikam jak ognia bo to juz w prospektach rdzewieje

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nie widzę absolutnie nic nie tak ze złączkami Manfrotto,
    plytki na srubke wytrzymuja tysiace zakladan i zdejmowan. PL-200 po pol roku uzytkowania jest tak wyzlobione, ze pojawiaja sie luzy. a wieszajac 3kg kosztujacych kilkanascie tysiecy zloty szpejow na statywie nie znam sie na zartach. to nie ma miec zadnych luzow w mocowaniu.

    czemu producenci upieraja sie przy srubkach zamiast zawiasach to osobiscie tez nie rozumiem. jest to ciut bezpieczniejsze o tyle, ze o wajche mozna przypadkiem zahaczyc i w ten sposob odblokowac plytke. no to biorac pod uwage te kilka dobrych tysiecy papierkow do tej glowicy przymocowanych...


    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    to raczej płytki "na śrubkie" są niestety przestarzałe.
    a wez taka plytke na srube (nawet w postaci L-bracketa) i porownaj kulture pracy tego czegos z ordynarnie kutym Manfrotto. to jest kolosalna roznica w plynnosci pracy.

    tylko ze to trzeba jednego i drugiego sprobowac. bo jak sie tylko ma manfrotto i nie mialo w rekach sensownej glowicy arkowej... no to wszystko sie moze wydawac przestarzale...
    www albo tez flickr

  9. #1219
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    no to już wiem czemu mi się manfrotto podobają - lubię włoski design, ale głowicę też mam z arką "na śrubkę" - miałem dwie głowice manfrotto, jedną jeszcze mam, zwykle leżakuje w kącie pokoju - to nie są tak tragiczne produkty jak opisuje akustyk ale mocowanie arca jest zdecydowanie lepsze i jeszcze dodam że wszystko o czym tu piszemy to i tak produkty głowicopodobne - istnieją jeszcze produkty takie jak rrs bh-55 czy arca monoball Z1 i ludzie je kupują .
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #1220
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012-2016

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    no to już wiem czemu mi się manfrotto podobają - lubię włoski design, ale głowicę też mam z arką "na śrubkę" - miałem dwie głowice manfrotto, jedną jeszcze mam, zwykle leżakuje w kącie pokoju - to nie są tak tragiczne produkty jak opisuje akustyk ale mocowanie arca jest zdecydowanie lepsze i jeszcze dodam że wszystko o czym tu piszemy to i tak produkty głowicopodobne - istnieją jeszcze produkty takie jak rrs bh-55 czy arca monoball Z1 i ludzie je kupują .
    ale uzywales tego i masz z praktyki jakies spostrzezenia co do ich lepszosci?
    www albo tez flickr

Strona 122 z 134 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •